sedayemodafean.org جانبازان بالای ۷۰

۱۷ هزار نفر از فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد استخدام می‌شوند

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: با برگزاری یک آزمون اختصاصی ویژه فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد در تیرماه، ۱۷ هزار نفر از این افراد استخدام می‌شوند.

صدای مدافعان – سعید اوحدی قبل از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه اتفاقاتی که در یک سال گذشته در بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور رخ داد کم‌سابقه بود، اظهار داشت:با مصوباتی که در دولت انجام شد در یک سال گذشته، ۷۱ هزار مورد زمین در تملک بنیاد قرار گرفت که ۶۵ درصد بیشتر از۱۶ سال گذشته بوده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با بیان اینکه مهمترین چالش جدی که جامعه ایثارگران با آن مواجه است، مشکل اشتغال است، افزود: بند ج ماده۸۷ برنامه ششم تاکید دارد که همه فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد باید استخدام شوند که عملا در این راستا اقدام جدی نشده بود.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: قبل از پایان سال با دستور ریاست جمهوری و ابلاغ به ۵۱ دستگاه، زمینه برای استخدام ۱۷ هزار نفر انجام شد، تقریباً این کار بی‌سابقه بوده که یک آزمون اختصاصی در کشور انجام شود که همه این فرزندان شهدا و جانبازان که امسال فارغ التحصیل می‌شوند، جذب و استخدام شوند.

اوحدی با اشاره به تدوین آیین نامه‌های قانون بودجه سال ۱۴۰۰، بیان کرد: در آیین‌نامه‌های قانون بودجه ۱۳۹۹، چهار تبصره متعلق به بنیاد بود که در قانون بودجه ۱۴۰۰، این موارد به ۸ تبصره رسیده است، تا به امروز اکثر تبصره‌ها در هیئت دولت مصوب شده است و ۲ تبصره مانده که به زودی مصوب می‌شوند.

وی با اشاره به تصویب وام مسکن برای ساخت زمین‌های به تملک درآمده، ادامه داد: در سنوات گذشته، زمین تملک شده ساخته نمی‌شد که با افزایش متوسط ۲۰۰ درصدی وام مسکن نسبت به سال گذشته اتفاق بزرگی در بنیاد شهید، رقم می‌خورد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به فراکسیون ایثارگری و فراکسیون شاهد در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: این دو فراکسیون در کنار کمیسیون اجتماعی در امر بودجه ۱۴۰۰ کمک کردند که بسیار خوب این بودجه تدوین شد.

اوحدی در پایان با بیان اینکه بدهی بنیاد شهید و امور ایثارگران به دانشگاه آزاد پس از ۸ سال تسویه شد، اظهار کرد: امیدواریم سال ۱۴۰۰ سال برنامه‌محوری باشد و این برنامه‌ها عملیاتی شوند، برای همین سعی بر آن است که هر هفته با حضور در یک استان از نزدیک با مشکلات جامعه ایثارگری مواجه شویم.

  حرف جامعه ایثارگری باید شنیده شود و آلام آن‌ها کاهش یابد

حجت‌الاسلام  محمدعلی نکونام، نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست اظهار داشت: مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران توفیق دارند و باید بدانند کجا هستند و در چه مرحله و موقعیتی خدمت می‌کنند. این افراد به بهترین وجه می‌توانند عرصه‌ای را برای خود فراهم کنند که تمام شهدا شفیع آن‌ها باشند.

وی تصریح کرد: شهدا بالاترین مقام را در محضر پروردگار بعد از انبیاء دارند، چه بهتر است که در محضر پروردگار آن‌ها دست انسان را بگیرند. امید است قدر این موقعیت را همگان بدانند و مانند شهدا باشند تا در خدمت خانواده شهدا قرار گیرند.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: انسان در زندگی باید به شکل یک شهید زندگی کند و در این عرصه حرکت کند تا از برکات شهدا برخوردار شود، باور این است که با نگاه مخلصانه در این عرصه حضور صورت گرفته است.

وی بیان داشت: خانواده‌های شهدا و جامعه ایثارگری به ویژه جانبازان در یک شرایط خاصی به سر می‌برند که نیاز است به صورت مستمر مورد لطف قرار گیرند و همه نظام در این زمینه وظیفه دارد اما با بی‌مهری مواجه می‌شوند و متولیان به ویژه بنیاد شهید باید این خلأ را پر کند.

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه برخی افراد ایثارگران را درک نمی‌کنند و گاهی با حرف یا حرکتی نمکی به زخم آن‌ها می‌پاشند که دردآور است، عنوان کرد: نباید گذاشت این امر این گونه بماند.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: باید حرف جامعه ایثارگری شنیده شود که گاهی به دلیل برخی مسائل حرفشان روی زمین می‌ماند لذا باید آلام این ها را بکاهیم که وجود نظام از وجود آن‌ها است.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.