sedayemodafean.org نمایشگاه کتاب دفاع مقدس

برگزاری نمایشگاه کتاب دفاع مقدس پس از یک سال وقفه

رئیس هیئت مدیره مجمع ناشران دفاع مقدس از برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه کتاب دفاع مقدس در سال جاری پس از یک سال وقفه به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد.

صدای مدافعان – سردار علی ناظری، رئیس هیئت مدیره مجمع ناشران دفاع مقدس، از برگزاری نمایشگاه کتاب دفاع مقدس در سال جدید پس از یک سال وقفه خبر داد و گفت: آخرین نمایشگاه کتاب دفاع مقدس که دهمین دوره آن نیز بود، در سال ۹۸ در بندرعباس برگزار شد. قرار بود یازدهمین دوره این نمایشگاه در سال گذشته برگزار شود، مقدمات کار را فراهم کردیم اما به دلیل برگزاری اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، مقرر شد که در سال جاری این نمایشگاه برگزار شود.

وی ادامه داد: پیش‌بینی ما این است که یازدهمین دوره نمایشگاه کتاب دفاع مقدس همزمان با ایام گرامیداشت هفته دفاع مقدس در یکی از مراکز استان‌ها با حضور ناشران و فعالان این حوزه برگزار شود؛ این در صورتی است که شرایط به لحاظ برگزاری حضوری نمایشگاه مهیا باشد؛ در غیر این صورت ما این آمادگی را داریم که نمایشگاه به صورت مجازی در این ایام برگزار شود و ناشران نیز کارهای خود را از این طریق به مخاطبانشان عرضه کنند.

رئیس هیئت مدیره مجمع ناشران دفاع مقدس با بیان اینکه تلاش کردیم تا در سال گذشته نمایشگاه برگزار شود، اما میسر نشد، افزود: ناشران دفاع مقدس کتاب‌های خود را در ایام برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت در ماه مبارک رمضان نیز عرضه کردند، اما به دلیل ایراداتی که در برگزاری این نمایشگاه بود، مانند عدم اطلاع‌رسانی مناسب، فروش ناشران چندان خوب نبود.

ناظری با تأکید بر اینکه فضای نشر دفاع مقدس همانند فضای کلی نشر در کشور شرایط چندان مساعدی ندارد، افزود: از سوی دیگر، ما با مشکل سیستم توزیع در حوزه نشر دفاع مقدس نیز مواجه هستیم.

ریئس هیئت مدیره مجمع ناشران دفاع مقدس تصریح کرد: تعداد فروشگاه‌هایی که به صورت تخصصی این دسته از آثار را عرضه کنند و کتاب را به دست مخاطب برسانند، کم است. علاوه بر این، فروشگاه‌هایی که کتاب‌های عمومی را توزیع می‌کنند، کمتر کتاب‌های دفاع مقدس را عرضه می‌کنند. با توجه به این شرایط، نیاز است که با همکاری دست اندرکاران امر و سازمان‌ها و نهادهای مرتبط به فکر ایجاد سیستم قوی‌تری در این عرصه باشیم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.