sedayemodafean.org سیده معصومه دستغیب

هنرمندان نقش مادران و همسران شهدا و جانبازان را به تصویر بکشند

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری فارس گفت: هنرمندان سهم بسزایی در تبیین نقش آفرینی مادران و همسران شهدا و جانبازان در دفاع مقدس دارند و انتظار می‌رود در این مسیر بکوشند.

صدای مدافعان – سیده معصومه دستغیب در مراسم تقدیر از مشاوران امور زنان و خانواده فعال در عرصه نشر فرهنگ ایثار و شهادت گفت: دفاع مقدس یکی از عرصه هایی است که زنان به خوبی در آن نقش ایفا کرده اند اما با توجه به نقش بی نظیر زنان در پشت جبهه و پیروزی های به دست آمده آن چنان که شایسته است فداکاری، مقاومت و ایثار مادران و همسران تبیین نشده است.

وی به ضرورت الگوسازی از فداکاری ها، مقاومت و ایثار مادران و همسران شهدا برای نسل جوان اشاره کرد و بیان داشت: اگر توجه ویژه به نقش آفرینی زنان در دفاع مقدس شده بود امروز نسل جوان ما به دنبال هویت یابی نبود و بهتر می توانست الگوهای خود را از میان خانواده های شهدا پیدا کند. یقیناً مادری که فرزند عزیز خود را در این راه تقدیم کرده است و یا همسری که با نهایت صبر و استقامت فرزندان خود را بدون حضور همسر بزرگ نموده است الگوهای بسیار خوبی برای جامعه هستند.

دستغیب با تأکید بر این مطلب که مادران و همسران شهدا و جانبازان در هشت سال دفاع مقدس نقش عظیمی ایفا کرده اند که هیچ دوربینی نتوانسته است این نقش را سزاوارانه به تصویر بکشد، گفت: هنرمندان با مستندسازی روایات و زوایای زندگی مادران و همسران شهدا و جانبازان می توانند برای نسل جدید و جامعه الگوسازی کنند.

در این مراسم از ۱۱نفر از فعالان و مشاوران امور زنان و خانواده سازمانها و دانشگاهها ومشاوران امور زنان و خانواده فرمانداری های شهرستان های شیراز، لارستان و کازرون در این مراسم تجلیل شد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.