sedayemodafean.org شهید دفاع مقدس

صدای مدافعان در هفته: ‌۱۵ تا ۲۱ خرداد ۱۴۰۰

ضرورت توجه به ایثارگران از سوی نامزدهای ریاست جمهوری

sedayemodafean.org توجه به ایثارگرانیکی از فعالان رسانه‌ای در حوزه ایثار و شهادت گفت: نامزدهای انتخابات باید ارزش‌های دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت را تقویت کنند. نباید از خانواده شهدا غافل باشیم؛ چرا که در سایه امنیت است که می‌توانیم پیشرفت کنیم. بهمن‌پور از فعالان رسانه‌ای در حوزه ایثار و شهادت در گفت‌وگو با ایسنا درباره ضرورت توجه به ایثارگران، بیان کرد: اکنون که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری قرار گرفته‌ایم؛ ضرورت دارد که چند نکته را یادآور بشوم: یکی از مباحثی که نامزدهای انتخابات و تمامی مسئولان کشور باید به آن توجه داشته باشند این است که ما باید تلاش کنیم که کرامت انسانی ایثارگران حفظ شود. قوانین خوبی در کشور در راستای حمایت از ایثارگران به تصویب رسیده است. باید این قوانین در دستگاه‌ها اجرا و بر آن نظارت شود. همچنین باید باخبر شویم که چه تعداد از ایثارگران از این قوانین که جنبه حمایتی دارد آگاه هستند.

پیکر ۴ شهید دفاع مقدس مهمان معراج الشهدای موسسه جوانان آستان قدس شد‌

sedayemodafean.org شهید دفاع مقدسپیکر ۴ تن از شهدای شناسایی شده دفاع مقدس در ایام شهادت امام جعفر صادق(ع) و رحلت امام خمینی(ره) مهمان ویژه معراج الشهدای موسسه جوانان آستان قدس رضوی در مجتمع دانشجوی امام رضا (ع) بودند. معراج الشهدا در این ایام علاوه بر میزبانی از پیکر مطهر شهیدان عبدالله افلاکی، غلامحسین قربانی، محمدرضا صنعتی و ابوالقاسم دشتیانی و خانواده‌های چشم انتظار این شهدا؛ همه روزه میزبان گروه‌‎های مختلف دانشجویی و جوانان انقلابی مشهد بود. همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق علیه السلام، پیکر مطهر این شهدا پس از طواف در بارگاه و حرم منور رضوی و برگزاری مراسم وداع به خاک سپرده شدند. پیکر شهید ابوالقاسم دشتیان در حرم مطهر رضوی و پیکر شهید غلامحسین قربانی در روستای سعدآباد از توابع مشهد و پیکر دو شهید دیگر در بهشت رضای مشهد به خاک سپرده شدند.

ضرورت همکاری شهرداری و شورای شهر شیراز در فعالیت‌های دفاع مقدس استان

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس گفت: ضروری است در راستای پیشبرد برنامه‌های حوزه دفاع مقدس و به سرانجام رسیدن مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان، شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز در تامین هزینه‌ها با اداره کل حفظ آثارهمکاری کنند. سعید کوشکی در نشست مشترک با شهردار شیراز با بیان اینکه مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس متعلق به همه احاد مردم شهر شیراز و استان فارس می باشد اظهارداشت: شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز در جهت تامین هزینه های راه اندازی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان و پشتیبانی از برنامه های فرهنگی، هنری و ادبی دفاع مقدس همکاری لازم را انجام دهد.

 

ورود موفقیت‌‌آمیز ناوگروه نیروی دریایی ارتش به اقیانوس اطلس

امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: ناوگروه نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوبندر مکران و ناوشکن بومی سهند توانست برای اولین بار و بدون پهلوگیری در بنادر دیگر کشورها وارد اقیانوس اطلس شود و این حضور مقتدرانه دریایی حاکی از اقتدار و صلابت جمهوری اسلامی ایران است.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: حضور در آب های بین المللی حق مسلم نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران می دانیم و این مسیر را با اقتدار ادامه می‌دهیم.

وی افزود: هم اکنون هفتاد و هفتمین ناوگروه نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناوشکن تمام ایرانی سهند و ناوبندر مکران برای نخستین بار و به منظور نشان دادن توانمندی های نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه دریانوردی در اقیانوس اطلس حضور دارد.

یادداشت سردبیر: کمتر از یک هفته به انتخابات مانده است و هیچ شور و اشتیاقی در میان مردم نسبت به انتخابات پیش‌رو دیده نمی‌شود. شاید یکی از مهمترین مسائلی که بشود به آن اشاره کرد موضوع عدم توجه نامزدها به چالشهای کنونی جامعه ایثارگران و خانوادهای شهدا باشد و اینکه سال به سال این قشر رنج دیده بیشتر به فراموشی سپرده می‌شود.

از دیگر موضوعات مورد توجه این هفته ورود ناوگروه نیروی دریایی ارتش به اقیانوس اطلس بود که میتوان از آن به عنوان یک رویداد مهم یاد کرد. پس از غرق شدن ناو خارک و حاشیه‌‌های بوجود آمده که ما هم در بخش صدای شما سایت صدای مدافعان به آن پرداختیم، لازم است در مورد حفاظت از داشته‌های نظامی خود تلاش بیشتری انجام دهیم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.