sedayemodafean.org ابراهیم رئیسی

صدای مدافعان در هفته: ۲۹ خرداد تا ۴ تیر ۱۴۰۰

ابراهیم رئیسی پیروز سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران شد

ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه ایران با کسب نزدیک به هجده میلیون رای، پیروز سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران شده است. آقای رئیسی با به دست آوردن نزدیک به ۶۳ درصد از آرای انتخاباتی در رقابت با عبدالناصر همتی، محسن رضایی و امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، به پیروزی دست پیدا کرد. به گفته عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ایران، ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر واجد شرایط رای دادن بودند که ۲۸ میلیون و ۹۳۳ هزار و ۴ نفر در انتخابات مشارکت کردند و این مشارکت ۴۸.۸ درصد است.

ورود یک میلیون دز واکسن کرونا به کشور

«محمدحسن قوسیان مقدم» دبیرکل جمعیت هلال احمر اظهار داشت: محموله ۲ میلیون دوزی واکسن کرونا که توسط جمعیت هلال احمر خریداری شده بود، صبح امروز (پنج‌شنبه) با تحویل یک میلیون دز واکسن دیگر در فرودگاه امام خمینی (ره) تکمیل شد.وی افزود: آخرین سفارش واردات واکسن کرونا توسط جمعیت هلال احمر به تعداد ۲ میلیون دز بود که طبق برنامه در دو مرحله وارد کشور شد.دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه یک میلیون دز از این محموله هفته پیش وارد کشور و تحویل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داده شده بود، خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار دز واکسن کرونا توسط جمعیت هلال احمر به کشور وارد شده است و طبق برنامه واردات واکسن ادامه خواهد داشت.

sedayemodafean.org حق و حقوق ملت ایرانآیا فعالیت‌های فرهنگی بنیاد شهید کمرنگ شده است؟

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: با گذشت زمان فعالیت‌های فرهنگی در این حوزه کمرنگ شده است؛ بیشتر نگاه بنیاد به مجموعه اجرایی بیشتر نگاه خدماتی و معیشتی بوده است. سلیمان رستمیان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز، دیروز در جلسه شورای اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز که با حضور سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد، گفت: بنیاد شهید به عنوان یک نهاد فرهنگی بر اساس پیام امام خمینی (ره) و اساس‌نامه بنیاد است.

پنج سرباز در یک سانحه واژگونی اتوبوس کشته شدند

صبح روز پنجشنبه (۳ تیر) یک دستگاه اتوبوس ولوو از مبدا زاهدان به مقصد آبادان در حرکت بود که در جاده یزد-دهشیر به علت نقص فنی به وجود آمده، با جدول وسط جاده برخورد کرده و واژگون می‌شود. اتوبوس پس از واژگون شدن با یک دستگاه تریلی که در مسیر مخالف جاده پارک شده بود، برخورد می‌کند.عوامل نیروی انتظامی نقص در سیستم فنی ترمز این اتوبوس و عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه را علت حادثه بیان کرده‌ است. سردار عباسعلی بهدانی‌فرد، فرمانده انتظامی استان یزد درباره جزئیات این حادثه اعلام کرده است: در این حادثه ۵ نفر از مسافران اتوبوس کشته و ۳۰ سرنشین مجروج شده‌اند.

یادداشت سردبیر: در هفته‌ای که گذشت اکثر خبرها پیرامون انتخاب حجت الاسلام رئیسی و گمانه‌زنی‌ها در ارتباط با کابینه ایشان بود. انتخاب ایشان همچنین میتواند امیدی دوباره به جامعه ایثارگران بدهد در صورتی که همانطور که هفته گذشته هم گفتیم، رئیس جمهور منتخب، ایثارگران و جانبازان را فراموش نکنند. از میان دیگر خبرهای هفته، متاسفانه همانطور که در گزینه اخبار هفته هم میبینید، دو تصادف اتوبوس که به فاصله یکروز رخ دادند، کام همه را تلخ کرد. در سانحه اول، متاسفانه دو خبرنگار را از دست دادیم و در سانحه دوم پنج سرباز معلم کشته شدند. حوادثی که به نظر میرسد هفته به هفته بیشتر اتفاق می افتند. ما از ظرف جامعه ایثارگران و جانبازان به تمام خانواده‌‌های قربانیان این دو سانحه تسلیت عرض کرده و برای آنها آرزوی صبر و بردباری داریم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.