sedayemodafean.org حق مردم خوزستان

صدای مدافعان در هفته: ۲ تا ۸ مرداد

این هفته در گزینه اخبار هفتگی میتوانستیم چندین خبر دیگه منجمله خبر پایدار ماندن ۷۰ درصدی حق پرستاری همسران جانبازان، برگزاری جشن بزرگ عید‌غدیر و شهادت مدافع حرم و جانباز دفاع مقدس، شهید قریشی، در سوریه را نیز بگنجانیم اما در این هفته پرخبر، به همین چند خبر زیر بسنده کردیم. به هر حال همانند هفته پیش، اعتراضات خیابانی در خوزستان و در چند شهرستان دیگر و نگرانی از تکرار حوادث آیان ۹۸ و دی‌ماه ۹۶ و کشته شدن صدها تن از مردم معترض، در صدر اخبار و گفتگوها بود که به حمدالله بنظر فعلا کاهش یافته است، اما نباید یادمان برود که درصد قابل توجهی از مردم چه در خوزستان و چه در شهرهای دیگر از شرایط زندگی خود بسیار ناراضی و خشمگین هستند و اگر دولت آینده هم به فکر مردم نباشد و با برنامه کار نکند، باز هم شاهد چنین اتفاقاتی خواهیم بود.

اعتراضات به‌ حق مردم خوزستان باید شنیده شود

اعتراضات مردم خوزستان به کم آبی و مشکلات ناشی از آن این روزها از جمله موضوعاتی است که در کنار آمار صعودی بیماری کرونا در کشور منعکس می شود. قطعاً اعتراضات به حق مردم خوزستان باید شنیده شود و مسئولین مربوطه باید برای حل مشکلات و موانع حل این مشکلات تمام توان خود را به کار بگیرند. گفته می شود که برای رفع کم آبی خوزستان اخیراً مصوباتی از سوی دولت تصویب شده است.

 

 

آغاز رژه عظیم دریایی روسیه با حضور ناوگروه ارتش ایران

رژه عظیم دریایی روسیه به مناسبت سیصد و بیست و پنجمین سالگرد تاسیس ناوگان دریایی روسیه روز یکشنبه (۳ مرداد ۱۴۰۰) با فرمان ولادیمیر پوتین و در حضور هیات‌های بلندپایه نظامی بیش از ۲۰ کشور جهان، از جمله جمهوری اسلامی ایران در بندر سن پترزبورگ و خلیج فنلاند آغاز شد. امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، کاظم جلالی سفیر کشورمان در روسیه و جمعی از معاونان نیروی دریایی، اعضای هیات ایران در مراسم رژه امسال هستند. ناو سهند و ناوبندر مکران از ناوگروه هفتاد و پنجم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز پس از درنوردیدن ۱۴ هزار مایل دریایی و عبور از اقیانوس اطلس و مناطقی راهبردی، در خلیج فنلاند به این رژه دریایی پیوسته‌اند.

شهدای عملیات مرصاد برای امنیت ایران اسلامی جانفشانی کردند

در سالروز عملیات غرور آفرین مرصاد یادی کنیم از شهدای عملیات مرصاد که در مقابله با منافقین و نیروهایی که با اغفال مسعود رجوی برابر نیروهای مسلح کشورمان در عملیات فروغ جاویدان قرار گرفتند خون خود را فدای ایران و اسلام کردند. عملیات مرصاد روزهای چهارم و پنجم مردادماه ۶۷ با رمز یا صاحب الزمان (عج) بمنظور مقابله با حرکت منافقین و بازپس‌گیری مناطق اشغال شده از سوی نیروهای بسیج و سپاه با پشتیبانی ارتش در اطراف شهر اسلام آباد غرب در استان کرمانشاه ( باختران )‌ انجام گرفت. در این عملیات که با فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب‌اسلامی و با پشتیبانی هوا نیروز ارتش اجرا شد، رزمندگان از سه محور چهارزبر، جاده قلاجه و جاده اسلام آباد- پل دختر، وارد عمل شدند و نیروهای ضد انقلاب را تا پشت نوار مرزی عقب راندند.

بیعت غدیری شهدا با مولا علی(ع)

عید غدیر روز بیعت با مولا علی (ع) و بستن عهد و پیمان با آرمان هایی است که پیامبر (ص) بر مبنای آن حضرت علی (ع) را ولی و وصی خود معرفی کردند. به مناسبت عید غدیر و عید ولایت یاد شهدا را که با دل و زبان با مولایشان بیعت کردند را گرامی داشته و با تماشای تصاویرشان این عید خجسته را جشن می گیریم.

 

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.