سه مادر شهید و سه جانباز آسمانی شدند

مادر شهیدان «حمید و عبدالکریم زمانی»، «ابراهیم و مصطفی هندوزاده کرمانی»، «ابراهیم و محمداسماعیل رنجبر توتوئی» و جانبازان ۷۰ درصد «رستمی» و «جعفرعلی هیزمی» و «حاج حمیدرضا حاجیان فروشانی» پس از سال‌ها تحمل رنج جانبازی سرانجام به جمع همرزمان و یاران شهیدشان پیوستند و آسمانی شدند.

صدای مدافعان – حاجیه خانم «صدیقه زمانی» مادر شهیدان «حمید و عبدالکریم زمانی» در سن ۹۴ سالگی به فرزندان شهیدش پیوست و پیکرش در جوار مزار فرزندان شهیدش در آرامستان درب سید خمینی شهر به خاک سپرده شد.

شهید «حمید زمانی» سال ۱۳۴۱ در خمینی شهر دیده به جهان گشود و در سال ۱۳۶۱ در منطقه میمک به فیض شهادت نائل آمد. شهید «عبدالکریم زمانی» نیز سال ۱۳۴۷ در خمینی شهر متولد شد و سال ۱۳۶۳ در منطقه عملیاتی بدر، شرق دجله، مفقودالاثر شد.

مادر شهیدان «ابراهیم و مصطفی هندوزاده کرمانی»

مادر شهیدان «ابراهیم و مصطفی هندوزاده کرمانی» بر اثر کهولت سن دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

مصطفی اولین شهید خانواده بود که در سال ۱۳۳۶ چشم به جهان گشود و در عملیات رمضان به درجه رفیع شهادت رسید.

ابراهیم نیز دومین شهید این مادر بزرگوار بود که در روز نهم مرداد ماه سال ۱۳۳۹ دیده به جهان گشود و در تاریخ ۲۴ بهمن ۱۳۶۴، پس از بمباران شیمیایی قرارگاه به‌شدت آسیب دید و در تاریخ سوم اسفند‌ماه ۱۳۶۴ به شهادت رسید.

مادر شهیدان «ابراهیم و محمداسماعیل رنجبر توتوئی»

«حاجیه شهربانو ایران‌نژاد» مادر شهیدان گرانقدر «ابراهیم و محمداسماعیل رنجبر توتوئی» و مادربزرگ شهید «سیدمحمد ایران‌نژاد پاریزی» پس از سال‌ها صبر و استقامت در سن ۹۵ سالگی به فرزندان شهیدش پیوست.

شهید «ابراهیم رنجبر توتوئی» سال ۱۳۳۲ در شهرستان سیرجان به دنیا آمد و سال ۱۳۶۵، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. شهید «محمداسماعیل رنجبر توتوئی» نیز سال ۱۳۴۰ در  شهرستان سیرجان به دنیا آمد و سال ۱۳۶۲، در منطقه مهران بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

شهید «سیدمحمد ایران‌نژاد پاریزی» نوه این مادر شهیدان سال ۱۳۴۸ در شهرستان سیرجان به دنیا آمد و سال ۱۳۶۴ در منطقه اروندرود بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

جانباز ۷۰ درصد

«عبدالکریم رستمی» جانباز گرانقدر ۷۰ درصد و از یادگاران دوران دفاع مقدس، حماسه و مقاومت از دیار شهیدپرور کردستان پس از تحمل سال‌ها درد و رنج مجروحیت به فیض شهادت نائل آمد و به آسمان پر کشید.

پیکر مطهر این جانباز شهید در زادگاهش روستای ژنین از توابع شهرستان سروآباد استان کردستان به خاک سپرده شد.

جانباز ۷۰ درصد

«جعفرعلی هیزمی» جانباز گرانقدر ۷۰ درصد نیز پس از تحمل درد و رنج مجروحیت و بیماری در سن ۶۲ سالگی به فیض شهادت نائل آمد.

شهید «جعفرعلی هیزمی»، سال ۱۳۳۸ در راوند کاشان به دنیا آمد و سال ۱۳۶۱ در خرمشهر بر اثر اصابت ترکش خمپاره قطع نخاع و جانباز ۷۰ درصد شد.

جانباز ۷۰ درصد

«حاج حمیدرضا حاجیان فروشانی» جانباز گرانقدر ۷۰ درصد پس از ۳۶ سال تحمل درد و رنج دوران مجروحیت در تاریخ ۱۹ تیر ۱۴۰۰ و در سن ۵۹ سالگی به همرزمان شهیدش پیوست.

وی ۲۲ شهریور ۱۳۴۱ در محله فروشان خمینی‌شهر دیده به جهان گشود. از طریق ارتش جمهوری اسلامی ایران به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد و در تاریخ ۳ تیرماه ۱۳۶۴ در منطقه عملیاتی شلمچه بر اثر بمباران شیمیایی رژیم بعثی از ناحیه ریه و پوست به شدت شیمیایی شد و سرانجام پس از ۳۶ سال تحمل درد و رنج دوران مجروحیت در تاریخ ۱۹ تیر ۱۴۰۰ به شهادت رسید.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.