sedayemodafean.org

با تشکل‌های سیاسی-فرهنگی ایثارگران و جانبازان بیشتر آشنا شویم

تشکل‌های حامی جامعه ایثارگران و جانبازان در یکی دو دهه اخیر به عنوان ارکانهای اصلی حمایت از این قشر فداکار جامعه همیشه در صف اول دفاع از حقوق ایثارگران بوده‌اند اما در عین حال نیز یا تمایلات حزبی که برخی از این تشکل‌ها داشته و دارند حمایت ها و فعالیتهای آنها برای حل برخی مشکلات و چالشهای ایثارگران کاملا بوی سیاسی و حزبی به خود گرفته و این نیت اصلی سازمان‌ها را زیر سوال برده که جای تامل و بازنگری دارد. مجمع ایثارگران اصلاح‌طلب، جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی،‌ و جمعیت جانیازان انقلاب اسلامی از مهمترین این تشکل‌ها هستند.

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی از تشکل‌های سیاسی اصولگرای جمهوری اسلامی ایران است که در ۲۰ فروردین ۱۳۷۶ بنیانگذاری شد. در حال حاضر دبیرکلی آن را محمدجواد عامری برعهده دارد و پیش از این حسین فدایی این مسئولیت را برعهده داشته است. است.  همچنین جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی تشکلی است که به استناد قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی و آیین‌نامه آن تشکیل شده و در این اساسنامه به اختصار جمعیت جانبازان نامیده می‌شود. عنوان اختصاری حزب جمعیت جانبازان می باشد.

مرکز اصلی جمعیت جانبازان در تهران، خیابان مفتح جنوبی، بین خیابان طالقانی و سمیه، انتهای کوچه معیر پلاک ۵۲ است و در صورت لزوم می تواند پس از رسیدگی کمیسیون ماده ۱۰ در استانها شعبه و در شهرستانها به اطلاع فرمانداری دفتر ایجاد نماید. نشانی دفتر مرکزی و شعب و دفاتر و تغییرات بعدی آنها به اطلاع وزارت کشور خواهد رسید، در غیر اینصورت استناد به آن معتبر نخواهد بود. دفتر مرکزی و شعب استانی و دفاتر شهرستانی جمعیت جانبازان نمی تواند در اماکن دولتی و مسکونی استقرار یابد.

همانطور که سعید اوحدی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز چندی پیش گفت: تشکل‌های ایثارگران نقطه قوت مهمی برای بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند و باید فصل مشترکی بین بنیاد و این تشکل‌ها وجود داشته باشد تا هم بنیاد شهید و امور ایثارگران از ظرفیت‌های تشکل‌ها استفاده کند و هم تشکل‌ها به اهداف خود برسند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.