صدای مدافعان در هفته: ۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

نشست معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با هیئت مدیره «انجمن خادمان شهدای مدافع حرم»

sedayemodafean.org نشست معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهیدمعاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و مدیران کل این معاونت روز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه، در نشستی صمیمانه میزبان تعدادی از اعضای هیئت مدیره «انجمن خادمان شهدای مدافع حرم» بودند.
سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این نشست ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حاضران و تبریک فرارسیدن عید سعید فطر، گفت: در دو موضوع و رویداد خداوند خود میزبان بندگان است یکی در مراسم حج که خداوند میزبان زائران و دیگری در ماه مبارک رمضان که میزبان روزه‌داران است لذا امیدواریم همه ایثارگران عزیز از برکات این ماه بهره کافی و وافی را برده باشند.

sedayemodafean.org دیدار رییس جمهور با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران/ خدمت به خانواده معظم شهدا و ایثارگران بزرگترین افتخار دولت و مسئولان کشور است

رییس جمهور استقلال، امنیت و آزادی امروز و فردای کشور را ره‌آورد خون شهدای بزرگوار و آثار و فداکاری همه ایثارگران دانست و گفت: همه جامعه وامدار و مدیون شهدا و ایثارگران هستند و خدمت به این عزیزان وظیفه و بزرگترین افتخار دولت و همه مسئولان کشور است.

sedayemodafean.org تعیین تکلیف ۲۲ پرونده شهداتعیین تکلیف ۲۲ پرونده شهدا و جانبازان یگان حفاظت سازمان محیط زیست

رضا فرخی مسئول هماهنگی و پیگیری امور ایثارگران سازمان حفاظت محیط زیست از برگزاری اولین نشست کمیته مشترک این سازمان و بنیاد شهید و امور ایثارگران برای تعیین تکلیف پرونده شهدا و جانبازان یگان حفاظت این سازمان خبر داد.

وی گفت: با توجه به پیگیری‌ها و مکاتبات امور ایثارگران سازمان محیط زیست درباره پرونده شهدا و جانبازان یگان حفاظت و نیز هماهنگی‌های صورت گرفته از سوی رئیس سازمان با رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این خصوص و متعاقبا برگزاری چند جلسه مقدماتی بین امور ایثارگران سازمان، یگان حفاظت و دفتر احراز بنیاد شهید در این زمینه، اولین نشست تخصصی کمیته مشترک دو دستگاه برگزار شد.

۲۰۰ sedayemodafean.org ۲۰۰ معبر میبد به نام شهدا نامگذاری شدمعبر میبد به نام شهدا نامگذاری شد

شهردار میبد از نامگذاری حدود ۲۰۰ معبر این شهر به نام شهدا و نام‌های شاخص خبر داد و گفت : به زودی با نصب تابلوهای جدید معابر، چهره‌ زیبایی از نام شهیدان در شهر مشاهده می‌شود.

روز چهارشنبه روابط عمومی شهرداری میبد، علیرضا نقوی افزود: این اقدام بی‌سابقه به دنبال تشکیل و شروع به کارکمیته نامگذاری در سال ۱۳۹۸ با هدف صیانت از هویت و اسامی شهدای میبد، احیای اسامی بومی، محلی، تاریخی و هنرصنعت این کهن شهر انجام گرفته‌است.

 

یادداشت سردبیر:‌ یک ماه به انتخابات مانده اما حال و هوای انتخاباتی امسال بسیار سرد‌تر از سالهای قبل است. در کوچه و خیابان که با مردم صحبت میکنیم گویا بسیاری دیگر میل به مشارکت در آینده خود و انداختن رای خود به صندوق‌های رای را ندارند و این موضوعی است که ما را بسیار نگران کرده است. در حالی که اتحاد ملی و مشارکت بالای مردمی در انتخابات برای کشور بخصوص در شرایط فعلی بسیار حیاتی است، متاسفانه احساس نمیشود که هنوز حتی بسیاری از ایثارگران و جانبازان و خانواده های شهدا را هم شور انتخاباتی گرفته باشد. بسیاری از مردم از اقشار مختلف جامعه به نظر میاید که برخوردی قهرگونه با انتخابات خواهند داشت که اگر چنین شود میتواند عواقب نچندان مناسبی برای دولت سیزدهم و هشتمین رئیس جمهور تاریخ کشور داشته باشد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.