sedayemodafean.org شهدای دانشجو معلم

اطلاعات کامل شهدای دانشجو معلم خراسان رضوی جمع‌آوری شد

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی گفت: اطلاعات شهدای دانشجو معلم خراسان رضوی برای بهره‌گیری در تولیدات رسانه‌ای درباره این شهدای گرانقدر جمع‌آوری شده است.

صدای مدافعان – محمدجواد نیری، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به برگزاری کنگره شهدای دانشجومعلم در خراسان رضوی اظهار کرد: تاکنون دومین جلسه دبیرخانه کنگره برگزار شده و طی آن تصمیمات بعدی برای اجرای آن اعلام شد.

نیری با بیان اینکه تاکنون اطلاعات جامع و کاملی از شهدای دانشجومعلم شامل پرونده ها، فرم ها، اطلاعات شخصی، حکم ها، دستخط ها، خاطرات و مصاحبه‌های خانواده، دوستان و همرزمان و عکس‌های یادگاری آنان جمع آوری شده است، گفت: به این صورت به شناخت خوبی از این شهدا دست یافته ایم.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی گفت: اطلاعات به دست آمده پردازش شده و به صورت تولیدات رسانه ای، فرهنگی، هنری و نکات تربیتی درمی آید و از این تولیدات در حوزه‌های مختلف مرتبط با ترویج فرهنگ شهادت استفاده می‌شود.

وی بیان کرد: از این تولیدات رسانه‌ای را برای انتقال و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بین گروه‌های مختلف مردمی به خصوص دانشجومعلمان، الگوسازی و نمادسازی شهدای دانشجومعلم، ارتقای منزلت وجایگاه اجتماعی معلمان و دانشجومعلمان، معرفی دانشگاه فرهنگیان با شاخصه شهدای تربیت معلم، افزایش علاقه دانشجومعلمان به فضای معلمی و سوق دادن آنان به کسب هویت معلمی، جذب نخبگان و افراد بااستعداد به فضای معلمی و دانشگاه فرهنگیان بهره خواهیم گرفت.

نیری توضیح داد: بخشی از سیاست و خط مشی کلی کنگره شهدای دانشجو معلم در جهت جذب اقشار جوان و نوجوان کشور در مسیر شهدا، جریان سازی در بین آحاد جامعه و برانگیختگی مردم در جهت نوسازی معنوی است و بخشی از آن در جهت تربیت و ارتقای سطح دانشجو معلمان و معلمان جامعه و در نتیجه ارتقای سطح کیفیت تعلیم، تربیت و آموزش در نگاه کلان‌تر است.

وی بیان کرد: طبق امار اداره کل شاهد و امور ایثارگران، خراسان رضوی ۱۰۸ شهید دانشجومعلم در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرده است که از این تعداد ۵۲ شهید، اهل سایر استان‌های کشور بوده اند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی با بیان اینکه دبیرخانه این کنگره از اسفند سال گذشته آغاز به کار کرده است، افزود: تاکنون تیم سازی‌ها در سطح استان انجام شده و بسیاری از مسئولان مربوط در جلسات دبیرخانه این گنگره شرکت کرده اند و پس از این از ظرفیت نهاد‌های مرتبط مانند آموزش و پرورش و بنیاد شهید خراسان رضوی بهره‌مند خواهیم شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در آینده نزدیک، آموزش‌های تخصصی در زمینه‌های جمع آوری، رسانه‌ای و فرهنگی به کمیته‌های زیر مجموعه دبیرخانه کنگره شهدا دانشجو معلم داده خواهد شد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.