صدای مدافعان در هفته: ۱۴ تا ۲۰ فروردین ۱۴۰۰

امکان تبدیل وضعیت ایثارگران با اخذ معرفی نامه از خانه ایثارگران

sedayemodafean.org خانه ایثارگراندبیرکل خانه ایثارگران گفت: ایثارگران می توانند با گرفتن معرفی نامه از خانه ایثارگران جهت تبدیل وضعیت استخدامی خود از پیمانی به رسمی اقدام کنند. محمد یزدان پرست دبیرکل خانه ایثارگران درباره اقدامات این نهاد در راستای خدمت رسانی به ایثارگران اظهار داشت: خانه ایثارگران از سال ۱۳۷۵ افتتاح و به عنوان بازوی بنیاد شهید، مسئول پیگیری امور مربوط به ایثارگران شد. خانه ایثارگران اقدام به تهیه بسته‌های معیشتی و کمک هزینه جهت توزیع در بین خانواده‌های ایثارگران نیازمند کرده تا در ایام ماه مبارک رمضان توزیع گردد. از دیگر کارهای انجام شده توزیع غذای گرم روزانه در بین خانواده‌های ایثارگران کم بضاعت در شهرستان‌های استان تهران است. یزدان پرست افزود: پیگیری عقد قرارداد بیمه تکمیلی این عزیزان که از دغدغه‌های خانه ایثارگران بوده با موفقیت در حال انجام است که انشاالله به زودی به پایان می‌رسد. همچنین تآسیس کلینیک دندان‌پزشکی در یکی از مناطق جنوبی شهر تهران از دیگر اقدامات خانه ایثارگران بوده که می‌تواند منجر به کمک بسیار شایانی در بخش بهداشت و سلامت دهان و دندان عزیزان ایثارگر شود.

تفاهم‌نامه تأمین مسکن و ساماندهی اشتغال ایثارگران کشور امضا شد

sedayemodafean.org تفاهم‌نامه تأمین مسکن و ساماندهی اشتغالسعید اوحدی در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و امضاء تفاهم‌نامه تامین مسکن و ساماندهی اشتغال و کارآفرینی ایثارگران که در استانداری کردستان برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: کردستان اولین سفر استانی بنده در سال جدید بوده است و امیدواریم بتوانیم در این سفر خدماتی را به استان کردستان ارائه دهیم. وی افزود: یکی از بسترهای نشان دادن راه رسیدن به خداوند شهدا و شهادت هستند. رئیس بنیاد شهید کشور با بیان اینکه امیدواریم با تمام وجود قدردان شهدا و راه آنها باشیم، تصریح کرد: شهدا به اندازه‌ای گران‌بها شدند که کسی توان خرید آنها را نداشت و فقط خود خداوند بود که جان آن‌ها را گرفت. وی بیان کرد: نجابت در کنار عزت و شجاعت ویژگی منحصر به فرد مردم استان کردستان است. در پایان این جلسه دو تفاهم‌نامه اشتغال‌زایی و تامین مسکن خانواده ایثارگران منعقد شد.

خط ارتباطی ناشنوایان با اورژانس اصفهان راه‌اندازی شد

sedayemodafean.org خط ارتباطی ناشنوایانغفور راستین گفت: دسترسی به خدمات اورژانس پیش بیمارستانی برای همه افراد جامعه امری بسیار ضروری است که متأسفانه در این زمینه برخی از گروه‌های جامعه مغفول مانده اند. وی افزود: یکی از این گروه‌ها، افراد ناشنوا هستند که به دلیل عدم امکان برقراری تماس تلفنی صوتی با اتاق فرمان ۱۱۵ برای امداد خواهی دچار مشکل هستند. رئیس مرکز اورژانس استان اصفهان تصریح کرد: به همین دلیل اخیراً یک شماره تلفن همراه برای ناشنوایان در نظر گرفته شده که بتوانند از طریق این شماره، امداد خواهی خود را با ارسال پیامک و ارائه آدرس متنی یا لوکیشن اعلام کنند. وی خاطرنشان کرد: این شماره از طریق اداره کل بهزیستی استان به تمام افراد واجد شرایط اعلام می‌شود. راستین یادآور شد: در سال گذشته نیز با هماهنگی‌های به عمل آمده با بنیاد شهید و امور ایثارگران، خدمات ویژه ای برای جانبازان شیمیایی در نظر گرفته شد. وی اظهار داشت: در این طرح برای تمام جانبازان واجد شرایط کد ویژه ای برای تماس با اورژانس ۱۱۵ و درخواست امدادرسانی در نظر گرفته شد که بتوانند با اعلام آن کد در کمترین زمان ممکن از خدمات فوریت‌های پزشکی بهره مند شوند.

کرونا سال متفاوتی برای فدراسیون جانبازان رقم زد

sedayemodafean.org فدراسیون جانبازاندبیر فدراسیون جانبازان و معلولین گفت: شیوع و فراگیری ویروس کرونا موجب شد تا سال ۱۳۹۹ را در ۲ بخش تقسیم کنیم که فعالیت هر بخشی متفاوت و تحت تاثیر دستورات ستاد ملی مبارزه با این ویروس در ورزش بود. مسعود حمیدی با بیان اینکه یکی از اتفاقات مهم سال ۱۳۹۹ رکوردگیری پارالمپین های دوومیدانی بود اظهار داشت: دومین مرحله از اردوی رکوردگیری دوومیدانی کاران معلول برگزار شد و در آن نتایج درخشانی به ثبت رسید. قرار بود که این اردو در تهران برگزار شود اما با توجه به شرایط جزیره کیش و امکاناتی که در آنجا وجود داشت،  کیش میزبان را برعهده گرفت. ورزشکاران به آمادگی کامل حضور پیدا کردند و بنا به گفته کادر فنی بیش از ۷۰ درصد انتظارات در این رکوردگیری برآورده شد.   حمیدی در بخش دیگر از مصاحبه با بیان اینکه فدراسیون در یکسال گذشته درگیر مشکلات ناشی از کرونا بود، افزود:‌ اگر سال ۱۳۹۹ را به دو بخش تقسیم کنیم باید گفت که ۶ ماهه نخست این سال تنها مشغله فدراسیون حفظ آمادگی ورزشکاران به همراه سلامت آنان بود. برنامه‌ای که با ابزارهایی مانند تمرینات آنلاین، تمرینات انفرادی و تمرکز بر حفظ سلامت ادامه داشت و در نهایت از اوایل تیرماه مجوز برگزاری برخی از رشته‌ها گرفته شد. ورزشکاران جانباز و معلول سختی های زیادی را کشیدند و این ورزشکاران بیش از ورزشکاران سالم آسیب پذیرترند. سلامت ورزشکاران در اولویت ما بود و حتی چند ورزشکار که به ویروس کرونا مبتلا شدند با تلاش رییس و مسوولان فدراسیون در بهترین شرایط درمانی قرار گرفتند.

یادداشت سردبیر: هنگامی که به طور روزانه تیترهای خبری مربوط به ایثارگران و جانبازان را در رسانه‌ها مرور میکنیم، به این جمعبندی میرسیم که متاسفانه اخبار منتشر شده در رسانه‌ها که جامعه ایثارگران را پوشش میدهد، اکثرا تمایل به ایجاد امید و انتشار اخبار امیدوار کننده دارند تا واقعیتها – که البته تا حدی در شرایط حساس کنونی کشور لازم است – اما متاسفانه این روند تبدیل به یک اصل شده و در حالی که بسیاری از مخاطبان ما به طور روزانه از طریق پیام‌های خود،‌ از مشکلات و معضلات خود میگویند، تقریبا هیچ خبری از معضلات و گرفتاریهای روزمره جامعه ایثارگران در رسانه‌ها نمیبینید و نمیخوانید.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.