sedayemodafean.org احمد راستینه هفشجانی

حرکت جدی دولت آینده برای اشتغال فرزندان ایثارگران

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: دولت آینده باید با رویکرد اعمال و اجرای قانون در حمایت از اشتغال فرزندان ایثارگران حرکت کند…

صدای مدافعان – احمد راستینه هفشجانی، نماینده مردم شهر کرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روی کار آمدن دولت سیزدهم در مرداد ماه به عنوان دولت جهادی و انقلابی تصریح کرد: در دولت آینده باید با رویکرد اعمال و اجرای قانون در حمایت از اشتغال فرزندان ایثارگران، خاواده معظم شهدا، جانبازان و پیشکسوتان دفاع مقدس حرکت کند به گونه ای که بتواند این حق اولیه جامعه ایثارگری را پس از سال ها جامه عمل بپوشاند.

راستینه با بیان اینکه مفتخرم بگویم که قبل از ورود به مجلس شورای اسلامی پاسدار حریم انقلاب اسلامی و در خدمت سپاه پاسداران بودم و به عضویت خودم افتخار می کنم اظهار داشت: فراموش نکنیم آنچه که امروز در جامعه اسلامی داریم به خاطر روحیه مقاومت و ایثاری است که این عزیزان در طول سال های متمادی برای فضای کشور ایجاد کردند.

عضو مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه یکی از موضوعات بسیار مهم در فرهنگ ایرانی و اسلامی، بحث ایثار و ایثارگری است خاطرنشان کرد: نماد این موضوع را در دوران دفاع مقدس و اوج و عظمتش را در نقش‌آفرینی جوانان کشورمان در دهه اول انقلاب مشاهده کردیم.

رییس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: خوشبختانه با تثبیت فرهنگ ایثارگری در کشور در ۴۲ سالگی انقلاب اسلامی شاهد حضور جوانان در دفاع از حرمین اهل بیت عصمت و طهارت بوده ایم؛ به گونه ای که داعش تکفیری مورد حمایت سرویس های جاسوسی و اطلاعاتی دنیا، به واسطه همین روحیه ایثار و گذشت جوانان در قالب مدافعان حرم، از صفحه روزگار حذف شدند.

نماینده ایثارگر مجلس یازدهم با بیان رشادت های کادر درمان در مقابله با ویروس منحوس کرونا اظهار داشت: خوشبختانه در حال حاضر نیز ادامه روحیه ایثارگری را در جریان حضور جوانان در عرصه مقابله با کرونا، با حضور گروه های جهادی و کمک آنان به وزارت بهداشت و درمان مشاهده می کنیم. همچنین در این راستا بسیاری از جوانان کادر درمانی، از جمله پرستاران، در حوزه دفاع از سلامت مردم در مقابله با ویروس منحوس کرونا به شهادت رسیده اند؛ چرا که این موضوع برگرفته از همان روحیه ایثارگری است که از سال ۵۷ با انقلاب اسلامی آغاز و در دوران دفاع مقدس شکل گرفته است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم متذکر شد: همه دستگاه ها، به ویژه مجلس شورای اسلامی در حمایت از ایثارگران و حمایت از جریان مقاوت باید نقش و وظیفه خود را ایفا کنند. بنابر این، امروز قوانین بسیار خوبی در حمایت از جامعه ایثارگری وجود دارد؛ اما متاسفانه بخشی از آن هنوز اجرایی نشده است. بخصوص همین قانونی که در لایحه بودجه ۱۴۰۰ مجلس در مورد بکارگیری فرزندان ایثارگران تصویب شده است.

نماینده مردم استان چهار محال و بختیاری در مجلس یادآور شد: متاسفانه با وجود عدم اجرای مصوبه تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران، باز هم شاهد برخورد و نگاه سلیقه ای دولت در اجرای این قانون هستیم. لذا وظیفه مجلس شورای اسلامی است که در بعد نظارتی خود، این موضوع را پیگیری کند. اگر چه این کار را خواهیم کرد و  چدین بار به دولت تذکر لازم داده شده است.

عضو مجمع نمایندگان استان چهارمحال گفت: مطمئن هستیم که دولت آینده_ با توجه به اینکه با شعارهای انقلابی و رویکرد مثبت ملت ایران در انتخاب یک دولت جوان حزب الهی شکل گرفته است و با عنایت به اهمیت جامعه ایثارگری و ضرورت حفظ روحیه ایثارگری _ از قوانین تصریح شده مجلس حمایت خواهد کرد و ان‌شاالله اتفاقات خوبی در این حوزه خواهد افتاد.

نماینده مجلس یازدهم با انتقاد از دولت کنونی به دلیل فراهم نکردن بستر اشتغال فرزندان ایثارگران تاکید کرد: فقط در خود استان چهارحال و بختیاری حدود سه هزار فرزند شهید، جانباز و ایثارگر متقاضی اشتغال وجود دارد که متاسفانه به خاطر عدم حمایت دولت تقاضای آنها بدون پاسخ مانده است.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.