sedayemodafean.org واکسن میان جانبازان

توزیع کند واکسن میان جانبازان

در چند هفته گذشته‌ ما در صدای مدافعان با جدیدت پیگیر قضیه توزیع واکسن میان سالمندان و بخصوص جانبازان شیمیایی بوده‌ایم و امیدوار بودیم بتوانیم تا پایان فروردین ماه گزارشی از روند روبه رشد این موضوع تهیه کنیم اما متاسفانه روند بسیار کند واکسیناسیون بدر کشور بخصوص میان جانبازان بسیار مایوس کننده است.

در این میان از گوشه و کنار نیز اخباری از واکسیناسیون تعداد معدودی از جانبازان در استانهای مختلف منتشر میشود که روزنه امیدیست برای روزهای بهتر. با توجه به وضعیت قزمر اکثر شهرهای کشور و موج چهارم، بیش از هر زمان دیگری نیاز یه سرعت بخشیدن به توزیع واکسیناسیون میان کادر درمانی و سالمندان و جانبازان داریم. در همین زمینه آخرین مطلبی را که در این ارتباط در رسانه‌ها خواندیم، با شما دوستان به اشتراک میگذاریم.

به گزارش صدای مدافعان به نقل از ایرنا، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان گفت: ۸۸ سهمیه در مرحله اول واکسیناسیون علیه ویروس کرونا، با اولویت والدین ۲ شهید و بیشتر و جانبازان دارای درصد بالای جانبازی به استان اختصاص یافت و تزریق شد. محمد یزدانی  ابراز داشت: واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در استان سمنان در مرحله اول با اولویت والدین ۲ شهید و بیشتر، جانبازان بصیر(نابینا)، جانبازان شیمیایی شدید، جانبازان ۲ عضو قطع و جانبازان نخاعی انجام شد. وی ادامه داد: ۸۸ سهمیه واکسن کرونا اختصاص یافته به استان سمنان در مرحله اول براساس جامعه آماری گزارش شده از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

یزدانی اظهار داشت: سهمیه واکسن کرونا برای خانواده شهدا در استان در اختیار ۲ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان و شاهرود قرار گرفت و واکسیناسیون برای افراد واجد شرایط در سراسر استان انجام شد. وی اضافه کرد: در مرحله دوم واکسیناسیون علیه ویروس کرونا، ۴۰۰ دز واکسن برای خانواده شهدا و جانبازان در استان سمنان درخواست داده شده است. یزدانی خاطر نشان کرد: جانبازان دارای بالای ۷۰ درصد جانبازی، جانبازان شیمیایی متوسط و جانبازان دارای بیماری صعب العلاج در اولویت واکسیناسیون علیه کرونا در مرحله دوم قرار دارند.

وی بیان کرد: برخی خانواده شهدا منتظر هستند واکسن ایرانی تولید و در بازار عرضه شود و از آن استفاده کنند استان سمنان به نسبت جمعیت از لحاظ تقدیم شهید رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده است و ۲ هزار و ۷۳۰ شهید در ۲۴۷ گلزار شهدا در سراسر استان سمنان آرمیده‌اند. در حال حاضر ۷ هزار و ۱۱۱ نفر جانباز، از پنج تا ۷۰ درصد، در استان سمنان وجود دارد

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.