sedayemodafean.org پرداخت تسهیلات مسکن به ایثارگران

صدای مدافعان در هفته: ۸ تا ۱۴ خرداد ۱۴۰۰

افزایش۲۰۰ درصدی پرداخت تسهیلات مسکن به ایثارگران

۷۰ sedayemodafean.org پرداخت تسهیلات مسکن به ایثارگرانهزار زمین برای تامین ۷۰ هزار مسکن برای جامعه ایثارگری در سراسر کشور با همکاری وزارت مسکن، راه و شهرسازی و استانداری ها و شهرداری ها درنظر گرفته شده. اولین نشست رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اصحاب رسانه در سال جدید برگزار شد و مهندس اوحدی با تشریح برنامه های بنیاد شهید، به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد. در این نشست خبری که با حضور مدیران ارشد بنیا دشهید در سالن شهید رسول زاده برگزارشد، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با ارایه گزارش سه ماهه عملکرد بنیاد شهید در حوزه های بهداشت و درمان، پایش و سلامت، فرهنگی و مسکن ایثارگران به تشریح برنامه های بنیاد پرداخت.

برگزاری کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران در سه استان

sedayemodafean.org کمیسیون پزشکی بنیاد شهیددکتر سید حمیدرضا متقی با اشاره به برگزاری کمیسیون پزشکی در استان گیلان خاطرنشان کرد: این کمیسیون در روزهای ۶ و ۷ خردادماه با حضور ۷ نفر متخصص، یک دبیر و دو کارشناس در کمیسیون پزشکی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان تشکیل شد و متقاضیان براساس نوع مجروحیت و بیماری‌های غیر جنگی توسط متخصصان مربوطه ویزیت شدند و درمجموع ۲۹۷ نفر مورد معاینه قرار گرفتند. سرپرست کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: کمیسیون پزشکی تعیین درصد و حق پرستاری در استان خوزستان نیز در روزهای ۶ و ۷ خردادماه با حضور ۷ نفر متخصص، یک دبیر و دو کارشناس در کمیسیون پزشکی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تشکیل شد. در جلسات این کمیسیون ۲۵۴ نفر از متقاضیان بر اساس نوع مجروحیت و بیماری‌های غیرجنگی توسط متخصصان مربوطه ویزیت شدند. وی در خصوص برگزاری کمیسیون پزشکی در استان لرستان گفت: این کمیسیون در روزهای ۶ و ۷ خردادماه با حضور ۷ نفر متخصص، یک دبیر و دو کارشناس در کمیسیون پزشکی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان برگزار شد و در مجموع ۲۹۷ نفر از متقاضیان براساس نوع مجروحیت و بیماری‌های غیرجنگی توسط متخصصان مربوطه ویزیت شدند.

نخستین رویداد «استارت آپ ویکند شاهد» برگزار شد

sedayemodafean.org استارت آپ ویکند شاهدعادل مهری با اشاره به برگزاری این رویداد علمی طی روز گذشته افزود: حدود دو هزار و یکصد ایثارگر در حوزه‌های مختلف از جمله «سلامت» در دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر عضویت دارند و امیدواریم شاهد پیشرفت این عزیزان با توجه به تخصص و تحصیلات آنها باشیم. وی افزود: خوشبختانه در سال گذشته فرایند اجرایی حمایت از فعالان این عرصه آغاز شد و حدود ۱۰۰ طرح معرفی شد که نشان از ظرفیت‌های مطلوب در ایثارگران دارد. خوشبختانه با حمایت و پشتیبانی معاون اول رییس جمهوری و سازمان‌های وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران این فرایند و رویداد اجرایی شده است که جای تشکر دارد. مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر اضافه کرد: با توجه به ظرفیت‌هایی که در ایثارگران و نخبگان وجود دارد باید این عزیزان مورد حمایت و پشتیبانی بیشتر قرار گیرند و تمام تلاش خود را برای به ثمر رساندن این رویداد انجام می‌دهیم. مهری توضیح داد: در این رویداد تیم‌های حاضر طرح‌های نوآورانه خود را ارائه و مورد نقد و نظر داوران قرار دادند و در پایان طرح‌های برتر را معرفی و از آنها تجلیل شد.

حادثه آتش‌سوزی و غرق شدن ناو لجستیکی خارک

sedayemodafean.org حادثه آتش‌سوزی خارکبه دنبال گسترش حریق در شناور خارک و پس از انتقال کارکنان به ساحل، تلاش شناورها و دستگاه های کشوری و لشکری برای اطفاء حریق و نجات این شناور بی‌نتیجه ماند. با وجود بیست ساعت تلاش همه جانبه و استفاده از امکانات امداد دریایی، به دلیل گسترش آتش در بخش‌های مختلف، عملیات نجات شناور پشتیبانی آموزشی خارک بی نتیجه ماند و این شناور در آب های محدوده جاسک در چند مایلی جنوب جاسک آرام گرفت. ناو لجستیکی خارک با شماره بدنه ۴٣١،  از سال ١٩٨۴ تا ٢٠٢١ در نیروی دریایی ایران خدمت کرد. در مأموریت اخیر نیز جمعی از دانشجویان دانشگاه نیروی دریایی در نوشهر در این ناو لجستیکی مشغول دوره‌های آموزشی بودند. ناو خارک یک ناو بزرگ پشتیبانی و هلیکوپتربر ۳۳ هزار تنی بود که بیش از ۲۰۷ متر طول و ۲۶ متر عرض داشت و در بریتانیا ساخته شده بود.

یادداشت سردبیر: از آنجایی که تا انتخابات ریاست جمهوری کمتر از دو هفته دیگر فاصله داریم طبیعتا مانند یکی دو هفته گذشته شور انتخاباتی و اخبار مربوط به نامزدها و وعده‌های انتخاباتی آنها مطبوعات و رسانه‌ها و بخصوص شبکه‌های اجتماعی را پر کرده‌ تا تقریبا تمام خبرهای دیگر هفته تا حدی تحت تاثیر انتخابات قرار بگیرند. در این میان و در هفته‌ایی که گذشت، چند اتفاق و خبر خوشایند هم در خبرها داشتیم که به عنوان مثال میتوان به خبر مربوط به افزایش ۲۰۰ درصدی تسهیلات مسکن به ایثارگران و همچنین برگزاری نخستین رویداد استارت شاهد اشاره کرد. متاسفانه البته حادثه آتش سوزی و غرق شدن ناو خارک کام همه را تلخ کرد و شاید حتی به همان اندازه بی‌اعتناعی رسانه‌ها و مقامات مسئول به این حادثه، ناراحت کننده بود. دومین ناو بزرگ خاورمیانه و خاطره حماسه سازی‌های جنگ تحمیلی سوخت و غرق شد بدون اینکه حتی نامزدهای انتخاباتی، که این روزها حسابی سرگرم شعار دادن و وعده دادن هستند، یک کلمه در مورد این حادثه تلخ در این یکی دو روز گذشته صحبت کنند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.