sedayemodafean.org حقوق شهدای مکه و منا

آیا بنیاد شهید شهدای فاجعه منا را فراموش کرده؟

رئیس سازمان حج و زیارت و نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت بر پیگیری‌ها برای مطالبه حقوق شهدای مکه و منا و حفظ و گرامیداشت یاد و خاطره این شهدا تاکید کردند.

صدای مدافعان – علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت و حجت‌الاسلام سید عبدالفتاح نواب و جمعی از معاونان و مدیران حج و زیارت همزمان با روز عرفه با حضور در بهشت زهرا (س) ضمن نثار فاتحه به روان پاک همه شهدا به ویژه شهدای مکه و منا یاد و خاطره آنها را گرامی داشتند.

رئیس سازمان حج و زیارت نیز طی این مراسم با بیان اینکه شهدا از جایگاه والایی نزد خداوند برخوردارند ، گفت: جایگاه شهدای مکه و منا هم جایگاهی ویژه است زیرا برای زیارت خانه خدا و ورود به حرم امن الهی عازم بیت الله شدند و از آنجا به افلاک پر کشیدند.

پس از گذشت ۶ سال از فاجعه منا (۱۳۹۴) که در آن تعداد جانباختگان ایرانی ۴۶۴ نفر اعلام شده، خانواده‌های شهدای این فاجعه دردناک، همچنان از مسئولان انتظار دارند که به مطالبات آنها رسیدگی شود. به مناسب سالروز این فاجعه همزمان با عید قربان، سایت ما برای همه خانواده‌های معظم شهدای مکه و منا آرزوی صبر و سلامی دارد. در این میان، امیدوار هستیم که بنیاد شهید و امور ایثارگران با مسئولان کشور هماهنگی‌های لازمه را انجام دهد و خانواده این عزیزان را از تمامی حقوق خانواده های شهدا بهرهمتد سازند.

رشیدیان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه یاد و خاطره شهدای منا نباید فراموش شود، تاکید کرد: ما نیزحفظ نام و یاد این شهدای مظلوم را وظیفه خود می دانیم.

وی با بیان اینکه به طور مستمر پیگیر حقوق شهدای منا هستیم ، تاکید کرد: همانگونه که پیش از این، مسئولان مستندات لازم را تحویل کشور میزبان داده اند ما نیز پیگیر هستیم تا ابعاد این فاجعه تلخ که منجر به شهادت ۴۶۴ حاجی ما در حرم امن الهی شد، روشن شود.

انشاءالله مسئولان بتوانند به نحو شایسته مقام شهدای منا را گرامی دارند و خانواده این عزیزان را تحت حمایت کامل بنیاد شهید قرار دهند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.