صدای مدافعان در هفته: ‌۲۸ فروردین تا ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

افزایش ۲۰۰ میلیون ریالی اعتبار حکمت کارت ایثارگران در سال ۱۴۰۰

sedayemodafean.org حکمت کارت جعفر واحدی با اشاره به تحویل حکمت کارت به ایثارگران عزیز، گفت: با عنایت به توافقات صورت گرفته ضمن افزایش میزان شارژ حکمت کارت از مبلع ۱۰ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان میزان اقساط خرید کالا نیز در سال ۱۴۰۰ از ده ماه به ۲۴ ماه افزایش یافته است. وی در رابطه با تخفیفات و امتیازاتی که برای حکمت کارت ایثارگران در نظر گرفته شده است، افزود: در سال ۱۴۰۰ سازمان اتکا با بهره‌مندی ایثارگران از حداکثر تخفیفات و امتیازات موافقت کرده که این موضوع در حال پیگیری است. واحدی با بیان اینکه محدوده میزان شارژ حکمت کارت ایثارگران ۲۴ برابر ۲۵ درصد خالص دریافتی حقوق بهمن ماه سال ۱۳۹۹ است، عنوان کرد: کلیه حکمت کارت‌ها در سال ۱۴۰۰ تحت پوشش بیمه عمر مانده بدهکار قرار گرفته است. ‌سرپرست اداره کل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: حق بیمه ایثارگرانی که در طول مدت قرارداد از این کارت‌ها استفاده نکنند به آنها عودت داده می‌شود.

احیای تابلو‌های بنیاد شهید در رامهرمز

sedayemodafean.org تابلو‌های بنیاد شهیدرئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران رامهرمز از احیای تابلو و انجام تبلیغات محیطی گسترده در این شهرستان خبر داد. سعید خمیسی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران رامهرمز گفت: با هدف گرامیداشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران در این شهرستان کار احیای تابلو و انجام تبلیغات محیطی گسترده برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام شد. او افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه‌داشتن یاد شهدا از جمله اقدامات ارزشمندی است که همه نسبت به آن مسئولیم و باید هر آنچه در توان داریم در این زمینه بکار بگیریم.

 

ساماندهی گلزار شهدا در اولویت فعالیت‌های عمرانی خراسان رضوی است

sedayemodafean.org ساماندهی گلزار شهداسید کمال الدین میرجعفریان در کارگروه ساماندهی مزار شهدا در استان خراسان رضوی اظهار داشت: تفاوت این کمیته با سایر کمیته‌های استانی این است که باید هر چه در اختیار داریم مورد استفاده قرار گیرد تا بتوانیم دِین خود را به شهدا، ایثارگران و خانواده آنها انجام دهیم. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: برای این منظور باید از تمام ظرفیت‌های موجود در استان استفاده شود همچنین برخی از دستگاه‌ها که امکان استفاده از ظرفیت‌های ملّی را نیز دارند باید در این موضوع تمام تلاش خود را به کار برند تا در کمترین زمان ممکن گلزارهای باقی مانده ساماندهی شود. وی با اشاره به ردیف‌های بودجه‌ای مورد استفاده از سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی خواست تا ساماندهی گلزارهای شهدا که هنوز در وضعیت نامناسب قرار دارند را در اولویت تخصیص‌های بودجه‌ای خود قرار دهد تا سهم استان در ردیف‌های ملّی نیز استیفا شود.

جانبازان با مشکلات تنفسی در منزل واکسینه شدند

sedayemodafean.org جانبازان شیمیاییدکتر قاسم بیانی با اعلام این خبر افزود: جانبازان شیمیایی که مشکلات تنفسی حادی داشته و قادر به خروج از منزل نبودند با همکاری معاونت بهداشتی و یکی از مراکز خدمات پرستاری با مراجعه به منازل آن‌ها واکسینه شدند. معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی بیان کرد: خوشبختانه بعد از واکسیناسیون، حال عمومی تمامی این افراد مساعد گزارش شده است.  دکتر بیانی با اشاره به این که تاکنون چهار مرحله واکسن کرونا در استان دریافت شده است، افزود: تعدادی از جانبازان ۷۰ درصد به بالای استان واکسن کرونا را دریافت کرده اند. وی خاطرنشان کرد: واکسیناسیون کرونا برای سایر افراد جامعه و گروه‌های پرخطر نیز بر اساس دستورالعمل های ارائه شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مرحله به مرحله انجام می شود.

یادداشت سردبیر:‌ آخرین هفته از اولین ماه قرن جدید را هم پشت سر گذاشتیم. هفته‌ایی که گذشت متاسفانه مرگبار ترین هفته کرونایی در یک سال و اندی پیش بود و این موضوع اهمیت دسترسی به واکسیناسیون را بیشتر از همیشه کرده. در حالی که ورود محموله های جدید واکسن از روسیه و توزیع آن با کندی پیش میرود، همانطور که در برخی از اخبار رسیده از شهرستانها خوانده‌ایم، درصد کمی از سالمندان و بخصوص جانبازان واکسینه شده‌اند، اما اگر بخواهیم جلوی موج‌های بعدی را بگیریم باید با جدیت بیشتری، بخصوص در مورد اقشار آسیب‌پذیر و سالمندان، روند واکسیناسیون را ادامه دهیم که متاسفانه این اتفاق تاکنون رخ نداده است.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.