sedayemodafean.org فرمانده کل ارتش

صدای مدافعان در هفته: ۱۹ تا ۲۵ تیر ۱۴۰۰

فرمانده کل ارتش: نیروهای مسلح برای مقابله با تهدیدهای بزرگ همیشه آماده‌اند

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در بازدید از مرزهای شرقی کشور گفت: برای سرکشی و عرض خدا قوت به همرزمان و همچنین مرزبانان نیروی انتظامی به منطقه آمده ام، البته به دلیل ریشه های مشترک با مردم افغانستان، علاقه‌مند امنیت، آرامش و سلامت برای آنها بوده و نگران وضع برادران و خواهران افغانی خود هستیم.

وی افزود: نیروهای مسلح ما سال‌هاست خود را برای مقابله با تهدیدهای بزرگ آماده کردند و اگر حادثه‌ای پیش بیاید، به سرعت و قدرت آن را حل خواهند کرد.

فرمانده کل ارتش گفت: الان هیچ نگرانی در مرزهای شرقی وجود ندارد البته ما به هیچ وجه از شیطنت کسانی که ممکن است با سوء استفاده از اوضاع افغانستان کاری بکنند غافل نیستیم.

درگذشت نقاشی که ۴۰ سال بر دیوارهای شهر نقش کشید

مرحوم «محمدرضا قادری» را بی‌تردید باید از احیاکنندگان نقاشی دیواری دانست. آثاری از جمله تصویر حضرت امام خمینی (ره)، شهید بهشتی در خیابان هفتم تیر و بسیاری از تصاویر شهدا در دیوار‌های شهر تهران در کارنامه کاری آن مرحوم بود. این هنرمند فقید همچنین بسیاری از پوستر‌های ایام و اعیاد مناسبتی مرتبط با فضای انقلاب اسلامی را طراحی کرده است. طراحی خاطره‌برانگیز پاکت نامه‌ها در ایام هشت سال دفاع مقدس نیز از جمله خلاقیت‌های او بود. پشتکار و شجاعت ایشان بر اهالی حوزه تجسمی ستودنی و از ویژگی‌های برجسته‌اش به شمار می‌رفت. این نقاش، بازنشسته سپاه  در ۶۲ سالگی بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت. مراسم تشییع پیکر محمدرضا قادری چهارشنبه (۲۳ تیر ماه) در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) برگزار شد.

توضیح پلیس در مورد ویدیوی دستگیری یک جانباز

معاون اجتماعی پلیس تهران بزرگ جزئیات کامل علت برخورد با یک جانباز حین اجرای حکم قضائی مبنی بر تخلیه ملک را تشریح کرد و گفت: این جانباز قصد خودزنی و آتش زدن منزلش را داشت. سرهنگ مراد مرادی در برنامه تلویزیونی درباره فیلم منتشر شده مبنی بر برخورد پلیس با یک جانباز اظهار کرد: فیلم منتشر شده در فضای مجازی در وهله نخست باعث تأسف پلیس و آزرده خاطرشدن فرمانده نیروی انتظامی شد. معاون اجتماعی پلیس تهران بزرگ افزود: واقعیت امر، مربوط به قطعه کوچکی از یک پازل بود که از سال ۹۸ آغاز شده؛ این جانباز عزیزمان در شهریور ۹۸، ملک خود را فروخت اما در موعد مقرر تعیین شده در مبایعه‌نامه، منزلش را به خریدار تحویل نداد.

 

بازگشت پیکر ۴۳ شهید گلگون کفن به کشور

سردار سیدمحمد باقرزاده در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در اهواز، اظهار داشت: عملیات تفحص برای کشف و شناسایی پیکر مطهر شهدای دفاع مقدس در مناطق عملیاتی با قدرت ادامه دارد.

وی افزود: پس از دو ماه عملیات تفحص سنگین پیکر مطهر ۴۳ شهید دوران دفاع مقدس کشف شد. این شهدا در مناطق عملیاتی فکه، مجنون، شلمچه و شرق دجله کشف شدند.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: این شهدا متعلق به عملیات های والفجر مقدماتی، بدر و خیبرو تک دشمن بعثی در سال ۶۷ است.

یادداشت سردبیر:‌ تیرماه داغ و پرچالش ۱۴۰۰ را در حالی سپری میکنیم که بخصوص در هفته‌ایی که گذشت، بازگشت موج دیگری از کرونا، بی آبی در برخی استانهای کشور و ادامه برق رفتن‌ها در برخی از مناطق، درصد قابل توجهی از کشور را تحت تاثیر قرار داده. یکی از تلخترین اخبار هفته مربوط به ویدیوی دستگیری جانبازی است که او را به شکل فجیعی و به زور از خانه بیرون آوردند و بردند. همانطور که در گزینه اخبار هفته هم در بالا هم خواندید، به گفته پلیس «این جانباز قصد خودزنی و آتش زدن منزلش را داشت»، که البته از گفته‌های مشاهدین حاضر در مکان مغایرت ندارد. به هر حال امیدواریم که دیگر شاهد چنین رفتارهایی از سوی مامورین زحمتکش نیروهای انتظامی نباشیم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.