sedayemodafean.org شهدا مهم‌ترین سرمایه‌های انقلاب اسلامی است

شهدا مهم‌ترین سرمایه‌های انقلاب اسلامی محسوب می شوند

ارشد نظامی ارتش در استان مرکزی گفت: شهدا بزرگترین و مهم‌ترین سرمایه‌های انقلاب اسلامی محسوب می‌شوند و امروز باید با همه توان برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به صحنه بیاییم.

صدای مدافعان – سرهنگ محمد صادقیان در نشست فرماندهان ارشد نیروهای مسلح استان مرکزی با موضوع ستاد گرامیداشت مناسبت‌های دفاع مقدس و مقاومت با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: شهدا بزرگترین و مهم‌ترین سرمایه‌های انقلاب اسلامی محسوب می‌شوند و امروز باید با همه توان برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به صحنه بیاییم.

وی افزود: تشکیل و راه‌اندازی موزه دفاع مقدس استان مرکزی یک اقدام موثر در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و به عنوان یک ظرفیت مهم می‌تواند در این راستا اثرگذار باشد.

فرمانده پدافند هوایی حضرت علی‌اکبر(ع) و ارشد نظامی ارتش در استان مرکزی تصریح کرد: مرکز پدافند هوایی حضرت علی‌اکبر(ع) اراک از زمان راه‌اندازی موزه دفاع مقدس استان برای بهره‌گیری کارآموزان از این ظرفیت، همواره برنامه‌ریزی‌های لازم را داشته و به عنوان یک برنامه اصلی بازدیدها را با قوت انجام می‌دهد.

صادقیان بیان کرد: در سال ۱۴۰۰ بیش از ۲۰۰ نفر از کارآموزان به شکل محدود از مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان بازدید کردند و طبق نظرسنجی‌های انجام شده این بازدیدها آثار و برکات فراوانی به همراه داشته که با قوت ادامه می‌یابد.

وی ادامه داد: بازدیدهای مشترک نیروهای مسلح استان از خانواده معظم شهدا یک اقدام ارزشمند است که در سال ۱۴۰۰ باید ادامه‌دار باشد چراکه امروز در قبال خانواده شهدا مسئول هستیم.

فرمانده پدافند هوایی حضرت علی‌اکبر(ع) و ارشد نظامی ارتش در استان مرکزی عنوان کرد: خانواده معظم شهدا سند افتخار ایران اسلامی هستند و امروز وظیفه داریم تکریم و تجلیل از مقام ارزشمند آنها را به خوبی به جا بیاوریم.

صادقیان افزود: ارتش جمهوری اسلامی در استان مرکزی در همه رده‌ها برای گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر آمادگی کامل دارد و در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد چراکه آزادی خرمشهر به عنوان نقطه عطف تاریخ دفاع مقدس مطرح است.

استان مرکزی میزبان ۳ جشنواره کشوری است

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی نیز در همین جلسه اظهار داشت: یکی از مطالبات مهم مقام معظم رهبری از استان مرکزی ادامه راه کنگره شهدای استان و اقداماتی که انجام شد است و این یک رسالت و وظیفه مهم محسوب می‌شود و مخاطب آن همه مردم، دستگاه‌ها و نهادهای استان هستند.

سرهنگ غلامرضا کریمی افزود: خوشبختانه به برکت کنگره شهدای استان زیرساخت‌های خوبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام شده که سازماندهی بیش از ۳ هزار نفر فعال فرهنگی، اجتماعی، هنری، ورزشی و سایر حوزه‌های دیگر یکی از این زیرساخت‌ها است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی تصریح کرد: ۲۵ کمیته و ۱۶ کارگروه در کنگره شهدای استان تشکیل شد که در سال گذشته برای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس پای کار آمد و خوشبختانه اقدامات خوبی هم انجام شد که برگزاری ۵ هزار برنامه فرهنگی و اجتماعی بخشی از عملکرد آن است.

کریمی بیان کرد: امسال در ستاد گرامیداشت دفاع مقدس و مقاومت استان مرکزی بار دیگر از ظرفیت‌های ایجاد شده در کنگره شهدای استان استفاده می‌کنیم و در این ستاد برای امسال ۴۰ هفته پیش‌بینی شده که برنامه‌ها متناسب با این ۴۰ هفته برگزار می‌شوند.

وی ادامه داد: وحدت نیروهای مسلح سبب آزادسازی خرمشهر شد و خوشبختانه امروز این وحدت و انسجام در تمام ارکان نیروهای مسلح قابل نمایش است و باید از این ظرفیت برای گرامیداشت مناسبت‌ها به خوبی استفاده شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی عنوان کرد: امروز مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان مرکزی به یک پاتوق برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی تبدیل شده و جوانان بسیاری از این اقدام استقبال کرده‌اند که نمونه آن برگزاری برنامه در لیالی قدر بود که در ۱۰ شب بیش از ۲۰ هزار نفر با رعایت کامل پروتکل‌ها در این برنامه شرکت کردند.

کریمی افزود: برنامه‌ریزی برای تهیه و چاپ ۶۰ عنوان کتاب با محتوای دفاع مقدس درحال انجام است که تمام دستگاه‌ها و ادارات استان باید در این خصوص مشارکت کنند چراکه این موضوع یکی از مصوبه‌های شورای اداری استان بوده و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰ استان مرکزی میزبان ۳ جشنواره کشوری است که نیاز است برای این جشنواره‌ها آمادگی کامل داشته باشیم و همچون سال‌های گذشته که استان مرکزی رتبه‌های خوبی کسب کرد در جشنواره‌ها حضور پیدا کنیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی بیان کرد: بازدید دانشجویان از موزه و مراکز مهم استان در دفاع مقدس که در قالب طرح شهید مجید ایزدپناه انجام می‌شد با کاهش شیوع بیماری کرونا ادامه پیدا می‌کند و البته می‌توان این طرح بسیار کاربردی را برای سایر دستگاه‌ها و ادارات استان نیز اجرا کرد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.