صدای مدافعان در هفته: ۲۱ تا ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

تجمع جمعی از جانبازان ۷۰ درصد مقابل استانداری چهارمحال و بختیاری

sedayemodafean.org تجمع جمعی از جانبازان ۷۰ درصدجمعی از جانبازان ۷۰ درصد چهارمحال و بختیاری به‌منظور تسریع در پیگیری مطالباتشان توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران در مقابل استانداری تجمع کردند. پیش از ظهر امروز ۲۳ فروردین‌ماه جمعی از جانبازان ۷۰ درصد چهارمحال و بختیاری در مقابل استانداری تجمع کردند، مطالبه اصلی این تجمع‌کنندگان تعیین تکلیف اراضی واگذار شده به آن‌ها در سال ۸۲ بود. طبق گفته تجمع‌کنندگان پس از گذشت نزدیک به ۱۸ سال از واگذاری این اراضی به جانبازان بالای ۷۰ درصد هنوز مجوزی برای ساخت و ساز صادر نشده و پیگیری‌های آن‌ها از مراجع ذی‌صلاح بی‌نتیجه بوده است. این افراد خواستار تعیین تکلیف اراضی واگذار شده بودند و به همین منظور جلسه‌ای با حضور مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران، مشاور استاندار در امور ایثارگران، معاون بازرسی استانداری و معاون عمرانی استاندار در محل استانداری برای حل مشکل این جانبازان برگزار شد.

ثبت نام آزمون استخدامی خاص فرزندان شهدا و جانبازان آغاز شد

sedayemodafean.org آزمون استخدامی خاص فرزندان شهدا و جانبازانثبت نام آزمون استخدامی خاص فرزندان شهید و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر (موضوع بند ج ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه) سال ۱۴۰۰ آغاز شده است و داوطلبان تا سه شنبه ۳۱ فروردین ماه ۱۴۰۰ فرصت دارند در صورت واجد شرایط بودن در این آزمون ثبت نام کنند. مدت ثبت نام به هیچ وجه قابل تمدید نخواهد بود. با توجه به مجوزهای صادره از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور و در راستای اجرای بند (ج) ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز دستگاه های اجرایی کشور، آزمون استخدامی فرزندان شهداء و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر با ضوابط و شرایط اعلام شده برگزار می شود. شرایط عمومی داوطلبان شامل داشتن تابعیت ایران، اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان، داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می شوند، است.

آغاز اردوی ملی پوشان تیرو کمان با هدایت مربی آبیکی

sedayemodafean.org اردوی ملی پوشان تیرو کمانمرحله جدید اردوی آمادگی تیم ملی تیراندازی باکمان جانبازان و معلولین، برای حضور در مسابقات بین المللی و آسیایی و جهانی در جزیره کیش آغاز شد. جبرئیل عبادی مربی آبیکی هم در مرحله جدید اردوی آماده سازی تیم ملی تیراندازی با کمان جانبازان و معلولین هدایت ملی پوشان را بر عهده دارد . اردوی جدید تیم ملی از ۲۱ فروردین تا ۵ اردیبهشت به مدت پانزده روز به میزبانی جزیره کیش برگزار خواهد شد. جبرئیل عبادی در حالی در اردوی تیم ملی تیراندازی با کمان جانبازان و معلولین کشور به عنوان مربی کنار ملی پوشان قرار دارد که برادرش اسماعیل عبادی دارنده نشان طلایی بازی های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کره جنوبی در حال حاضر کار هدایت ملی پوشان تیراندازی با کمان کامپوند کشورمان را بر عهده دارد .

عملیات احداث فاز اول باغ‌ موزه دفاع‌ مقدس مشهد آغاز شد

sedayemodafean.org باغ‌ موزه دفاع‌ مقدس مشهدعملیات احداث فاز اول باغ ‌موزه دفاع‌ مقدس مشهد با حضور مدیران شهری، جانبازان و خانواده ایثارگران در محل ضلع شرقی بوستان کوهسنگی مشهد آغاز شد. شهردار مشهد در حاشیه مراسم احداث فاز اول باغ‌ موزه دفاع‌مقدس که عصر امروز در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، اظهار کرد: درسال‌های گذشته طبق مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد، ۱۳.۵ هکتار از فضای بوستان کوهسنگی در اختیار بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قرار گرفته بوده ‌است. محمدرضا کلایی ادامه داد: در سال ۱۳۹۷ به علت پیشروی بسیار کند اجرای این مجموعه، شورای شهر به این موضوع ورود پیدا کرد و ما نیز کمک کردیم تا این پروژه با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند. در چنین شرایطی خدا را شاکریم که توانستیم بخشی از این پروژه مهم که شامل پارکینگ‌ها، باغ‌راه‌ها، فضای باز و تجهیزات می‌شود را احداث کنیم و این اقدام را به سرانجام برسانیم.

یادداشت سردبیر: یک ماه از سال جدید را هم پشت سر گذاشتیم به امید اینکه ماه‌های آینده با چنین آمار بالایی از مرگ و میر کرونایی روبرو نباشیم و موج چهارم را هم پشت سر بگذاریم. متاسفانه جانبازان شیمیایی همچنان در انتظار واکسن‌هایی هستند که وعده آن به آنها داده شده بود. در ارتباط با اخبار مهم هفته هم باید گفت که خبر آغاز ثبت نام آزمون استخدامی فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد به اینکه سال ۱۴۰۰ میتواند سال پربارتری برای فرزندان شاهد در زمینه اشتغال باشد امیدوارمان کرد. البته همانطور که در آخرین مقاله خود در مورد معضلات جامعه ایثارگران و نیاز به حمایت بیشتر از سوی مجلس و بخصوص فراکسیون‌های ایثارگران و شاهد گفتیم، یکی از وظایف مخاطبان ما و جامعه ایثارگران و فرزندان شهدا این است که با تماس با نمایندگان خود در مجلس جویای مطالبات به حق خود باشند و از آنها بخواهند تا صدای آنها در حاکمیت باشند و همانطور که در یکی از تیترهای خبری هم خواندید، تجمعاتی مانند تجمع جانبازان در چهارمحال و بختیاری میتواند صدای جامعه ایثارگران را به مسئولین برساند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.