sedayemodafean.org تبدیل وضعیت ایثارگران

تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران آغاز شد

معاون اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: مراحل تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در این مجموعه آغاز شده و با پیگیری‌های مستمر تا پایان شهریور ماه این افراد تبدیل وضعیت می شوند.

صدای مدافعان – محمود صابری روز سه شنبه پنجام مرداد در نشست بررسی و پیگیری تبدیل وضعیت فرزندان شاهد و ایثارگر شاغل در سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اظهارداشت: ابهاماتی در راستای شرکت‌های زیر مجموعه این سازمان وجود دارد که به زودی در نشستی به صورت ویدئو کنفرانس با سازمان بنادر در تهران، سعی می‌کنیم با تعامل و همکاری موانعی موجود را برطرف کنیم.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان نیز در نشست از اقدامات به موقع این سازمان در راستای تبدیل وضعیت فرزندان شاهد و ایثارگر قراردادی و شرکتی قدردانی کرد.

غلامزاده باقرزاده گفت: بنادر و دریانوردی استان همیشه در مواقع ضروری و نیاز به صورت جدی پیگیر امورات ایثارگران شاغل در مجموعه خود بوده است.

وی همچنین به زحمات سازمان بنادر و دریانوردی هرمزگان در خصوص گرفتن مجوز تدفین شهدای گمنام در بندر شهید رجایی اشاره کرد و افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، حفظ جایگاه و تکریم خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان وظیفه همه مردم است.
در این نشست قاسم صادقی، رئیس اداره اشتغال بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان نیز حضور داشت.

یکی از موضوعات مهم این روزها و یا چند ماه اخیر که بسیاری را در جامعه ایثارگری درگیر خود کرده است موضوع اجرایی شدن قانون تبدیل وضعیت استخدامی فرزندان ایثارگران است. قانونی که «در بند «و» ماده «۴۴» آمده: «دستگاه‌های اجرایی موظفند حداقل (۲۵ درصد) نیاز استخدامی خود را از میان فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر و فرزندان آزادگانی که حداقل پنج سال سابقه اسارت دارند، بدون الزام به رعایت شرط سنی، تحصیلی و آزمونی تأمین و از ابتدا آنان را به صورت رسمی قطعی استخدام نمایند. همچنین پنج درصد سهمیه استخدامی به سایر جانبازان، آزادگان، رزمندگان و همسر و فرزندان آنان اختصاص می‎یابد.

طبق گفته های اوحدی، رییس بنیاد شهید وامورایثارگران قرار است حداکثر ظرف ۲ هفته آینده با مکاتباتی که بخش استخدامی بنیاد شهید با معاونت‌های منابع انسانی نهادها و سازمان های مختلف خواهد شد، مشکلات این قانون برطرف تا حقی از کسی ضایع نشود.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.