صدای مدافعان در هفته: ۱ تا ۷ خرداد ۱۴۰۰

دزفول پایتخت مقاومت مردم ایران/ ۴ خرداد، روز دزفول، روز مقاومت و پایداری

با بررسی اسناد دوران دفاع مقدس و با توجه به جایگاه کلیدی دزفول در شمال خوزستان، این شهر در مقاطع مختلف جنگ شهرها، مورد حملات شدید دشمن قرار داشت؛ به‌گونه‌ای که کمتر روزی را می‌توان یافت که این شهر مظلوم موردحمله قرار نگرفته باشد.

اما آنچه استواری مردم را نه‌تنها در نگاه دوستان برجسته کرد، بلکه حیرت جهانیان و دشمنی رژیم بعث را برانگیخت، جاری و ساری بودن جریان زندگی و حمایت و کمک‌های بی‌دریغ مردم این شهر به رزمندگان اسلام، با وجود در مضیقه بودن خود بود.

 

فتح خرمشهر؛ نماد اتحاد و ایثار ملت ایران

sedayemodafean.org فتح خرمشهریوم الله سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر حماسه جاویدان مقاومت ملت قهرمان ایران اسلامی است. این حماسه در تاریخ ثبت شد تا تمامی دشمنان این مرز و بوم و ابرقدرت‌ها بدانند و آگاه شوند ایران ملتی دارد که تا پای جای و با شجاعت بر روی آرمان‌های اسلام و انقلاب اسلامی ثابت قدم هستند. تفاوت بارز و بی نظیر جنگ هشت ساله تحمیلی با تمامی جنگ‌های تاریخ ایران در این نکته بود که برای نخستین بار شاهد بودیم حتی یک وجب از خاک کشور به دست ناپاک دشمن نیافتاد و خرمشهر بعد از ۵۷۵ روز اشغال و در حالی که به خونین شهر تبدیل شده بود به دستان توانمند رزمندگان اسلام آزاد شد.

 

روند واکسیناسیون جانبازان در کشور چگونه انجام می‌شود؟

اگر به آمارهای تشریحی و تحلیلی ارائه شده درباره بیماران مبتلا به کرونا و مرگ‌ و میرهای ناشی از آن نگاه کنید حتماً خواهید دید که برخی گروه‌ها بیشتر از دیگران در معرض ابتلا به نوع شدید این بیماری هستند و ریسک فوت آنان ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ بیشتر از سایر بیماران است. یکی از گروه‌های جامعه که ریسک ابتلا به کرونای شدید در آنها بسیار بالا است؛ جانبازان کشور هستند. همان‌هایی که در هنگام نیاز جان خود را در کف دستشان گرفته و برای دفاع از مردم کشورشان به نبرد نابرابر با دشمنان رفتند.

 

 

برگزاری کنگره ۳ هزار شهید، ایلام را معطر به عطر شهدا می‌کند

برگزاری کنگره ۳ هزار شهید ایلامی این استان را دوباره معطر به عطر شهدا می‌کند. در این کنگره که  در دوران دفاع مقدس برگزار می‌شود در اهداف خود انتقال باور و اعتقادات شهدای گرانقدر را به نسل کنوی و آینده را پی‌می‌گیرد و در صدد است تا ارزش‌های دفاع مقدس را به نحو احسن گرامی داشته و حفظ این ارزش‌ها را برای پیشبرد اهداف والای انقلاب اسلامی و توسعه، رشد و ارتقای استان ایلام و کشور به کار گرفته تا عزت جهانی و اقتدار منطقه‌ای را برای کشور در پی داشته باشد.

 

 

یادداشت سردبیر:‌  هفته‌ای که با سوم خرداد ماه و سی و نهمین سالگرد آزادی خرمشهر آغاز شد با به پایان رسیدن انتظار و نهایی شدن لیست نامزدهای احراز صلاحیت شده و حاشیه‌های مربوط به آن به اتمام رسید.

بسیاری از منتقدین که برخی از آنها از میان طرفداران نامزدهای رد صلاحیت شده بودند و درصدی هم که به عدم شفافیت شورای نگهبان و معیارهای ضد و نقیض این شورا در چند دوره گذشته اشاره میکردند،‌ شبکه‌های اجتماعی را با نظرات و مصاحبه‌های خود پر کرده بودند. میان تمام هیاهو و سروصداهای ایجاد شده، نکته‌ای که برخی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران را نگران کرده بود، رد صلاحیت تقریبا تمام نظامیان و خادمین نیروهای مسلح، منجمله سردار سعید محمد بود. به هر حال هر چه بود تمام شد و حال باید امیدوار باشیم مردم به پای صندوق‌های رای بیایند که متاسفانه با توجه به حاشیه‌های اخیر و قهر درصد بالایی از مردم با سیاسیون، به نظر میاید مشارکت مردم در انتخابات روز ۲۸ خرداد پائینرین میزان مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری در کشور باشد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.