sedayemodafean.org نیروهای انتظامی

چرا نیروهای انتظامی را بدنام می‌کنید؟

 در هفته‌ای که گذشت متاسفانه در سکوت خبری خبرگزاری‌ها رسمی کشور، حاشبه‌های مربوط به اتفاقات رخ داده در شهرستان گنبد باعث برخی حاشیه سازی‌ها برای نیروهای انتظامی شد. موضوع از این قرار بود که در پی اتهامات آزار جنسی دو کودک خردسال توسط نگهبان سد گلستان، جمعی از مردم شهرستان گنبد کاووس در اعتراض به این حادثه در مقابل دادگستری این شهرستان دست به تجمع زدند که متاسفانه به دلیل واکنش کند و نامناسب مسئولین شهرستان، اعتراض مردم به مناطق مختلف این شهرستان سرایت کرد. در پی این اعتراضات رئیس دادگستری گنبد کاووس با رد این اتهامات و شایعه خواندن تعرض جنسی به این به دو کودک، از تفهیم اتهام آدم ربایی در خصوص متهم خبر داد و گفت که «با افرادی که با استفاده از فضای مجازی قصد تهییج مردم را داشتند برخورد خواهد شد.»

در این میان این نیروهای انتظامی و بسیج شهرستان بودند که در تلاش برای برقراری امنیت با تعداد اندکی از معترضین که قصد سوءاستفاده از اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم را داشتند،‌ برخورد کردند و تعدادی را نیز دستگیر کردند. متاسفانه در این مورد هم بچه‌های بسیج و هم نیروهای انتظامی به خاطر عدم تصمیم گیری به موقع و صحیح مسئولان شهرستان و همچنین ضعف دادگستری به رسیدگی شکایات و اتهامات وارد شده، وارد میدان شدند و از آنجایی که همیشه در طول چنین اعتراضات مردمی عده‌ای در میان مردم قصد ایجاد اغتشاش و خرابکاری دارند و نیروهای انتظامی هم وظیفه دارند با این عناصر برخورد کنند، برخی از مردم عادی هم صدمه میبینند و تمام وقایع را از چشم نیروهای امنیتی میبینند که باعث خدشه دار شدن وجهه نیروهای امنیتی میشود.

متاسفانه طبق تصاویر و ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، در برخی مناطق اعتراضات به خشونت کشیده شده که با حضور نیروهای امنیتی و انتظامی آرامش به شهرستان گنبد بازگشت. جا دارد با تشکر از نیروهای امنیتی و بچه‌های بسیج شهرستان گنبد کاووس، از مسئولین محترم دادگستری شهرستان بخواهیم تا با پیگیری هر چه سریعتر موضوع و با شفافیت و صداقت با مردم سخن بگویند تا باز هم این نیروهای امنیتی نباشند که قربانی سوءمدیریت مسئولین میشوند و مجبور میشوند برای حفظ امنیت شهرها و استانهای کشور از نام و اعتبار خود هزینه کنند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.