sedayemodafean.org انحلال اداره امور ایثارگران

انتقاد شدید فرزند شهید صیاد شیرازی به اقدام رسوای شورای شهر تهران

این مصوبه به نظر من یک مصوبه خلاف حق، خلاف منطق، خلاف آرمان‌ها و اهداف انقلاب، خلاف اهداف و نظر و خط ولایت است و همچنین خلاف راه شهدا…

صدای مدافعان – فاش‌نیوز نوشت:- فرزند سپهبد شهید صیاد شیرازی از اقدام شورای شهر تهران در انحلال اداره امور ایثارگران شهردای این شهر، ابراز تأسف، و شدیدا از آن انتقاد کرد.

بر پایه این گزارش، دکتر مهدی صیاد شیرازی، فرزند رشید و ارشد سپهبد شهید علی صیاد شیرازی در گفت و گوی کوتاهی با خبرنگار ما اقدام شورای شهر تهران در انحلال اداره امور ایثارگران شهرداری را مبهم و بی منطق توصیف کرد.

بیشتر بخوانید:

دکتر صیاد شیرازی در پاسخ به این سئوال که به عنوان فرزند شهید بزرگوار سپهبد شهید، صیاد شیرازی، نظرتان نسبت به این اقدام شورای شهر چیست، گفت:

بسم الله الرحمن الرحیم؛ آرزوی سلامتی و موفقیت برای شما و همه دست اندرکاران در این خبرگزاری داریم. یاد و خاطره شهدای گرانقدر را گرامی می‌داریم و به روان همه آنها درود می‌فرستیم و همواره تاکید می‌کنیم که توجه به راه شهدا، توجه به آرمان‌های آنها و اهداف آنها و خط ولایت، همواره باید تداوم داشته باشد و زنده نگه داشته شود. به این تکلیف باید در هر جایی توجه شود؛ چه در مجموعه‌ی شهرداری و اداره‌ی ایثارگران شهرداری، مجموعه‌ی شورای شهر و در همه‌ی نهادهای مختلف شهر تهران و کشور. وظیفه‌ی همه ما ادامه‌ی راه شهدا و خط ولایت و اهداف آنهاست.

وی اظهار داشت: به نظر ما این حرکتی که انجام شد، در واقع، حرکت بسیار نامناسبی بود و در جهت زاویه گرفتن از اهداف شهدا بود و در جهت خلاف مسیر و راه نورانی و ارزشمند ایثارگران.

دکتر صیاد شیرازی افزود: نظر من این است که همواره ما باید خانواده‌های معظم شهیدان، خانواده‌های معظم جانبازان، ایثارگران و همه‌ی عزیزان آنها، فرزندان شهدا و همسران شهدا و مادران شهدا را تکریم کنیم. ما نسبت به اینها بدهکاریم و هر چقدر در این زمینه قدمی برداشته بشود و کاری انجام داده شود، کم است. این وظیفه برای همه هست. لذا این حرکت و این مصوبه به نظر من یک مصوبه خلاف حق، خلاف منطق، خلاف آرمان‌ها و اهداف انقلاب، خلاف اهداف و نظر و خط ولایت است و همچنین خلاف راه شهدا.

فرزند شهید صیاد شیرازی در ادامه گفت: باید در این زمینه مطمئناً یک تجدید نظر جدی شود و به نظر ما باید این مصوبه ملغی شود و به طور کامل این مصوبه برگشت داده شود. یک تصمیم جدی گرفته شود. یک واکنشی و عکس‌العمل جدی نشان داده شود.

وی پرسید: برکناری مسئول امور ایثارگران به چه دلیلی بوده است؟! چرا باید برکنار شود و این اداره منحل گردد؟ اینها باید شفاف‌سازی شود. هرچه بخش ایثارگران و وجود این عزیزان در بدنه‌ی این مجموعه‌، مورد توجه قرار گیرد، برکت کار و ارزش کار به مراتب بیشتر خواهد شد و البته ساز و کارهای منطقی، ساز و کارهای در واقع علمی کارشناسان و برخاسته از اتاق فکر و برخاسته از کارهای خلاق و منطقی خوب است.

مهدی صیاد شیرازی در ادامه یادآور شد: به روز کردن و نوآوری یا کوچک سازی و چابک سازی تشکیلات اداری به خودی خود کار ارزشمندی است ولی این تصمیم که دلیل منطقی ای برایش متصور نیست؛ اینها را باید شفاف‌سازی کنند و مشخص کنند.

فرزند ارشد شهید صیاد شیرازی بیان داشت: با توجه به این ها از مسئولین ذیربط می‌خواهیم در درجه‌ی اول در واقع این مصوبه برگشت داده شود. یک کار کارشناسی و علمی انجام شود. شرایط و زمان اعلام هم مهم است. یعنی چه اعلام مصوبه‌ای با این اهمیت، نزدیک انتخابات انجام می شود؟ واقعا شرایط مناسبی نیست. هیچ دلیلی برایش متصور نیست. شما در این زمان به لحاظ سیاسی، به لحاظ شرایط بین‌المللی، باید نسبت به این مسئله دقت نظر داشته باشید و این کار، کار درستی نبود.

وی ادامه داد: مطلب بعدی هم این که برکناری دوست عزیزم آقای دکتر جلالی‌ست که ما از نزدیک با ایشان آشنا هستیم. یکی از جانبازان محترم که از عناصر ایثارگر هستند و از مسئولین اداره ایثارگران. ما همواره از ایشان خیر و خوبی دیده ایم و خدمت‌گزاری برای جامعه ایثارگران.

کارها و تصمیمات خاصی که بر اساس نظرات بی‌منطق انجام می شود، این واقعاً با ساز و کار اهداف انقلابی و اسلامی ما و ساز و کار نظام اسلامی ما مغایرت دارد.

وی در خاتمه گفت: آرزوی سلامتی و توفیق برای شما و همکاران محترم دارم. دعای خیر همه شهیدان عزیز، امام بزرگوار، مقام معظم رهبری، حضرت ولیعصر (عج)، شامل حال مجموعه ایثارگران شهرداری و شورای شهر تهران گردد ان‌شاءالله. امید که همه بتوانیم به وظایفی که داریم به نحو احسن عمل کنیم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.