sedayemodafean.org مصوبات ایثارگران و جانبازان

اقدامات و تسهیلاتی که فراکسیون برای ایثارگران و خانواده شهدا فراهم کرده است

دکتر حسن نوروزی نماینده ایثارگر و مردمی رباط کریم، بهارستان و پرند و رئیس فراکسیون ایثار و شهادت در مجلس شورای اسلامی در گفت و گویی با خبرنگار پارلمانی یاران امروز در خصوص مصوبات ایثارگران و جانبازان و خانواده شهدا در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ اشاره و بر اجرای کامل مصوبات تاکید کرد.

به گزارش صدای مدافعان به نقل از نسیم اقتصاد، دکتر حسن نوروزی تصریح کرد؛ تبدیل وضیعت ایثارگران و جانبازان جزو دغدغه و اولویت‌های خاص برای فراکسیون بود و باید بگویم که با پیگیری فراکسیون بودجه در راستای مصوبات ایثارگری در مجلس مصوب شد، همه سازمان‌ها، دولت و دستگاه‌ها را مکلف کردیم که همه نیروهای شرکتی، قرارداد معین، کارگری، حجمی، تبصره‌ای و بند ب و الف ماده ۱۸ قانون خدمات‌رسانی به ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا را لحاظ کرده و بدون شرط ازمون و شرط سنی و جنسیتی در سال ۱۴۰۰ تبدیل وضعیت رسمی و قطعی شوند.

وی خاطر نشان کرد؛ اصلی‌ترین هدف فراکسیون ایثار و شهادت در سال ۱۴۰۰ اجرای مصوباتی است که فراکسیون در جلساتش مصوب کرده ودر بودجه سال جاری هم لحاظ شده و رضایت مندی خانواده شهدا ، جانبازان و ایثارگران را در بر خواهد داشت.

رئیس فراکسیون ایثار و شهادت مجلس شورای اسلامی با اشاره به حقوق ماهیانه برای جانبازان تا ۲۴ درصد اظهار داشت؛ جانبازان بین ۵ تا ۲۴ درصد معسر که بیش از ۳۵ هزار نفر هستند در ردیف بنیاد شهید لحاظ شده و به این تعداد ماهیانه دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پرداخت می شود.

نماینده مردمی و ایثارگر مجلس شورای اسلامی ادامه داد؛ با مذاکرات با شرکت‌های خودروسازی ، برای جانبازان جسمی و حرکتی و بالای ۵۰ درصد که تاکنون موفق به دریافت خودرو نشده اند ، به انها خودرو واگذار خواهد شد.
وی اظهار داشت؛ در مورد بیمه تکمیلی این قشر معزز ، ۵ هزار میلیارد تومان برای بیمه تکمیلی در سال جاری لحاظ شده است.

رئیس فراکسیون ایثارو شهادت مجلس شورای اسلامی در خصوص تسهیلات مسکن برای ایثارگران و جانبازان در سال جاری اضافه کرد؛ در خصوص تسهیلات مسکن امسال، مقرر شد وام فوق ۲۰۰ تومان باشد که این موضوع را در یک حکم مورد تاکید قرار دادیم. ضمن اینکه نمایندگان ایثارگر مجلس، هر پیشنهادی داشته باشند به فراکسیون ارائه و فراکسیون به جد ان را دنبال و پیگیری می کند.

نماینده مردمی و انقلابی رباط کریم، بهارستان و پرند در مجلس یازدهم تصریح کرد؛ در مورد پاداش پایان خدمت برای ماده ۳۸ نیز مبالغ مناسبی در نظر گرفته شده است و برای تامین پاداش پایان خدمت جانبازان و ایثارگران و خانواده شهدا مبالغ مناسبی در سال جاری لحاظ شده و در بند ” و” پیش بینی شده است.

رئیس فراکسیون ایثار و شهادت افزود؛ در بخش خدمات رفاهی در سال ۹۹ مذاکراتی با برخی سازمان‌ها داشتیم که تلاش می کنیم این تلاش‌ها در سال جاری شدت گرفته و نتایج و دستاوردهای خوبی برای خانواده معزز جانبازان و خانواده شهدا در پی داشته باشد.

دکتر نوروزی افزود؛ تمام این برنامه ریزی‌ها به همراه سایر ایثارگران مجلس فراهم و به ثمر نشسته است.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.