sedayemodafean.org کمیسیون اجتماعی مجلس

بررسی اجرای قانون استخدامی فرزندان ایثارگران در مجلس

روز گذشته به دعوت کمیسیون اجتماعی مجلس، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و نماینده‌ای از سازمان اداری استخدامی کشور، جلسه‌ای برگزار شد و طی آن وضعیت اجرایی قانون تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران را مورد بررسی قرار گرفت.

صدای مدافعان – یک منبع آگاه در خصوص آنچه که در جلسه دیروز کمیسیون اجتماعی مجلس گفته شده توضیح داد که بنابر نتیجه حاصله قرار شد، بنیاد شهید و اداره استخدامی کشور نام سازمان‌ها و ارگان‌هایی که به اشکال مختلف از اجرا شدن این قانون شانه خالی کرده‌اند، ظرف دو هفته آینده به کمیسیون اجتماعی داده شود. وی ادامه داد پس از بررسی، اسامی اعلام شده به کمیسیون اصل ۹۰ فرستاده شده تا متخلفین به صورت رسمی و قانونی جوابگوی این عدم همکاری خود با جامعه ایثارگری باشند.

بنابر قانونی که در بند «و» ماده «۴۴» آمده: دستگاه‌های اجرایی موظفند حداقل بیست و پنج درصد نیاز استخدامی خود را از میان فرزندان شهداء و فرزندان جانبازان پنجاه درصد و بالاتر و فرزندان آزادگانی که حداقل پنج سال سابقه اسارت دارند، بدون الزام به رعایت شرط سنی، تحصیلی و آزمونی تأمین و از ابتدا آنان را به صورت رسمی قطعی استخدام نمایند.

اما پس از گذشت ابلاغیه اجرایی آن به دستگاه‌های مختلف، برخی مثل وزارت نفت، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد و … با تفسیر به رأی خود از قانون به اجرای آن تمکین نکرده و موجبات اعتراض و ناراحتی افراد مشمول را فراهم کرده‌اند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.