sedayemodafean.org موافقت فرکسیون ایثارگران

موافقت فرکسیون ایثارگران مجلس با همسان‌سازی امتیازات جانبازان

سخنگوی فراکسیون ایثارگران از موافقت هئیت‌رییسه مجلس شورای اسلامی با طرح “همسان‌سازی امتیازات جانبازان زیر ۲۵ درصد و بالای ۲۵ درصد” خبر داد…

صدای مدافعان – سخنگوی فراکسیون ایثارگران از موافقت هئیت‌رییسه مجلس شورای اسلامی با طرح «همسان‌سازی امتیازات جانبازان زیر ۲۵ درصد و بالای ۲۵ درصد» خبر داد.

حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی، نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی، در حاشیه جلسه علنی، با اشاره به ارسال طرح همسان‌سازی امتیازات جانبازان زیر ۲۵ درصد و بالای ۲۵ درصد، به هیئت رییسه مجلس به منظور طرح در صحن علنی اظهار داشت: در خصوص  طرح “همسان‌سازی امتیازات جانبازان زیر ۲۵ درصد و بالای ۲۵ درصد” و تسری امتیازات جانبازان درصدبالا به درصدهای پایین، فراکسیون ایثارگران با این طرح موافق است؛ هر چند که اما و اگرهایی در این مورد وجود دارد.

عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل خاطرنشان کرد: عرض ما این است که جانبازانی که زیر ۲۵ درصد هستند، بیشتر از این که هست زیر بار مشکلات جامعه و معیشت له نشوند و حداقل امتیازاتی برای آنها باید قائل بشویم. البته در بحث همسان‌سازی موضوع تسری امتیازات جانبازان درصد بالا به درصدهای پایین مطرح شده است؛ تا به طور مثال، کسی که دارای ۵ درصد است، با کسی که ۵۰ درصد دارد یکسان باشد و درصدها تقریبا یکی شوند. هر چند که یک عده استمزاج می کنند و کسانی دیگر در مورد آن حرف‌های بسیاری دارند؛ اما در کل و در مجموع به نظر من طرح بسیار خوبی است.

سخنگوی فراکسیون ایثارگران یادآور شد: بحمدالله فراکسیون ایثارگران بسیار فعال است و  به طور مستمر جلساتی را با آقای اوحدی، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و سایر مسئولان مربوطه برگزار می کند و به دنبال رفع مشکلات خانواده‌های ایثارگر، شاهد و جانباز هستیم و خواهیم بود. این وظیفه اخلاقی، دینی، سیاسی و اجتماعی ما است. فلذا بنده به عنوان سخنگوی فراکسیون ایثارگران اعلام می کنم هر مشکلی که خانوادهای ایثارگران در کشور دارند، هر چند در ارتباط با تبدیل وضعیت، استخدام و سایر مسائل باشد، این آمادگی برای پیگیری و رفع مشکلات در فراکسیون وجود دارد…

حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی، نماینده مردم اردبیل در مجلس که خود جانباز شیمیایی می باشد و همیشه کپسول اکسیژن به همراه دارد و به‌ عنوان یکی از یادگاران دوران جنگ تحمیلی شناخته می شود در پاسخ به بروز پاره ای از مشکلات در ارتباط با مصوبات ایثارگری از جمله قانون واگذاری خودرو به جانبازان بالای ۵۰ درصد نیز متذکر شد: در این ارتباط باید زیرساخت‌ها در کشور فراهم شود؛ اما در وهله اول و به طور کلی باید برخی از مسائل موجود در جامعه ایثارگری را دسته بندی و به صورت کارشناسی شده آنها را بررسی و برطرف کنیم.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس درخصوص اینکه آیا نظارتی از سوی مجلس در مورد اجرای مصوبات ایثارگری وجود دارد، اظهار داشت: مطمئنا نظارت بر مصوبات ایثارگری از سوی مجلس شورای اسلامی و فراکسیون ایثارگران وجود دارد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.