sedayemodafean.org واگذاری خودرو به ایثارگران

دولت برای واگذاری خودرو به ایثارگران نیاز به قانون ندارد

در مورد واگذاری خودرو به ایثارگران نیازی به قانون نیست و با توجه به اختیارات دولت، هیئت وزیران می تواند مصوبه ای داشته باشد و اولویت با شرایط خاص برای واگذاری خودرو به ایثارگران…

صدای مدافعان – عضو کمیسیون صنایع خواستار اختصاص خط اعتباری خاص برای واگذاری خودرو به ایثارگران در شرایط فعلی بازار خودرویی شد.

علی اکبر کریمی، نماینده‌ی ایثارگر مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، در حاشیه جلسه علنی با اشاره به مصوبه قانونی واگذاری خودرو به ایثارگران بالای ۵۰ درصد در سال ۱۴۰۰ یادآور شد: در مورد واگذاری خودرو باید این نکته را متذکر شد که متاسفانه قیمت خودرو نسبت به گذشته بسیار افزایش یافته است و این موضوع فشار مضاعفی را بر روی دوش مردم و ایثارگران بوجود آورده است.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی با اشاره به قانون واگذاری خودرو در دهه گذشته خاطرنشان کرد: در مورد واگذاری خودرو به ایثارگران نیازی به قانون نیست و با توجه به اختیارات دولت، هیئت وزیران می تواند مصوبه ای داشته باشد و اولویت با شرایط خاص برای واگذاری خودرو به ایثارگران بالای ۵۰ درصد قائل شود.

نماینده ایثارگر ادوار مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بحث مالی هم با توجه به افزایش قیمت خودرو نسبت به زمان تصویب مصوبه، شرکت های خودروساز می توانند با سیستم بانکی هماهنگ کنند که یک خط اعتباری خاص برای اعطای تسهیلات به ایثارگران درنظر گرفته شود؛ تا حداقل آنهایی که تمایل به خرید خودرو و شرایط مناسب را دارند، بتوانند از این فرصت استفاده کنند.

عضو مجمع نمایندگان استان مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مشارکت جامعه ایثارگری در انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای شهر و روستا، خبرگان رهبری و میان‌دوره ای مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با توجه به حساسیت شرایط موجود در کشور و از طرفی، توطئه و دسیسه های رسانه های دشمن برای کاهش مشارکت عمومی در انتخابات پیش رو، قطعا این دغدغه و اولویت توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها مورد تبین قرار گرفته است که اولین دغدغه، بحث افزایش مشارکت عمومی است.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: با توجه به تبین این دغدغه از سوی مقام معظم رهبری و اینکه ایثارگران در صحنه سیاسی کشور باید ایفای نقش موثری داشته باشند، در این دوره از انتخابات حساس ریاست جمهوری نیز جامعه ایثارگری مانند همیشه نشان خواهند داد که پای انقلاب، نظام و اجرای فرامین رهبری بیش از سایر اقشار هستند.

عضو کمیسیون صنایع خاطرنشان کرد: بحمدالله روحیه ایثار و فداکاری در عموم مردم ایران وجود دارد اما ایثارگران در این مورد همیشه پیشتاز بوده اند؛ بنابر این، انتظار این است که در انتخابات جاری هم  شاهد حضور گسترده آنها باشیم؛ ضمن اینکه ایثارگران جزو اقشاری هستند که همیشه معتمد و امین مردم بوده و هستند و به عنوان گروه های مرجع مورد اعتماد سایر اقشار هستند. بر این اساس، این انتظار وجود دارد که به نسبت دیگران حضور گسترده تری در انتخابات ریاست جمهوری داشته باشند و در مرحله بعد هم انتخاب گزینه اصلح و شایسته را سرلوحه انتخاب خود قرار دهند؛ تا ان‌شاالله آن مطلوب و آیده‌آلی که مقام معظم رهبری برای آینده نظام اسلامی ترسیم کرده اند که عبارت از حضور یک دولت جوان و حزب الهی و کارآمد است، بزودی محقق شود.

نماینده ایثارگر استان مرکزی در بهارستان اظهار داشت: قطعا یکی از دغدغه های دولت آینده باید رفع مسائل و مشکلات ایثارگران، با توجه به اینکه این قشر مشکلات بسیار زیادی دارند و مورد بی‌مهری هایی بعضا قرارگرفته اند و تبعیض هایی در مورد آنها اعمال شده است باشد.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس یازدهم در پایان تاکید کرد: بنابراین انتظار این است که مسائل، مشکلات و مطالبات جامعه ایثارگران در مجموع در دولت سیزدهم دیده شود. ما این امید را داریم که تا با استقرار دولت حزب‌اللهی کارآمد، دغدغه های ایثارگران بیش از گذشته و حتی بهتر از آن دیده شود و انتظارات و مطالبات بحقی که ایثارگران دارند در دولت جدید محقق شود.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.