sedayemodafean.org راه‌اندازی کارگروه مطالبه‌گری در استان همدان

راه‌اندازی کارگروه مطالبه‌گری در استان همدان، گامی در مسیر درست یا اقدامی بی ثمر؟

دبیر جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در استان همدان از راه‌اندازی کارگروه مطالبه‌گری و پیگیری امور به صورت اولویت‌بندی خبر داد.

به تازگی «جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی» اقدامات جدیدی برای پیگیری امور جانبازان و ایثارگران در استان همدان را اعلام کرد. این سؤال مطرح است که آیا تشکیل دادن این کارگروه کمکی برای رفع برخی از مشکلات حدود ۲۰ هزار جانباز در این استان خواهد شد یا باز همچون گذشته تشکیل همچنین گروههایی  بی ثمر و بی نتیجه خواهد بود؟ اگر این جمعیت به مطالبات واقعی ایثارگران استان رسیدگی نماید و چالش‌های معیشتی و درمانی جانبازان را به گوش مسئولان برساند ،‌میتوان به آینده این نهاد نوپا امیدوار بود.

روز سه‌شنبه محمود احدیان دبیر این شورا در استان همدان در اولین گردهمایی شورای مرکزی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی اظهار کرد: دفتر جمعیت جانبازان استان در سال ۹۷ به همت سردار شهید حاج میرزا محمد سلگی در استان همدان تشکیل شد و یکی از اهداف ما در ادامه راه این شهید بزرگوار تقویت و توسعه جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی است.

وی افزود: وحدت و هم‌افزایی در راستای پاسداری از منویات رهبری و عملی کردن نظارت بر اجرای قانون اساسی در لایه‌های مختلف حکومتی از مهمترین اهداف جمعیت جانبازان است که با استفاده از مطالبه‌‌گری حکیمانه، عاقلانه و عالمانه در دستور کار جمعیت قرار دارد.

دبیر جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در استان همدان با اشاره به عملکرد این مجموعه در سال گذشته تصریح کرد: کارگروه بانوان این جمعیت یکی از موفق‌ترین کارگروه‌ها بود که سال گذشته رتبه اول کشوری را کسب کرد.

وی از سازماندهی دفاتر ده‌گانه جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در شهرستانهای تابعه استان به عنوان یکی از اقدامات سال ۱۳۹۹ خبر داد و با بیان برنامه‌های آتی عنوان کرد: دو برنامه کوتاه‌مدت و بلندمدت را برنامه ریزی کرده‌ایم که در برنامه بلندمدت که حداقل یک ساله است، تلاش می‌کنیم ضمن انسجام شورای مرکزی کارگروه فضای مجازی و کارگروه رسیدگی به امور جانبازان را تقویت کنیم.

احدیان از راه‌اندازی کارگروه مطالبه‌گری بعد از انتخابات و پیگیری امور به صورت اولویت‌بندی شده خبر داد و یادآور شد: در برنامه کوتاه‌مدت نیز با توجه به انتخابات پیش رو در ۲۸ خرداد، برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته است.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان همدان نیز با اشاره به عملکرد موفق جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی استان و همچنین وظایف مهم و خطیر این تشکل فرهنگی – سیاسی گفت: وحدت و تلاش و همدلی اتفاقات خوبی است که این بار نیز نتایج خوبی را برای استان رقم خواهد زد.

محمدرضا غلامی‌ پاک با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲ حزب رسمی و دارای شناسنامه در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی حضور دارند خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی متعلق به همه است و انحصاری نیست.

وی از راه‌اندازی سامانه‌ای برای ساماندهی نیروهای انقلابی در استان خبر داد و گفت: تاکنون ۱۰ هزار نفر در این سامانه ثبت نام کرده‌اند که به صورت خودجوش و بدون حمایت هیچ نهادی گام خوبی در این زمینه برداشته شده است.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.