www.sedayemodafean.org راهیان نور حرکت عظیم مردمی برای حفظ ارزش‌های دفاع مقدس است

راهیان نور حرکت عظیم مردمی برای حفظ ارزش‌های دفاع مقدس است

به گزارش بسیج پرس؛ سرتیپ دوم پاسدار محمد حسین بابایی اظهار داشت: همه ساله در ایام اسفند و فروردین حضور بسیار زیاد مردم به ویژه جوانان به سمت مناطق دفاع مقدس با عنوان بسیار زیبای راهیان نور  را شاهد هستیم.

وی افزود: مازندران یکی از استان‌هایی بوده که در این موضوع می درخشد و حضور بسیار زیاد مردم را شاهدیم که در این سفر معنوی، حماسی و آموزنده توفیق پیدا می‌کنند و سپاه کربلا نقش تسهیل این سفر را دارد.

فرمانده سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه استاندار به عنوان رئیس ستاد پشتیبانی راهیان نور بوده و سپاه‌های شهرستانی و استانی به عنوان دبیر این ستاد انجام وظیفه می‌کنند، تصریح کرد: از سال گذشته به غیر از بهار و زمستان در تابستان نیز راهیان نور را برای مناطق غرب کشور داریم و این برنامه تا حدود پایان مهرماه ادامه پیدا می‌کند و بعد از آن راهیان نور دانش آموزی برای مناطق جنوبی کشور ادامه پیدا می‌کند.

بابایی گفت: از اواسط بهمن ماه راهیان نور دانشجویی و از ۲۰ اسفند ماه راهیان نور عموم مردم و محلات را داریم که سال به سال شاهد حضور بیشتر مردم هستیم. علی رغم افزایش کرایه اتوبوس و افزایش هزینه برخی از اقلام، اما مردم حضوری پرشور برای مشارکت در تحقق این حرکت معنوی دارند.

وی با بیان اینکه سالانه ۴۵ تا ۵۰ هزار نفر از مازندران به سرزمین نور اعزام می‌شوند، گفت:  راهیان نور در حقیقت یک معجزه ای الهی بوده و دشمنان می‌خواهند مقاومت جانانه ملت و هشت سال مقاومت مردم فراموش  شود.

فرمانده سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه رهبری امنیت ،اقتدار و استقلال و سلامت کشور  را مرهون هشت سال دفاع مقدس می‌دانند، گفت: بسیاری از افراد با درک این اهمیت و هدف دشمن تلاش می‌کنند که بهترین تعطیلات عید را  به این سفر معنویت بروند.

وی بیان کرد: راهیان نور یک حرکت عظیم مردم در زنده نگه داشتن این میراث بزرگ بوده که به پاس آن ۲۱۸ هزار شهید دادیم و به لطف خدا هرساله شاهد زیارت اولی‌ها هستیم.

بابایی تاکید کرد: مسئولان ما نیاز دارند به اینکه باور کنند با دستان خالی هشت سال دفاع مقدس اما با اتکا به قدرت بی پایان مردمی ایستادیم و اکنون در صحنه‌های مختلف اجتماعی، موضوعات فرهنگی و مسائل اقتصادی نیاز به حضور بسیار مردم است.

وی گفت: قطعا اگر حمایت مسئولان نباشد در اداره مجموعه یادمان‌ها و راهیان نور دچار مشکل می‌شویم اما آنچنان هم که امکانش هست همه ورود پیدا نمی‌کنند.

برگرفته از بسیج پرس

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.