sedayemodafean.org تبدیل وضعیت ایثارگران

صدای مدافعان در هفته: ۴ تا ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

ابلاغ اعتبار تبدیل وضعیت ایثارگران طرحی

sedayemodafean.org وضعیت ایثارگرانمحمدباقر نوبخت (رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور) اعتبار تبدیل وضعیت افراد شاغل در طرح‌های عمرانی در اجرای بند «د» تبصره (۲۰) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ (نامه شماره ۳۱۸۲۶ مورخ ۲۸/۱/۱۴۰۰ سازمان برنامه و بودجه کشور) را ابلاغ کرد. در این ابلاغیه که به نظر در پاسخ به استعلام سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور صادر شده، آمده است:

سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور

با سلام و احترام؛

پیرو بخشنامه شماره ۷۱۴۸۳۵ مورخ ۲۷/۱۲/۱۳۹۹ این سازمان، در راستای اجرای بند «د» تبصره (۲۰) قانون بودجه سال‌جاری، تبدیل وضعیت افراد شاغل در طرح‌های عمرانی با رعایت مفاد بند مذکور، از نظر این سازمان بلامانع است.

افزایش ۳۰ درصدی اشتغال ایثارگران هرمزگانی در سال ۹۹

sedayemodafean.org اشتغال ایثارگرانمدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان گفت: از عملکردهای بسیار ارزنده بنیاد هرمزگان، افزایش ۳۰ درصدی اشتغال ایثارگران در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ است عطا ناوکی گفت: رشد ۲۱ درصدی پذیرفته‌شدگان ایثارگر هرمزگانی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۹۹ حاصل تلاش متقاضیان و مشاوره‌های ارزنده اساتید برجسته بود که با همکاری حوزه تعاون و امور اجتماعی و مرکز مشاوره این نهاد صورت گرفت. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان با بیان اینکه در سال ۹۹ بستر اشتغال ۱۷۶ نفر از ایثارگران این استان فراهم شد، اظهار داشت: حدود ۱۰۹ نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر جهت اخذ وام‌های خوداشتغالی قرض‌الحسنه به بانک‌ها معرفی شده‌اند که ۶۱ نفر وام را دریافت کرده‌اند و مابقی این عزیزان نیز به زودی از این تسهیلات بهره‌مند خواهند شد. وی با اشاره به اینکه ۸۳۵ فقره وام با مبلغ بیش از ۱۳۷ میلیارد و ۵۵۶ میلیون ریال تسهیلات به متقاضیان ایثارگر پرداخت شد، گفت: رفع مشکلات اقتصادی و خوداتکایی جامعه شاهد و ایثارگر از مهمترین اهداف پرداخت وام صندوق قرض‌الحسنه شاهد است که خوشبختانه با افزایش ۴۰ درصدی تسهیلات در سال ۹۹ نسبت به سال گذشته، بیش از پیش باعث رضایتمندی ایثارگران شد.

۱۵ هزار ردیف شغلی برای فرزندان ایثارگران تعیین شده است

sedayemodafean.org استخداممعاون رئیس جمهور در حاشیه آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا گفت: مرحله آزمون هشتم فراگیر که با حضور حدود ۵۶۰ هزار نفر برگزار شد برای ۳۸ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد و افرادی که نمره حد نصاب را کسب کردند در حال انجام مراحل مصاحبه هستند که بعد از این مرحله، نفرات برگزیده از اواسط خردادماه مشغول به کار می‌شوند. جمشید انصاری اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های های انجام گرفته مقدمات مرحله ۹ آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی تا خردادماه فراهم شده و آزمون در تیرماه اجرا می‌شود. معاون رئیس جمهور به برگزاری آزمون استخدامی ویژه فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد نیز اشاره کرد و گفت: بر اساس قانون، دولت مکلف شده تا همه فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد استخدام شوند. انصاری تاکید کرد: ۱۵ هزار ردیف شغل برای فرندان شهیدان و جانبازان در کشور تعیین شده و متقاضیان در مرحله ثبت‌نام هستند و تا ۱۲ اردیبهشت ماه مهلت دارند باز ثبت نام کنند.

موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار و معارفه مدیرعامل جدید

sedayemodafean.org موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثارمراسم تکریم پورحاج رضایی و معارفه پرکره، مدیرعامل موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار با حضور سعید اوحدی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد. چند روز پیش یعنی در ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۰ پورحاج رضایی مدیر عامل سابق موسسه فرهنگی ورزشی و توانبخشی ایثار طی نامه ای رسما استعفای خود را تقدیم رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کرد. در پی قبول استعفای او، سعید اوحدی معاون رئیس جمهور چند روز بعد مصطفی پرکره را به عنوان مدیر عامل موسسه فرهنگی ورزشی و توانبخشی ایثار منصوب کرد. سردار مصطفی پرکره مشاور رئیس بنیاد شهید در امور جانبازان و عضو هیئت موسس و شورای مرکزی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی که خود از جانبازان ۷۰ درصد نخاعی دفاع مقدس است.  او متولد ۱۳۴۴ است و در سال ۶۱ و در سن ۱۶ سالگی در عملیات بیت المقدس(آزادسازی خرمشهر) سال ۶۱ بین جاده اهواز و خرمشهر در محاصره بود که ترکش به او اصابت کرد و از ناحیه نخاع مجروح شد.

یادداشت سردبیر:‌ در هفته‌ای که گذشت حاشیه‌های مربوط به فایل صوتی منتشر شده از جواد ظریف بسیاری از اخبار دیگر هفته را تحت شعاع قرار داد اما اخبار خوبی بخصوص در مورد وضعیت اشتغال فرزندان ایثارگران به گوش میرسید که همانطور که در گزینه های اخبار هفتگی ما هم در بالا خواندید، این وضعیت در مسیر بهبود قرار گرفته. در همین راستا سعید اوحدی هم در دیدار با تعدادی از فرزندان شهدا پیگیری‌های انجام شده برای تحقق بند (ج) ماده ۸۷ احکام برنامه ششم توسعه و آخرین وضعیت و جزئیات آزمون استخدامی فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد را تشریح کرد و قول این را داد که ۶ هزار شغل جدید هم تا مهلت مقرر به مجموعه شغل محلهای آزمون اضافه شوند. امیدواریم این صحبتها فقط وعده‌های پوچ همیشگی نبوده و شرایط استخدام فرزندان شاهد و ایثارگر بزودی بهبود پیدا کند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.