sedayemodafean.org مدافع سلامت

تاکنون ۱۶۸ مدافع سلامت، از مصادیق شهدای گرانقدر شناخته شدند

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید امور ایثارگران روز چهارشنبه ۲۷ اسفند پس از هشتمین نشست کمیته ملی تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت، گفت: تاکنون پرونده ۱۶۸ مدافع سلامت، از مصادیق شهدای گرانقدر شناخته شده است.

به گزارش صدای مدافعان به نقل از بنیاد شهید و امور ایثارگران، مهندس سعید اوحدی با بیان اینکه پرونده ۱۶۸ شهید والامقام مدافع سلامت به بنیاد شهید و امور ایثارگران ارسال شده است، افزود: توفیق و افتخار بسیار بزرگی برای بنیاد شهید و امور ایثارگران است که در خدمت خانواده‌های این شهدای عزیز باشد و در هشتمین نشست کمیته ملی تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت پرونده ۲۴ عزیز گرانقدر مدافع سلامت که مظلومانه به شهادت رسیدند، مطرح و تأیید شد و همچنین ۶۴ پرونده دیگر مطرح شد که به دلیل نقص مدارک، باید به استان‌ها برگردد تا اقدامات لازم صورت گیرد.

معاون رئیس جمهور با تشریح مصوبات این نشست افزود: امروز یک تصمیم بسیار خوب گرفته شد که یک کمیسیون تجدید نظر در کمیته ملی تشکیل شود که وقتی پرونده‌هایی که دارای نقص است و به استان‌ها اعلام می‌شود، تکمیل شود و اگر مواردی بود که برخی از این عزیزان با ابتلا به کووید ۱۹ جان خودشان را از دست داده‌اند و به هر علتی در دانشگاه‌های علوم پزشکی یا کمیته‌های مجموعه تعیین مصادیق شهدای خدمت، پرونده آنها به تأیید یا تصویب نرسید، حق اعتراض داشته باشند و در کمیسیون تجدید نظر بتوانند اعتراض خودشان را اعلام کنند تا این کمیسیون در مدتی مشخص، تصمیم‌گیری کند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: تاکنون کمیته‌های فرعی کمیته ملی تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت و جلسات فراوانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی در این زمینه برگزار و پرونده‌های شهدای والامقام مدافع سلامت بررسی شده است. از تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تشکر می‌کنم که زحمات زیادی در بیش از یک سال گذشته، کشیدند و کادر بهداشتی و درمانی نیز برای مقابله با ویروس منحوس کرونا از همه چیز خودشان گذشتند.

اوحدی با بیان اینکه از زمان شیوع کرونا تاکنون، سرمایه‌های بسیار بزرگی از نیروی انسانی در حوزه سلامت به شهادت رسیده‌اند، گفت: پزشکان و کادر درمان، سرمایه‌های ملی هستند، جان خودشان را برای مراقبت از مردم، در طَبق اخلاص گذاشتند. وقتی به خانواده شهدای گرانقدر مدافع سلامت سرکشی می‌کنیم و توفیق داریم که به خدمت آنها برسیم، آن‌ها یک خواسته دارند و آن اینکه مردم پروتکل‌ها را رعایت کنند و باید با عزم ملی با این بیماری مقابله کنیم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.