sedayemodafean.org مدیریت شهری

عدم شفافیت و انحلال اداره کل ایثارگران در شهرداری تهران

عضو شورای چهارم شهر تهران در خصوص حذف اداره کل ایثارگران در زمان اصلاح طلبان، شهرنفروشی، شعار شفاف سازی و … توضیحاتی ارائه کرد.

صدای مدافعان – یکی از شعارهای این دوره مدیریت شهری شفاف‌سازی است این در حالی است که بسیاری از اطلاعات به صورت نصفه و نیمه بر روی سامانه شفافیت قرار گرفته و همین امر هم صدای اعضای شورای شهر را در آورد.

از دیگر اقداماتی که در این دوره صورت گرفت انحلال اداره کل ایثارگران بوده است در این زمینه توضیح می‌دهید که چه مشکلی برای ایثارگران ایجاد کرده‌اند؟

شهرداری با حرکت عجولانه و‌غیر منطقی اداره کل ایثارگران را منحل کرد/بی تردید این اقدام در راستای محو فرهنگ ایثار و شهادت با تایید شواری شهر تهران صورت پذیرفت

در این دوره اداره کل ایثارگران که وظیفه خدمت‌رسانی به ایثارگران شهرداری را داشت که حدود ۸ هزار و خرده‌ای خانواده را تحت پوشش قرار داده بودند منحل شد. شهرداری با یک حرکت عجولانه و غیرمنطقی این اداره کل را منحل کرد.

متاسفانه در روز های ابتدایی اردیبهشت سال ۱۴۰۰ مطلع شدم که این اداره کل منحل و در اداره کل رفاه شهرداری ادغام شد .بی تردید این اقدام در راستای محو فرهنگ ایثار و شهادت با تایید شواری شهر تهران صورت پذیرفته است .در حالیکه این شورا ظاهرا علاقمند به نامگذاری خیابانهایی در تهران بنام افراد مختلف میباشند تا فرهنگ ارایه شده توسط انان را زنده نگه دارند البته با حذف اداره ادره کل ایثارگران در چهارشنبه سیاه عملا تلاش کرد تا فرهنگ ایثار و شهادت را در تهران حذف کند .غافل از اینکه این فرهنگ قابل حذف در بین مردم خدوم و ایثارگر تهران نبوده و ازبین نخواهد رفت.

یکی از شعارهای این دوره مدیریت شهری شفاف‌سازی است این در حالی است که حتی اسامی افراد جذب شده در شهرداری بر روی سامانه قرار نگرفت و حقوق معاونین شهردار هم منتشر نشد در این زمینه توضیح می‌دهید.

شورا باید گزارش درامد و بودجه شهرداری را بدهد ولی متأسفانه برخی انجام وظایف را هم بگونه‌ای نشان می‌دهند که نقش ناجی دارند/شاید دستیاران نخبه باشند اما تجربه ندارند

شفاف‌سازی امریست واجب و بهتر است که همه این موضوع را به عنوان وظیفه قانونی شورای اسلامی شهر تهران، مدنظر داشته باشند. دز ضمن در این دوره مدیریت شهری، هیچ پروژه بزرگی به اتمام نرسیده و مدیران تأکید دارند که بزرگترین مگا پروژه آنها شهر نفروشی است.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.