sedayemodafean.org واژگونی اتوبوس

پنج سرباز در یک سانحه واژگونی اتوبوس کشته شدند

واژگونی اتوبوس حامل سربازان در میدان ورودی دهستان “دهشیر” از توابع شهرستان “تفت”، منجر به فوت پنج سرباز شد.

صدای مدافعان – صبح امروز (۳ تیر ۱۴۰۰) یک دستگاه اتوبوس ولوو از مبدا زاهدان به مقصد آبادان در حرکت بود که در جاده یزد-دهشیر به علت نقص فنی به وجود آمده، با جدول وسط جاده برخورد کرده و واژگون می‌شود.

اتوبوس پس از واژگون شدن با یک دستگاه تریلی که در مسیر مخالف جاده پارک شده بود، برخورد می‌کند.

عوامل نیروی انتظامی نقص در سیستم فنی ترمز این اتوبوس و عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه را علت حادثه بیان کرده‌ است.

سردار عباسعلی بهدانی‌فرد، فرمانده انتظامی استان یزد درباره جزئیات این حادثه اعلام کرده است: در این حادثه ۵ نفر از مسافران اتوبوس کشته و ۳۰ سرنشین مجروج شده‌اند.

وی افزود: تعدادی از مجروحان به صورت سرپایی در محل مداوا و تعدادی دیگر نیز توسط خودروهای امدادی و اورژانس هوایی به بیمارستانهای شهید صدوقی یزد و شهید بهشتی تفت اعزام شدند.

 سرنشینان این اتوبوس شخصی، مشمولان سهمیه آموزش و پرورش بودند که برای طی دوره آموزشی از زاهدان عازم آباده در استان فارس بوده که دچار این سانحه شده‌اند.

در ۲۴ ساعت گذشته این دومین حادثه‌‌ای است که به علت نقص فنی در سیستم حمل و نقل عمومی اتفاق می‌افتد.
روز گذشته اتوبوسی که حامل خبرنگاران و کارکنان محیط زیست در محور ارومیه-نقده بود دچار سانحه شد.

در این حادثه ۲ نفر از خبرنگار کشور جان باختند و ۲۱ خبرنگار دیگر دچار مصدومیت شدند.

بر همین اساس سردار “حسین اشتری” فرمانده نیروی انتظامی دستور رسیدگی ویژه به رئیس پلیس راهور ناجا در خصوص ابعاد فنی دو حادثه مذکور را صادر کرد.

وی تأکید کرده است: هرچه سریعتر هر دو مورد توسط یک تیم ویژه و فنی بررسی و تحقیقات لازم در این زمینه را انجام و گزارش خود را ارائه دهند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.