صدای مدافعان در هفته: ۲۵ تا ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

آزادسازی خرمشهر شبیه معجزه بود

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: «واقعه آزادسازی خرمشهر، از دور فقط یک حادثه تاریخی است که برای ملت ایران هیجان آور و افتخار آمیز است، اما این قضیه از نزدیک، شبیه یک معجزه بزرگ بود.»

عملیات «کربلای ۳» یا «بیت‌المقدس» که اسم کامل‌تر آن، «الی بیت‌المقدس است، از روز ۱۰ اردیبهشت ۱۳۶۱ با رمز مقدس «یا علی‌بن‌ابی‌طالب (ع)» آغاز شد و روز سوم خرداد با آزادسازی بندر خرمشهر به پایان رسید.

این عملیات، در اداﻣﻪ ﺳﻠﺴﻠﻪ عملیات‌های آزادﺳﺎزى ﻣﻨﺎﻃﻖ اﺷﻐﺎﻟﻰ ﺟﻨﻮب ﮐﺸﻮر ﻃﺮاﺣﻰ و در چهار مرحله اﺟﺮا ﺷﺪ. مرحله اول عملیات روز ۱۰ اردیبهشت ۱۳۶۱، ساعت ۵۵ دقیقه بامداد آغاز شد. مرحله دوم عملیات، روز ۱۶ اردیبهشت آغاز شد و در نتیجه آن، مناطق «جفیر»، «پادگان حمید» و «هویزه» آزاد شدند.

sedayemodafean.org نداجاناوگروه هفتاد و ششم «نداجا» راهی آب‌های آزاد شد

ناوگروه هفتاد و ششم نداجا متشکل از ناو پشتیبانی رزمی بالگردبر خارک و ناوشکن البرز در ۲۹ اردیبهشت برای انجام مأموریت آموزشی- اطلاعاتی- رزمی راهی آب‌های آزاد شد.

امیر دریادار دوم «جلیل مقدم» جانشین فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در آیین بدرقه ناوگروه هفتاد و ششم آموزشی- اطلاعاتی- رزمی نداجا اظهار داشت: امروز نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با وجود کمبود‌ها و تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی مقتدرانه و استوار ایستاده و با تبدیل تهدید‌ها به فرصت خوش درخشیده است.

sedayemodafean.org سپاه پاسداران در سالگرد فتح خرمشهر از دستاوردهای جدید دفاعی رونمایی می‌کند

نشست خبری تبیین برنامه‌های سی‌ و‌ نهمین سالگرد عملیات بیت‌المقدس و حماسه آزادسازی خرمشهر با حضور «علی‌اصغر جعفری» مدیر عامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و دبیر ستاد مرکزی گرامیداشت مناسبت‌های ملی دفاع مقدس و مقاومت پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

مدیر عامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از برگزاری نشست تخصصی تبیین دستاوردهای حماسه خرمشهر توسط سپاه خبر داد و افزود: سپاه پاسداران یادواره شهدای عملیات بیت المقدس را برگزار و از دستاوردهای جدید دفاعی رونمایی خواهد کرد.

 

کنگره بزرگداشت ۳۲ هزار شهید استان تهران برگزار می‌شود

sedayemodafean.org کنگره بزرگداشت ۳۲ هزار شهیدمدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران از برگزاری اولین کنگره بزرگداشت ۳۲ هزار شهید استان تهران در سال آینده خبر داد.
عبدالله مرتضوی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران ظهر روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همراهی و همدلی مسؤولان شهرستان قرچک با خانواده‌های معظم شهدا قابل تقدیر است.
یادداشت سردبیر: هفته آینده مصادف است با آزادسازی خرمشهر. سوم-خرداد دیگری در راه است و یک سال دیگر از آن روزهای پرالتهاب عملیات بیت المقدس میگذرد. از حاضران در آن عملیات، هر چند معدود، اما هنوز هستند ایثارگران و جانبازانی که نیاز به کمک دارند و بسیاری از آن دلاورمردان آنروزها احساس میکنند که از جامعه طرد شده‌اند. همین هفته‌ایی که گذشت و همانطور که در گزینه‌ اخبار هفته آورده‌ایم، حضرت آیت الله خامنه‌ای در مورد آزادی خرمشهر فرمودند که چقدر «شبیه یک معجزه بود» ولی آن معجزه‌گران اردیبهشت و خرداد ۶۱ امروز که تعداد اندکی از آنها همچنان در میان ما هستند نباید فراموش شوند اما بنظر میآید مسئولین و درصد بالایی از جامعه به آنها پشت کرده‌اند و این یعنی پشت کردن به شهدا و همرزمان این عزیزان و تمام رزمندگان اسلام است.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.