sedayemodafean.org جانشین جدید نیروی قدس سپاه

جانشین جدید نیروی قدس سپاه چه کسی است؟

با درگذشت شهادت گونه سردار حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه، سردار محمدرضا فلاح‌زاده، به پیشنهاد فرمانده کل سپاه و با تایید مقام معظم رهبری، به‌عنوان جانشین جدید سپاه قدس معرفی شد. سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای از شهادت سردار سرافراز، جانباز عالیقدر سرتیپ پاسدار سید محمد‌حسین زاده حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پس از سال‌ها مجاهدت و تلاش خستگی ناپذیر در عرصه‌های مختلف پاسداری از انقلاب و نظام بر اثر عارضه قلبی خبر داد، که البته مشخص شد که دلیل فوت ایشان سکته نبوده است که خود حاشیه‌های مربوط به خود را به همراه داشت.
سردار محمدرضا فلاح‌زاده کیست؟
محمدرضا فلاح‌زاده متولد ۱۳۴۱ در ابرکوه یزد است. او از فرماندهان میانی سپاه در جنگ تحمیلی بود و بعدها به فرماندهی بسیج رسید
سردار محمدرضا فلاح‏زاده، از همراهان شهید حاج‌قاسم سلیمانی در جنگ با داعش نیز بوده است که در میدان جنگ نام او «ابوباقر» گذاشته شد و حالا همه او را با این نام می‌شناسند. ایشان که در سلسله مراتب نیروی قدس معاون هماهنگ‌کننده بوده است، سومین مقام ارشد نیروی قدس به شمار می‌رفته که حالا با یک درجه ارتقا به دومین مقام ارشد سپاه قدس نائل شده است.
سردار فلاح‌زاده از فرماندهان قدیمی سپاه و فرمانده سابق تیپ الغدیر در لشکر ۱۹ فجر فارس محسوب میشود. او در دوران ریاست‌جمهوری  احمدی‌نژاد، به مدت شش سال استاندار یزد بود و با روی کار آمدن دولت روحانی در سال ۱۳۹۲ به سوریه رفت. سرتیپ فلاح‌زاده در سوریه از دستیاران نزدیک قاسم سلیمانی در تمامی محورهای درگیری در سوریه بود و یکی از پنج فرمانده اصلی سپاه در نبرد ۲۰۱۴-۲۰۱۶ حلب به شمار می‌رود که سپاه پاسداران نام عملیات نصر را بر بخشی از آن گذاشته است.

حال باید دید با حضور سردار فلاح‌زاده به عنوان یکی از فرماندهان ارشد سپاه قدس، وی چگونه میتواند سیاستهای برون مرزی سپاه و نظام بخصوص با توجه به حاشیه‌های اخیر بوجود آمده را، مدیریت کند. در ضمن چه بسا بهتر است از قهرمانانی مانند وی و سردار حجازی که به نوعی در جامعه ناآشنا مانده بود بیشتر تقدیر شود تا مردم نیز با این عزیزان آشنا شوند و تنها خاطره آنها مربوط به حاشیه‌های اغتشاشات خیابانی و حضور آنها در میدان سرکوب نباشد. این قهرمانان جنگ تحمیلی و مدافعان غیور حرم، لیاقتشان بیش از این است.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.