sedayemodafean.org شهدا و ایثارگران

آنچه که در دیدار آیت‌الله طباطبایی نژاد با رئیس بنیاد شهید گذشت

امام جمعه اصفهان گفت: نهادهای اجرایی وظایف خود برای خانواده شهدا و ایثارگران را انجام دهند.

صدای مدافعان – آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ضرورت ایجاد تحول در چگونگی رسیدگی به خانواده‌های شهدا و جانبازان و معلولان اظهار داشت: لازم است برای جانبازی که جانش را کف دست گذاشت و امروز با بدترین شرایط دست‌وپنجه نرم می‌کند، بهترین امکانات ایجاد شود تا حداقل کمی از درد و رنج او کاسته شود.

وی افزود: ایران اسلامی به عنوان امّ القری کشورهای اسلامی مطرح است بنابراین هنگامی که غیور مردان افغانی برای دفاع از حریم اهل‌بیت (علیهم‌السلام) به شهادت رسیدند لازم است به خانواده‌های آنان رسیدگی شود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تصریح کرد: پس از گذشت سال‌ها از دوران دفاع مقدس، هنوز خانواده‌های شهدا و جانبازان و ایثارگران با مشکلات عدیده‌ای رو به رو هستند که گاهی بخشی از آن را در رسانه‌ها می‌بینیم؛ بنابراین باید همه دستگاه‌های مسئول به این موضوع رسیدگی کنند و خدمات شایسته‌ای را به خانواده‌های ایثارگر ارائه دهند؛ هرچند بسیاری از این خانواده‌ها هیچ درخواستی از بنیاد شهید نمی‌کنند و معتقدند که شهیدشان را در راه اسلام فدا کرده و هیچ چشم‌داشتی ندارند.

وی یادآور شد: تأمین نیازهای خانواده شهدا و ایثارگران در بخش‌هایی مانند مسکن و اشتغال فرزندان باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد؛ همچنین نیازهای خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان مدافع حرم و به خصوص رزمندگان تیپ فاطمیون نیز باید پیگیری و بر طرف شود.

در ابتدای این دیدار سعید اوحدی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با ارائه گزارشی از اقدامات این بنیاد اظهار داشت: شهدا و ایثارگران نزدیک‌ترین انسان‌ها به شاخص‌های کمال انسانی هستند و به همین دلیل است که امام خمینی (ره) خدمت به خانواده‌های معظم شهدا را خدمت به نبی اکرم (ص) دانسته‌اند.

اوحدی افزود: شرف و قداست بنیاد شهید و امور ایثارگران به واسطه جامعه هدف این نهاد، یعنی خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان به دست آمده است و خدمت در چنین نهادی بزرگ‌ترین افتخار و توفیق برای همه ما است.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.