sedayemodafean.org واکسیناسیون ایثارگران

آخرین وضعیت واکسیناسیون جانبازان

یکی دو هفته‌‌ای است که واکسیناسیون افراد واجد شرایط با سرعت بیشتری پیگیری میشود و پس از کادر درمانی تا امروز طبق گزارشها حدود ۱۲-۱۵ درصد از سالمندان و افرادی که بیماری‌های زمینه ایی پیشرفته دارند و البته درصدی از جانبازان شیمیایی واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند. در همین ارتباط البته اخبار ضدونقیض بسیاری هم منتشر میشود که متاسفانه باید از وزارت بهداشت و دولت خواست تا با شفافیت بیشتری اطلاعات مربوط به واکسیناسیون را اعلام کنند و همانطور که به طور روزانه تعداد مبتلایان و فوتی ها اعلام میشود، آمار دقیق تعداد واکسن هایی که زده شده‌اند نیز باید اعلام شوند تا بلکه حاشیه پراکنی‌ها و دروغهای رسانه ایی هم در این مورد کم شود.

در همین ارتباط معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص اجرای دومین مرحله از این واکسیناسیون دو روز پیش گفت: تاکنون ۸۵ درصد ایثارگران مشمول این مرحله واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند. تعدادی از این عزیزان به‌صورت داوطلبانه از دریافت واکسن انصراف داده‌اند و مقرر شد واکسن سهمیه آنان به جانبازان زیر ۵۰ درصد و ایثارگران دارای بیماری‌های صعب‌العلاج اختصاص پیدا کند. به‌طور کلی در اجرای دومین مرحله واکسیناسیون ایثارگران در برابر کرونا تاکنون ۸۵ درصد از ایثارگران واکسینه شده‌اند.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص مرحله نخست این طرح نیز توضیح داد: در این مرحله ۹ هزار نفر جانبازان نخاعی، جانبازان شدید شیمیایی، جانبازان دو عضو قطع و بالاتر و والدین دو شهید به بالا واکسن کرونا را دریافت کردند. ۵۰ درصد از این عزیزان تاکنون دوز دوم واکسن را نیز دریافت کرده‌اند و تزریق دومین دوز برای سایر ایثارگران مشمول این مرحله در حال انجام است.

عباسپور با اشاره به انجام رایزنی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌منظور اجرای مراحل بعدی این طرح گفت: در مرحله بعدی انجام واکسیناسیون برای ۲۰۰ هزار نفر از جانبازان زیر ۵۰ درصد مدنظر است که امیدواریم به‌زودی شاهد اجرای آن باشیم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.