sedayemodafean.org تعیین وضعیت ۲۵۰ جانباز

تعیین وضعیت ۲۵۰ جانباز و ایثارگر در کمیسیون پزشکی

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان از تعیین وضعیت ۲۵۰ جانباز و ایثارگر در کمیسیون پزشکی خبر داد.

صدای مدافعان – محمود زرین‌جویی، هفتم خرداد ماه در جلسه کمیسیون پزشکی جانبازان لرستان گفت: با شیوع ویروس منحوس کرونا از بهمن ۹۸ امکان برگزاری کمیسیون پزشکی جانبازان در استان نبود لذا امروز با برگزاری این جلسه لرستان به عنوان یکی از اولین استان‌ها در زمینه برقراری مجدد این کمیسیون است.

وی ادامه داد: با توجه به حجم بالا و مطالبات به حق ایثارگران، خصوصا جانبازان عزیز در ارتباط با برگزاری کمیسیون پزشکی ما پیگیری‌هایی را داشته و در این زمینه در اسفند ۹۹ مکاتباتی را با تهران به منظور برگزاری این کمیسیون به انجام رساندیم و توانستیم در همان زمان نوبت برگزاری کمیسیون را دریافت کنیم که البته به دلیل شرایط قرمز کرونایی قادر به برگزاری این کمیسیون نشدیم.

زرین‌جویی خاطرنشان کرد: از آنجا که طی سه ماه گذشته از نظر کرونا در شرایط خوبی قرار نداشتیم لذا امکان برگزاری این کمیسیون باز مقدور نبود تا اینکه با تعدیل شدن شرایط امکان برقراری این جلسه در تاریخ ششم و هفتم خرداد فراهم آمد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان تصریح کرد: بر این اساس در این دو روز با حضور متخصصان و دبیر کمیسیون به پرونده ۲۵۰ نفر از جانبازان و ایثارگران استان رسیدگی خواهد شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون حدود ۸۰۰ پرونده در حال غربالگری است، اضافه کرد: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته تا پایان تیرماه وضعیت این پرونده‌ها مشخص و رسیدگی‌های لازم انجام خواهد شد تا واجدین شرایط در کمیسیون بعدی که در مرداد یا شهریور امسال برگزار می‌شود وضعیت‌شان مورد ارزیابی قرار گیرد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.