sedayemodafean.org پرونده جانبازی ایثارگران

صدای مدافعان در هفته: ۷ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۰

۲۰۰۰ پرونده جانبازی ایثارگران باسابقه بیش از ۱۵ ماه جبهه بررسی شد

sedayemodafean.org پرونده جانبازی ایثارگرانسردار جمال شاکرمی اظهار داشت: کمیسیون عالی پزشکی سپاه با پیگیری‌های مکرر و دعوت سپاه امیرالمؤمنین(ع) در استان ایلام تشکیل شد و دراین مرحله پرونده بیش از دو هزار نفر از رزمندگان و جانبازان که دارای سوابق جبهه بیش از ۱۵ ماه هستند، برگزار شد. فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام گفت: با توجه به وضعیت بیماری کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، پرونده افراد متقاضی با رعایت فاصله اجتماعی توسط چهار تیم پزشکی و در طول پنج شبانه روز بررسی شد. وی افزود: بررسی پرونده جانبازی دو هزار نفر دیگر از ایثارگران که تاکنون بررسی نشده اند ، تا پایان سال ۱۴۰۰ در دستور کار سپاه امیرالمؤمنین (ع)استان ایلام قرار دارد. شاکرمی عنوان کرد: براساس اولویت میزان سابقه حضور در جبهه پرونده افراد بررسی خواهد شد و ان شاالله برای حضور در کمیسیون ، با ایثارگران عزیز تماس گرفته خواهد شد و نیازی به پیگیری حضوری نمی باشد. وی تصریح کرد: بر اساس ماده ۸۷ بنیاد شهید و امور ایثارگران مکلف است رزمندگان دوران دفاع مقدس که صورت سانحه بالینی همزمان با مجروحیت را ندارند اما مجروحیت آنها توسط کمیسیون پزشکی نهاد اعزام کننده (نیروهای مسلح) احراز می‌شود را به عنوان جانباز تلقی کند و حداقل پنج درصد جانبازی به آنها تعلق می‌گیرد.

تامین مسکن برای جانبازان ۱۵ درصد به بالا، فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۵ درصد فاقد خانه

sedayemodafean.org جانبازان ۱۵ درصدمشاور وزیر ورزش و جوانان در امور ایثارگران توضیحاتی را درخصوص تامین مسکن برای جانبازان ۱۵ درصد به بالا و فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۵ درصد فاقد مسکن خبرداد. سردار سید قاسم قاسمی توضیح داد: در این ارتباط وزیر ورزش و جوانان، معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید موافقت خود را اعلام کردند، ما نیز این موضوع را به تمام استانها ابلاغ کردیم تا براساس دستورالعمل برای این بزرگواران اقدام لازم صورت بگیرد. وی یاداور شد: سال آینده به خاطر برگزاری پارالمپیک توکیو سال پرکار و پرتلاشی برای ورزشکاران معلول کشورمان است. سردار قاسمی افزود: امیدوارم این عزیزان با غیرتی مثال زدنی همچون گذشته برای کشور افتخار آفرین باشند و بتوانند پرچم جمهوری اسلامی ایران با تکیه برتوانمندی‌های شان در بزرگترین آوردگاه ورزشی بارها و بارها به اهتزار دربیاورند. مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور ایثارگران در پایان سخنانش این نکته را متذکر شد که شیوع ویروس کرونا، اجرای برنامه توسط حوزه ایثارگران را با محدودیت مواجه کرد به طوریکه در مراسم گرامیداشت روز شهدا و جانباز ، پذیرای تعداد محدودی از عزیزانمان بودیم که امیدوار با ریشه کن شدن این بیماری بتوانیم در سال پیش رو به طور شایسته‌ای درخدمت تمامی ایثارگران باشیم.

نحوه افزایش حقوق جانبازان زیر ۲۵ درصد در سال ۱۴۰۰

sedayemodafean.org جانبازان زیر ۲۵ درصدمحمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پاسخ به این سوال که آیا در سال ۱۴۰۰ کمک معیشت جانبازان زیر ۲۵ درصد افزایش می‌یابد یا خیر گفت: کمک معیشت این دسته از جانبازان عزیز براساس قانون، معادل حداقل حقوق کارکنان دولت است که هرسال تصویب و ابلاغ می‌شود ما هم به کم بودن این رقم اذعان داریم و معتقدیم که باید افزایش پیدا کند. وی تاکید کرد: بنیاد شهید تلاش دارد تا این رقم را افزایش دهد اما تا زمانی که قانون تغییر نکند، نمی‌توانیم مبلغی اضافه بر آن پرداخت کنیم. پاکدل ابراز داشت: هرساله بر اساس تورم کشور دولت حداقل حقوق کارکنان را افزایش می‌دهد. این رقم در سال ۹۹ برابر با یک میلیون و هفتصد و نود و شش تومان بود که در سال ۱۴۰۰ احتمالاً ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت. معاون تعاون بنیاد شهید عنوان کرد: این رقم به میزان افزایش حقوق کارکنان دولت و مطابق تعرفه دولت افزایش می‌یابد اما در حال حاضر بنیاد شهید برنامه‌ای برای افزایش مازاد بر این موضوع برای کمک معیشت جانبازان ندارد.

بازدید رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از مرکز دانش‌پژوهان

sedayemodafean.org بازدید رئیس بنیاد شهیدسعید اوحدی در ادامه دیدارهای نوروزی با کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر و دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت به ارائه توصیه‌هایی در مورد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و خدمات رسانی به ایثارگران پرداخت. وی در این دیدارها سال پربرکتی را برای جامعه ایثارگری و بنیاد شهید و امور ایثارگران مسئلت کرد و خطاب به عادل مهری ورنیاب مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر و کارکنان این مرکز گفت: امیدواریم در مسیر خدمات‌رسانی به ایثارگران و همچنین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فعالیت‌ها و اقدامات مناسبی در سال جاری اجرایی شود. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شناسایی و ساماندهی امور نخبگان در راستای تولید علم در کشور و تشکیل هسته‌های علمی و فناوری و ارتقای سطح علمی نخبگان شاهد و ایثارگر در جامعه را از برنامه‌های مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر اعلام کرد.

یادداشت سردبیر:‌ هفته دوم فروردین‌ماه هم با توجه به تعطیلات نوروزی و عدم فعالیت بخش بزرگی از رسانه‌ها در حالی گذشت که موج چهارم کرونا بسیاری از شهرهای کشور را درگیر خود کرده و متاسفانه بسیاری از ایثارگران و جانبازان و خانواده‌های محترمشان را نیز شامل میشود. البته خبر مربوط افزایش احتمالی حقوق جانبازان میتواند امیدوارمان کنند که سعید اوحدی هم اشاره کردند تا زمانی که قانون تغییر نکند، نمی‌توانیم مبلغی اضافه بر رقم اعلام پرداخت کنیم. همانند هفته‌‌های گذشته امید داریم سال ۱۴۰۰ سالی پربارتر و مفیدتر برای تمام هموطنانمان بخصوص خانواده‌های ایثارگران و جانبازان باشد.

یک نظر

  1. سلام،جناب اقای اوحدی عزیز وگرامی محبت بفرمایید باتوجه به وضعیت جسمانی جانباز وباتشخیص کمسیون پزشکی استان یامرکز به جانبازان ۲۰درصد که نزدیک به ۱۱ماه درجبهه حضور داشتند نه یکماه هردوماهی یک درصد اضافه نمایید،بخداقسم هم خدا راضی میباشه ازاین کار هم رسول خدا.منتظر اقدام جنابعالی هستیم.حسن لردگان_چهارمحال وبختیاری

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.