صدای مدافعان در هفته: ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ تا ۶ فروردین ۱۴۰۰

اولیه لایحه ساماندهی سهمیه‌های کنکور تصویب شد

 sedayemodafean.org سهمیه‌های کنکورحجت الاسلام روح الله شاطری با اشاره به طرح ساماندهی سهمیه‌های کنکور گفت: یکی از مصوباتی که لازم بود بعد از چند سال، با رعایت حقوق و مصالح نظام و رزمندگان و ایثارگران که برای امنیت و آرامش جامعه و انقلاب سال‌ها حقوقی را به گردن سازمان‌های دولتی و کشور داشتند مورد مطالعه قرار گیرد، لایحه توزیع عادلانه سهمیه‌ها در مبحث آزمون و ورود دانشگاه‌ها بود. وی گفت: این لایحه پیشنهادی توسط وزارتین علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت درمان و آموزش پزشکی تدوین شد. وی افزود: لایحه مذکور به شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها ارائه شد و مورد بحث و تصویب اولیه قرار گرفت. دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها ادامه داد: این لایحه برای تصویب نهایی به دفتر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شده است.

تفاهم‌نامه‌ای به سود اقشار آسیب‌پذیر البرز

sedayemodafean.org اقشار آسیب‌پذیر البرزتفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل بهزیستی و اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران البرز با حضور مدیرکل‌های این دو اداره به امضا رسید. سلیمان رستمیان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران البرز در این باره گفت: در حال حاضر در استان البرز نزدیک به ۱۸ هزار خانوار تحت پوشش ۱۷ هزار میهمان هم از سراسر کشور داریم و این وضعیت توان مضاعفی را می طلبد، از این رو بهره گیری از ظرفیت دستگاه‌ها در قالب انعقاد تفاهمنامه در دستور کار قرار دارد و این نشست نیز در همین راستا انجام شده است. اسدالله حیدری، مدیرکل بهزیستی البرز نیز گفت: مجموعه خدماتی که بهزیستی در حوزه های مختلف ارائه می دهد از جمله در حوزه توانبخشی، می تواند به صورت تخصصی در خدمت جانبازان باشد. او افزود: در حوزه اجتماعی بهزیستی نیز تا کنون هر ایثارگر و یا هر فردی با هر نوع ارتباط با جامعه ایثارگری مراجعه کرده است سعی شده رضایتشان جلب شود.

تزریق واکسن کرونا به جانبازان شیمیایی سردشت آغاز شد

sedayemodafean.org واکسن کروناروژان قادری در این خصوص افزود: سومین محموله واکسن اسپوتنیک روسی در راستای واکسیناسیون سراسری کووید ۱۹ برای گروه‌های پر خطر و اولویت دار با رعایت زنجیره سرد به تعداد ۱۵۰ دوز برای ۱۵۰ نفر از افراد در معرض خطر به سردشت رسید. مدیر شبکه بهداشت و درمان سردشت افزود: از امروز به مدت سه روز در محل بیمارستان امام خمینی (ره) با رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی، شاغلین بیمارستان امام خمینی (ره)، کادر شاغل در مراکز ۱۶ ساعته و جمعی از جانبازان معزز شیمیایی در معرض خطر با اولویت معرفی شده از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران دریافت کننده تعداد ۱۵۰ دوز واکسن اسپوتینک روسی خواهند بود. قادری بیان کرد: با تحویل سومین محموله واکسن اسپوتنیک روسی تا این لحظه تعداد ۷۵ دوز واکسن که در دو مرحله قبلی تزریق شده بود و با تزریق این دوره به تعداد ۱۵۰ دوز مجموعاً ۲۲۵ دوز واکسن اسپوتنیک روسی به افراد با اولویت در معرض خطر تزریق خواهد شد. همچنین بر اساس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی واکسیناسیون علیه بیماری کووید ۱۹ برای سالمندان ساکن در سرای سالمندان در استان آغاز شد.

کاروان‌های راهیان نور به صورت مجازی با شهدا بیعت می‌کنند

sedayemodafean.org کاروان‌های راهیان نورامسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و لغو اردوی‌های راهیان نور کشور جهت پیشگیری از گسترش این بیماری، دانشجویان دانشگاه شاهد سعی کردند بستری فراهم کنند تا دانشجویان و علاقمندان بتوانند به صورت مجازی از معارف شهدا بهره‌مند شوند و این بار با پای دل و روح خود به مناطق عملیاتی جنوب کشور در زمان هشت سال دفاع مقدس سفر کنند. بر همین اساس به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد اردوی راهیان نور امسال به صورت مجازی با عنوان «با پای دل» برگزار می‌شود و دانشجویان در این برنامه روزانه به یک یادمان دفاع مقدس سفر می‌کنند. در این سفر مجازی روزانه برنامه‌هایی از جمله معرفی یادمان، خاطرات شهدا، روایتگری، وصیت نامه شهدا، صوت شهدا و… ارائه می‌شود. از همه علاقه‌مندان دانشجویان و عاشقان شهدا دعوت می‌شود تا با استفاده از نشانی (https://ble.ir/ba_paye_del) در پیام رسان بله با عنوان (با پای دل) در این سفر معنوی شرکت نموده و با یادمان‌های دفاع مقدس و معارف شهدا بیشتر آشنا شوند. بهره میلیون‌ها دانش آموز از ظرفیت فضای مجازی برای توسعه و ترویج فرهنگ شهادت امسال به دلیل شرایط کرونایی و طبق هدف گذاری پنج میلیون دانش آموز از ظرفیت فضای مجازی برای توسعه و ترویج فرهنگ شهادت بهره‌مند می‌شوند.

یادداشت سردبیر:‌ اولین هفته سال ۱۴۰۰ را در حالی سپری کردیم که با توجه به تعطیلات نوروزی یک هفته خبری کم سروصدا را پشت سر گذاشتیم. در میان اخبار خوب هفته میتوان به آغاز واکسیناسیون برخی از جانبازان در تعدادی از شهرستانها اشاره کرد که با وجود تمام کمی و کسری‌ها و توزیع کند واکسن، آغاز شد. با توجه به آغاز موج جدید کرونا در کشور و بالا رفتن آمار مرگ و میر اولویت باید سرعت بخشیدن به توزیع واکسن باشد تا سالمندان  و جانبازان بخصوص جانبازان شیمیایی که در اولویت قرار دارند، هر چه سریعتر واکسینه شوند. امید ما این است که این مهم رخ دهد و در هفته‌های آینده شاهد واکسینه شده درصد بالاتری از جانبازان شیمیایی و حتی ایثارگران بالای ۶۵ سال باشیم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.