sedayemodafean.org پرداخت فوق العاده مناطق جنگی

انتقاد از عدم پرداخت فوق العاده مناطق جنگی از سوی دولت

دبیر اول فراکسیون ایثارگران مجلس، از عدم اجرای قانون پرداخت فوق العاده مناطق جنگی از سوی دولت انتقاد کرد.

صدای مدافعان – علی اکبر بسطامی نماینده ایثارگر مردم ایلام، سیروان، ایوان، جَرداوُل و مهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این مطلب که ما در برنامه ششم توسعه در بند (ج) ماده ۱۱۲، این موضوع را تبدیل به قانون کردیم، اظهار داشت: متاسفانه دولت در این خصوص ابهاماتی را برای نمایندگان مجلس مطرح کرده؛ بنابراین درخصوص اجرای این مصوبه در سال گذشته، استفساریه بند ج ماده ۱۱۲ تهیه و با اکثریت قاطع نمایندگان مجلس به تصویب رسید.

عضو مجمع نمایندگان استان ایلام خاطرنشان کرد: با این وجود هیچ کدام از سازمان ها آن را اجرا نمی کنند و این در واقع ظلمی در حق کسانی است که در مناطق جنگی حضور داشته و بازنشسته شده اند؛ چرا که بسیاری از مناطق حنگی جزو مناطق محروم نیز محسوب می شوند. متاسفانه دولت هم اراده ای برای اجرای کامل استفساریه بند ج ماده ۱۱۲ ندارد و بازنشستگان مشمول مقررات آن نمی شوند ولی افرادی که امروز استخدام می شوند مشمول شده و این یک ظلم مضاعف در حق بازنشستگان مناطق محروم و جنگی است.

به گفته نماینده ایثارگر مردم ایلام، بر اساس استفساریه بند ج تبصره ۱۱۲، دولت مکلف است مصوبه پرداخت فوق العاده مناطق جنگی را اجرا کند اما تاکنون از این موضوع استنکاف کرده است. اگر چه ما بارها در مجلس تذکر داده ایم که دولت موضوع را حل و فصل کند.

 دبیر فراکسیون ایثارگران مجلس یازدهم با بیان اینکه عمده مناطق جنگی ما مناطق محروم هستند، اشاره کرد که ما قانون داریم افراد و کارکنان دولت که در مناطق محروم خدمت می کنند، هر ساله مشمول یک ماه مرخصی ویژه شوند و یادآور شد: بر اساس قانون، آنها می توانند هم رقم مالی اش را دریافت کنند و هم یک ماه مرخصی اضافی برایشان لحاظ شود و به طور کلی دو ماه مرخصی در سال برای کارکنان دولت در آن مناطق محسوب می شود. اگرچه این قانون الان باز هم اجرا نمی شود و در یک مقطعی از زمان فقط اجرایی شده است و ظلم در حق کسانی است که در سختی ها خدمت کرده و الان هم بی منت خدمت می کنند.

بسطامی اضافه کرد: فلذا این تذکری به رئیس جمهور و رییس مجلس است که دیگر بیش از این ایثارگران، از سوی دولت مورد ظلم واقع نشوند و مجلس هم بر اساس وظیفه ای که بر عهده دارد، باید از بُعد نظارتی اعمال قانون کند.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دیوان محاسبات به عنوان چشم بینای مجلس است و باید به دنبال رفع مشکلاتی باشد که مجریان در اجرای قانون مخصوصا برای خانواده های ایثارگران و آسیب دیدگان حوادث جنگ که مورد بی مهری قرار گرفته اند، ایجاد می کنند و ان شاالله دولت انقلابی و مجلس یازدهم، کارگروهی را برای رفع موانعی که در مورد مناطق محروم وجود دارد، تشکیل دهند.

نماینده ایثارگر ایلام گفت: بر اساس دستورالعمل اجرایی بندهای (ث) و (ج) ماده (۱۱۲) قانون برنامه ششم اعطای فوق العاده مناطق عملیاتی و یک طبقه شغلی بالاتر برای کارکنان رسمی، پیمانی و رسمی شاغل در مناطق عملیاتی بخشنامه شماره ۷۲۳۴۲۴ مورخ ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ سازمان اداری و استخدامی کشور لحاظ شده است و دستگاه های مشمول موظفند نسبت به صدور احکام پرداخت برای کارکنان شاغل در مناطق عملیاتی دفاع مقدس بر اساس محدوده اعلامی ستاد کل نیروهای مسلح به سازمان برنامه و بودجه کشور اقدام نمایند.

دبیر اول فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی درخصوص تعامل مجلس یازدهم و دولت سیزدهم تاکید کرد: من معتقدم دولت آینده در خدمت ایثارگران خواهد بود چرا که خود برگرفته از همین طیف و طبقه محروم است و در واقع در مسیر دولت شهید رجایی حرکت خواهد کرد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.