sedayemodafean.org ۵۶ شهید معلم

صدای مدافعان در هفته: ۱۱ تا ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

استان البرز ۵۶ شهید معلم تقدیم انقلاب اسلامی کرده است

sedayemodafean.org ۵۶ شهید معلممعاون فرهنگی و آموزش اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: این استان ۵۶ شهید معلم در دوران دفاع مقدس و مبارزات انقلاب تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. امیرحسین دانش کهن روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با گرامیداشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و همچنین گرامیداشت دوازدهم اردیبهشت روز معلم و سالروز شهادت شهید مطهری، افزود: شهدا بزرگ‌ترین معلمان ملت هستند، چراکه درس آزادی و آزادگی را از امام شهید خودآموخته و به زیبایی به ما آموختند. وی اظهار داشت: خانواده‌های گرانقدر شهدا نیز افرادی از جنس ایثار هستند که شهدای عزیز را پروراندند که نه تنها نباید از وجود آنان غافل شویم ، بلکه باید از محضر آنان درس بگیریم. معاون فرهنگی و آموزش اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز شهید مطهری را نماد مجاهدت بی‌وقفه در عرصه تعلیم و تربیت دانست و تصریح کرد: ۱۲ اردیبهشت‌ماه مجاهدتی بر پایه دانش و طهارت رفتار است که در کنار فرهنگ غنی ایثار و شهادت درهم‌آمیخته و مشعلی فرا راه هدایت بشریت فروزان ساخته است. دانش کهن افزود: به‌یقین معلمی میراث گرانقدر انبیای الهی ست و پاسداشت مقام بافضیلت آن بر همه اهل فضل و فرهنگ و آنان که گلی از این بوستان به یادگار برده‌اند فریضه‌ای متعالی می‌باشد.

استان البرز بیش از  پنج هزار و ۲۵۰ شهید تقدیم آرمان های والای انقلاب اسلامی  کرده است.

ابلاغ واگذاری خودرو به جانبازان واجد شرایط

sedayemodafean.org واگذاری خودرو به جانبازانمحمود پاکدل» معاون تعاون و امور ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران  با اشاره به دستور جهانگیری معاون اول رییس جمهور در مورد واگذاری خودرو به جانبازان واجد شرایط اظهار داشت: دستور معاون اول رییس جمهور به وزارت صمت جهت واگذاری خودرو به جانبازان واجد شرایط ابلاغ شده است. بنیاد شهید و امور ایثارگران در راستای این دستور تفاهم‌نامه‌هایی با وزارت صمت و دو خودروساز ایران‌خودرو و سایپا منعقد کرده که برابر توافقات انجام‌شده بنیاد شهید و امور ایثارگران اولویت‌های واگذاری خودرو به جانبازان و همچنین نوع خودرو را به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده است.

 

هیئت مدیره «انجمن خادمان شهدای مدافع حرم» بارئیس بنیاد شهید دیدار کردند

sedayemodafean.org انجمن خادمان شهدای مدافع حرمنشست اعضای هیئت مدیره انجمن خادمان شهدای مدافع حرم با معاون رئیس‌ جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد. برپایه این گزارش، رئیس، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره انجمن خادمان شهدای مدافع حرم، روز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ با سعید اوحدی، معاون رئیس‌ جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دیدار کردند. در این نشست، عباس طایفه، رئیس هیئت مدیره انجمن خادمان شهدای مدافع حرم، ضمن گلایه از تأخیر این نشست، مشکلات خانواده‌های شهدای مدافع حرم که در هیئت مدیره جمع‌بندی شده بود را در چهار بخش فرهنگی، تعاون، حقوقی و اقتصادی مطرح کرد.

آغاز واکسیناسیون جانبازان و والدین شهدا

sedayemodafean.org واکسیناسیون جانبازانعبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص جزئیات آخرین وضعیت واکسیناسیون ایثارگران گفت: بر اساس تقسیم بندی‌های انجام شده ۳۲ هزار نفر از ایثارگران در گروه دوم اولویت دار برای دریافت واکسن کرونا قرار گرفته‌اند. وی افزود: این گروه شامل جانبازان ۵۰ درصد به بالا است که واکسیناسیون آنها آغاز شده و تقریباً تا ۱۵ اردیبهشت ماه به اتمام می‌رسد. به علاوه در این گروه مرحله دوم واکسیناسیون جانبازان بالای ۷۰ درصد انجام می‌شود. معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید از آغاز واکسیناسیون جانبازان زیر ۵۰ درصد خبر داد و تصریح کرد: گروه سوم اولویت دریافت واکسن نیز شامل والدین شهدا و جانبازان زیر ۵۰ درصد است. واکسیناسیون این عزیزان از ۱۵ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود اما هنوز تعداد افراد دریافت کننده واکسن مشخص نیست. عباسپور عنوان کرد: گروه بعدی دریافت کننده واکسن نیز شامل آزادگان، افراد دارای سابقه جبهه و سابقه ایثارگری هستند. وی در خصوص زمان واکسیناسیون این افراد عنوان کرد: فعلاً در حال رایزنی با وزارت بهداشت برای اختصاص سهمیه واکسن به این عزیزان هستیم اما هنوز زمان واکسیناسیون آنها مشخص نیست.

یادداشت سردبیر:‌ در حالی است که دومین هفته ماه اردیبهشت را پشت سر گذاشتیم، بحث‌های انتخاباتی در رسانه‌‌های اجتماعی داغ‌تر شده است و با وجود پیشبینی‌ها مبنی بر کاهش مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ و نگرانی‌های ناشی از آن،‌ اما بسیاری از مردم هنوز اخبار مربوط به نامزدهای انتخاباتی را دنبال میکنند.

جامعه ایثارگران و جانبازان، که سیاستهای دولت جدید تاثیر مستقیمی در چگونگی و نحوه خدمات دریافتی آنها دارد، به دنبال شفافیت کلام و صداقت از سوی نامزدهای انتخاباتی هستند. مطمئنا رسانه‌های نزدیک به جامعه ایثارگران نیز از این قاعده مستثنی نیستند و ما نیز در صدای مدافعان به عنوان عضو رسانه‌های نزدیک به این قشر تلاش میکنیم اخبار مربوط به نامزدهای انتخاباتی بخصوص نامزدهای نظامی را پوشش دهیم.

در هفته‌های عاطی انتظار می رود بازار حاشیه‌‌های انتخابات داغ‌تر شود و امید ما این است که بخصوص نامزدها با سابقه نظامی به وعده وعید‌های پوچ و خالی بسنده نکرده و با تمام وجود برای بهبود وضعیت ایثارگران، جانبازان و خانواده‌های شهدا تلاش کنند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.