آمارهای متناقض درباره سربازان مبتلا به کرونا

معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: در موج پنجم کرونا با بهره‌گیری از تمامی امکانات، تجهیزات بهداشتی و درمانی و نیروی انسانی متخصص در خدمت هموطنان خواهیم بود.

 صدای مدافعان – بیش از یک سال است که شیوع ویروس کووید-۱۹ در چین افزایش یافت و سرانجام تمام دنیا را فرار گرفت. در این راستا و از ابتدای شیوع ویروس کرونا ارتش کشورمان از پیک اول تا چهارم خدمت‌رسانی به مردم را در دستور کار خود قرار داده است. امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» معاون هماهنگ‌کننده ارتش و فرمانده قرارگاه پدافند زیست محیطی امام رضا (ع) ارتش در این مرحله نیز با بهره‌گیری از کلیه امکانات، تجهیزات بهداشتی و درمانی و نیروی انسانی متخصص در خدمت هموطنان خواهد بود.

هفته گذشته سردار مهری، رئیس سازمان وظیفه عمومی در مصاحبه تلویزیونی خود در پاسخ به این سؤال که «وضعیت اعزام سربازان در ایام شیوع کرونا، چگونه است؟» اظهار داشت که تاکنون هیچ سربازی در پادگان‌ها به علت کرونا فوت نکرده است. در مقابل،‌ واکنش‌های مردم در رسانه‌های اجتماعی پیرامون حرفهای آقا مهری نشانگر نارضایتی گسترده بعضی از گروها و بویژه سربازان وظیفه و ایثارگران ست.

هرچند که تعداد مبتلایان ویروس کرونا در میان سربازان کم است ولی موارد قابل توجهی از ابتلا به کرونا در پادگانها گزارش شده است. در ضمن تعداد زیادی از ایثارگران و بخصوص جانبازان شیمیایی در معرض خطرات جدی ناشی از شیوع کووید-۱۹ قرار دارند و بسیار نیز به علت عوارض بیماری جان خود را از دست داده اند.

در پایان با احترام به تمامی نیروی مسلح کشور، به نیروهای انتظامی و ستاد‌های بهداشتی که شب و روز در بیمارستان‌ها کار می کنند، خسته نباشید میگویم. امیدواریم که سلامتی کلیه این عزیزان نظام تضمین شود و انشاء الله که همکاری حداکثری در مراکز درمانی استان‌ها را ادامه دهند و در مبارزه با این ویروس منحوس پیروز بشویم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.