sedayemodafean.org غرامت جنگ تحمیلی

صدای مدافعان در هفته: ۲۲ تا ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

شایعه ثبت نام از ایثارگران برای دریافت غرامت جنگ تحمیلی تکذیب شد

sedayemodafean.org غرامت جنگ تحمیلیمهدی ایزدی با تکذیب شایعات بی‌اساس در مورد ثبت نام از ایثارگران برای دریافت غرامت جنگ تحمیلی تأکید کرد: این شایعه که در فضای مجازی و با برنامه‌ریزی برخی افراد مغرض صورت گرفته تکذیب می‌شود و جامعه معزز ایثارگری بدانند هر گونه تکمیل فرم یا جمع‌آوری اطلاعات در این خصوص کذب است و ایثارگران به خبرهای غیر موثق در این خصوص توجه نکنند. وی با اشاره به اقدامات انجام شده در مورد دریافت غرامت جنگ تحمیلی گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران اعتقاد دارد مطابق مقررات و اصول پذیرفته شده بین‌المللی غرامت جنگ تحمیلی علیه ملت ایران باید پرداخت شود. معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: وزارت امور خارجه پیگیر این موضوع در مجامع بین‌المللی است و مرجع اعلام نظر در این باره نیز مبادی رسمی و این وزارتخانه هستند و بدیهی است در صورت پیشرفت در این پرونده اطلاع‌رسانی لازم در این باره صورت می‌گیرد.

مهلت ثبت‌نام ترم تابستانی دانشجویان شاهد دانشگاه علوم پزشکی تا ۳۱ خرداد

sedayemodafean.org مهلت ثبت نام ترم تابستانیترم تابستانی سال ۱۴۰۰ به صورت مجازی برای دانشجویان رشته‌های مختلف گروه علوم پزشکی ارائه می‌شود که نسبت به ترم تابستانی سال قبل رشد بسیار مطلوب (۲.۵ برابری) داشته است. همچنین برای نخستین بار دروس بالینی با محتوای استاندارد و با کیفیت مطلوب ارائه می‌شود. در ادامه اطلاعیه آمده است: ترم تابستانی مذکور برای دانشجویان معزز شاهد و ایثارگر رایگان است و آنان برای ثبت‌نام ترم تابستانی شهریه پرداخت نمی‌کنند. دانشجویان شاهد و ایثارگر متقاضی ثبت‌نام در ترم تابستانی می‌توانند از ۲۰ تا ۳۱ خرداد ماه ۱۴۰۰ از طریق آدرس www.vums.ac.ir ثبت‌نام کنند. در پایان این اطلاعیه آمده است: این ترم تابستانی از ۵ تیرماه تا ۵ شهریورماه اجرا خواهد شد و از ۱۰ تا ۲۵ شهریورماه نیز آزمون دروس به شیوه الکترونیکی برگزار و در پایان شهریور ماه نمرات دانشجویان برای دانشگاه‌های علوم پزشکی مربوطه ارسال خواهد شد.

زمان پرداخت معوقات جانبازان مشمول ماده ۳۸ اعلام شد

sedayemodafean.org سعید اوحدیسعید اوحدی در دیداری که ۹۰ دقیقه به طول انجامید توضیحاتی در خصوص وضعیت بودجه ایثارگران در قانون بودجه سال ۱۴۰۰، اقدامات و حمایت‌های دولت به‌ویژه سازمان برنامه و بودجه و پشتیبانی مجلس یازدهم از بنیاد شهید و امور ایثارگران ارائه کرد. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در جمع این جانبازان اعلام کرد: در خصوص معوقات ماده ۳۸، احکام جانبازان بزرگوار تحت پوشش باید توسط ستاد کل نیروهای مسلح صادر می‌شد که این احکام هفته گذشته، از سوی ستاد کل نیروهای مسلح در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گرفت. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ضرورت تنظیم و تلفیق این احکام و حجم آنها، تأکید کرد: حداکثر تا پایان مردادماه معوقات ماده ۳۸ به عزیزانی که مشمول این ماده قرار گرفته‌اند پرداخت خواهد شد.

برگزاری نخستین همایش «تکریم دختران شاهد و ایثارگر»

sedayemodafean.org تکریم دختران شاهد و ایثارگربه مناسبت میلاد حضرت معصومه (س) نخستین همایش «تکریم دختران شاهد و ایثارگر» با حضور سعید اوحدی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران؛ حجت‌الاسلام یوسفعلی شکری، نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید؛ سردار یعقوب سلیمانی، معاون فرهنگی آموزشی بنیاد شهید؛ فریده اولاد قبا، مشاور امور بانوان بنیاد شهید و دیگر معاونان این بنیاد و خانواده شهدا و ایثارگران یکشنبه ۲۳ خرداد ماه در سالن خلیج فارس موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد. سردار سلیمانی معاون فرهنگی آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم با تبریک دهه کرامت اتوضیح داد: این همایش برای اولین بار با تاکید ریاست بنیاد شهید به صورت سراسری با حضور فرزندان شهدای مدافع حرم در حال برگزاری است. فریده اولاد قبا مشاور امور بانوان بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در سخنانی خطاب به دختران شهدای حاضر در مراسم بیان کردما اسوه‌های ماندگار و یادگاران شهدا هستید. ما باید از الگوهای تاریخی مانند حضرت زهرا (س) و فاطمه معصومه (س) در رفتار، عمل، حجاب و زندگی استفاده کنیم. امام راحل فرمودند «از دامن زن مرد به معراج می‌رود»، لذا رسالت شما دختران شهدا که زنان و مادران آینده کشور هستید آینده‌سازی است. تربیت نسلی شجاع است که باید رهرو اهل بیت (ع) باشند.

یاداشت سردبیر:‌ بالاخره روز موعود فرا رسید و انتخابات ریاست جمهوری نیز در روز جمعه برگزار شد. انتخاباتی که هفته‌هایی پرحاشیه و خبرساز  را پشت سر گذاشت و حال باید منتظر ماند و دید که دولت سیزدهم چه عملکردی خواهد داشت. در میان دیگر اخبار هفته احتمالا میتوان به خبر مربوط به زمان پرداخت معوقات جانبازان مشمول ماده ۳۸ به عنوان مهمترین خبر هفته برای ایثارگران و بخصوص جانبازان مشمول این ماده اشاره کرد. خبری که البته شبیه به آن را زیاد در چند سال اخیر شنیده و خوانده‌ایم و امیدواریم این بار آقایان به وعده‌های خود عمل کرده و حقوق معوقه جانبازان مشمول ماده ۳۸ را در زمان مذکور که مرداد ماه عنوان شده، پرداخت کنند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.