همایش ملی تکریم جانبازان شیمیایی در حرم مطهر رضوی برگزار شد

به مناسبت فرارسیدن هشتم تیرماه، روز مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و میکروبی، همایش ملی تکریم جانبازان شیمیایی کشور با حضور «اوحدی» رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در تالار همایش‌های کتابخانه مرکزی حرم مطهر رضوی برگزار شد.

صدای مدافعان – به مناسبت فرارسیدن هشتم تیرماه، روز مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و میکروبی، همایش ملی تکریم جانبازان شیمیایی با حضور «سعید اوحدی» رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت‌الاسلام «احمد مروی» تولیت آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام «حسین معصومی» مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، «محمدصادق معتمدیان» استاندار خراسان رضوی، سردار سرتیپ پاسدار «سید حسن مرتضوی» فرمانده قرارگاه ثامن‌الائمه (ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران، سردار سرتیپ دوم پاسدار «داود غیاثی‌راد» نماینده امور ایثارگران ستادکل نیروهای مسلح، سردار سرتیپ دوم پاسدار «حسینعلی یوسفعلی‌زاده» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان و سردار سرتیپ دوم «ابراهیم قربان‌زاده» جانشین فرماندهی انتظامی خراسان رضوی در تالار همایش‌های کتابخانه مرکزی حرم مطهر رضوی برگزار شد.

حجت‌الاسلام مروی در این همایش اظهار داشت: در حدیثی از جانب پیامبر اکرم (ص) نقل شده است که عده‌ای از افراد در قیامت در حالی محشور می‌شوند که معطر به برترین عطرها هستند. در قیامت که پاک از ناپاک و مؤمن از مشرک و کافر جدا و صورت عینی اعمال افراد مشخص می‌شود، شهدا و ایثارگران در حالی پا به عرصه قیامت می‌گذارند که از بوی عطر آنان، اهل قیامت تحت تأثیر قرار گرفته‌اند و این‌ها همان افرادی هستند که سلامتی اعضا و جوارح خود را در راه خدا فدا کرده‌اند.

وی افزود: جانبازان که در تمام طول عمر با آلام جراحت‌های ناشی از مجروحیت در سال‌های جهاد و حماسه دست و پنجه نرم می‌کنند، الهام بخش همه آحاد و اقشار جامعه و سرمشق ایثارگری هستند و وجود آن‌ها همه روزه این پیام را یادآور می‌شود که خط سرخ شهادت منقطع نشده و همچنان امتداد دارد.

جاودانگی دفاع مقدس به برکت مجاهدت جانبازان حاصل شده است

در ادامه این همایش، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: ۴۰ سال قبل در همین ایام، خرمشهر، بستان و بسیاری از اراضی و مناطق در اشغال متجاوزان بعثی بود و ترور نافرجام حضرت آیت الله خامنه‌ای در مسجد ابوذر، به شهادت رساندن شهید بهشتی و ۷۲ نفر از یاران ایشان و انفجار دفتر ریاست جمهوری که به شهادت شهیدان رجایی و باهنر انجامید، توطئه عظیم دشمنان قسم‌خورده دین خدا را تکمیل کرد.

وی ادامه داد: فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر لزوم شکسته شدن فوری حصر آبادان پس از این ایام، مقدمه سلسله فتح الفتوحاتی شد که به طور پیوسته، بخش‌هایی از سرزمین پاک ایران را آزاد کرد و حتی زمینه پیشروی رزمندگان در خاک عراق و تنبیه بعثی‌های متجاوز را نیز فراهم نمود.

اوحدی گفت: این پیروزی‌ها که به تدریج زمینه سقوط صدام را فراهم می‌کرد، با استفاده ناجوانمردانه بعثی‌ها از سلاح‌های غیرقانونی کشتارجمعی، شیمیایی و میکروبی همراه شد و در تاریخ ثبت شده است که بعثی‌ها ۶ هزار بمب شیمیایی را در قالب ۲۵۰ حمله بر سر رزمندگان و مردم ما ریختند اما بازهم هیچ‌گاه نتوانستند دوباره در خاک ما پیشروی کنند و توطئه‌های آنان با مجاهدت رزمندگان دلاورمرد ما نقش بر آب شد.

در ابتدای این مراسم، «سید کمال لوح موسوی» دبیر همایش و مدیر انجمن مردم‎نهاد حمایت از مجروحان شیمیایی با بیان اینکه جنگ تحمیلی هیچ‌گاه برای جانبازان شیمیایی تمام نشده است، اظهار داشت: اجر ۴۰ سال صبر و ایستادگی توأم با درد و رنج مشمول حال کسانی است که قربانی بمباران‌های ناجوانمردانه رژیم بعث در دوران دفاع مقدس شدند اما تا به امروز، نه فقط دست از پایداری بر ارزش‌ها برنداشتند بلکه همواره در صف اول حمایت از نظام و ادای حق خون‌های پاک شهیدان بوده‌اند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.