sedayemodafean.org واگذاری خودرو به جانبازان

آخرین وضعیت ارائه تسهیلات خودرو به جانبازان

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تسهیلات در نظر گرفته شده در رابطه با خودروی جانبازان در حال پیگیری است.

صدای مدافعان – حدود یک ماه است که امضای تفاهم‌نامه‌ای درخصوص واگذاری خودرو به جانبازان و ایثارگران واجد الشرایط انجام شده است ولی وضعیت ارائه تسهیلات خودرو به جانبازان هنوز معلوم نیست. در ۷ تیرماه سال جاری، بنیاد شهید اعلام کرد که بر اساس تفاهم‌نامه میان بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، شرکت‌های خودروسازی ایران خودرو و سایپا، سازمان گسترش ‌نوسازی صنایع (ایدرو) متعهد شد که هماهنگی‌ها و اقدامات لازم جهت تأمین ۳۰ هزار دستگاه خودرو از محصولات دو خودروساز اصلی (ایران‌خودرو حداقل ۱۸ هزار دستگاه و سایپا حداقل ۱۲ هزار دستگاه) به مشمولین واجد الشرایط، با معرفی بنیاد طی یک سال از تاریخ امضای تفاهم‌نامه فراهم شود.

امروز (۳۰ تیر)‌ در گفت‌وگویی با خبرنگاران محمود پاکدل، معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: به اطلاع می‌رساند تفاهم‌نامه‌ای با وزارت صمت در رابطه با خودرو جانبازان ۷۰ درصد در دست پیگیری است که با فراهم شدن ساز و کار تقسیط آن، به استان‌ها اطلاع رسانی خواهد شد و جانبازان واجد شرایط می‌توانند از امتیاز مورد نظر بهره‌مند شوند.

هرچند همکاری بنیاد شهید با نهادهای مختلف صنعتی و فرهنگی می‌تواند ظرفیت های خوبی را برای جانبازان بالفعل نماید ولی متاسفانه در سالهای اخیر شاهدیم که تفاهم نامه های امضا شده تنها جنبه تبلیغاتی داشته و در عمل سودی برای جانبازان و ایثارگران نداشته است. انشاالله شاهد تغییر این رویکرد تکراری باشیم تا جامعه ایثارگران بتواند از توانایی های علمی و فنی نهادهای مخالف صنعتی کشور بهره ببرد

 

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.