صدای مدافعان در هفته: ۱۶ تا ۲۲ اسفند ۱۳۹۹

ضرورت توجه به زندگی‌نامه زنان شهید و جانباز برای الگوگیری نسل آینده

sedayemodafean.org زندگی‌نامه زنان شهید

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان ‌شرقی با بیان اینکه زنان نقش موثری در شکل‌گیری انقلاب و تثبیت و تداوم این نهضت تاریخی داشته و دارند، گفت: ضروری است زندگینامه زنان شهید و جانباز برای الگوگیری دختران و نسل آینده مورد توجه قرار گیرد. رقیه صادق‌زاده در مراسم اختتامیه کنگره ملی «لشگر فرشتگان تاریخ‌ساز» که به صورت همزمان در تهران و مراکز استان‌ها برگزار شد، افزود: نقش زنان شهید و ایثارگر در انقلاب اسلامی بسیار برجسته و قابل قدردانی است. وی با بیان اینکه زنان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نقش بی‌نظیری داشته‌اند که انکارناپذیر است، گفت: زنان شهید و جانباز نماد ایثار، ازخودگذشتگی و مقاومت در مقابل دشمنان اسلام و انقلاب هستند و درس عزت و آزادگی را به همگان آموختند. صادق زاده با تاکید بر فداکاری و ایثارگری زنان در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، گفت: برای معرفی زنان شهید و ایثارگر به جامعه کار چندانی نشده و باید این قشر بیشتر به جامعه معرفی شوند. وی اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس شاهد ایثارگری و فداکاری زنان به عنوان رزمنده بودیم و مادران و همسران شهدا نیز در پشت جبهه فعال بودند.

دسترسی خانواده‌های شهدا و ایثارگران به خدمات بانک دی در سراسر ایران امکان‌پذیر شد

sedayemodafean.org خدمات بانک دیبنابراعلام روابط‌ عمومی بانک دی، با امضای این تفاهم‌نامه دسترسی مشتریان و همچنین خانواده‌های شهدا و ایثارگران به خدمات بانک دی در سراسر ایران امکان‌پذیر شد. در این مراسم عباس معمارنژاد، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی ضمن ابراز خرسندی از امضای این تفاهم‌نامه گفت: این تفاهم‌نامه در راستای استراتژی‌ فراگیری مالی است که هدف آن ارائه خدمات مالی، بیمه‌ای و بورسی به تمامی شهروندان در تمام نقاط کشور است. وی افزود: استفاده از بانکداری عاملی یکی از راه‌های مؤثر برای نیل به این استراتژی است که امروز بانک دی با امضای این تفاهم‌نامه گام نخست آن را برای قشر عظیم جامعه ایثارگری و خانواده معزز شهدا اجرایی کرد. معمارنژاد بانکداری عاملی را یک بازی برد-برد برای نظام بانکی و ذی‌نفعان آن‌ها برشمرد و تصریح کرد: بانک عامل از طریق دریافت کارمزد، بانک طرف قرارداد با کاهش هزینه‌ها و قیمت تمام‌شده پول و مشتریان با کمترین هزینه ممکن در دریافت خدمت و سهولت دسترسی به خدمات سه ضلع اصلی این بازی برد-برد را تشکیل می‌دهند. معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی در پایان ابراز امیدواری کرد با گسترش بانکداری عاملی در نظام بانکی کشور، شاهد گسترش دامنه خدمات و افزایش سهولت دسترسی آحاد مردم به خدمات بانکی باشیم.

تعیین تکلیف ۱۴۴ پرونده شهدای سلامت در بنیاد شهید و امور ایثارگران

sedayemodafean.org شهدای سلامتسعید اوحدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت:  هفتمین جلسه کمیته ملی تعیین مصادیق شهدای عزیز و مظلوم مدافع سلامت تشکیل شد. تاکنون ۱۷ جلسه کمیته کارشناسی در سطح ملی تشکیل و پرونده‌هایی که از استانها به کمیته کارشناسی رسیده با دقت بررسی شده است. وی افزود: با تشکیل جلسات کمیته ملی تعیین مصادیق شهدای سلامت به ریاست وزیر بهداشت و با عضویت سازمان برنامه و بودجه، بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان امور اداری استخدامی کشور، با نهایت دقت اما با سرعت، پرونده شهدای مدافع سلامت مورد بررسی قرار می‌گیرد. اوحدی یادآور شد: تا امروز ۲۷۷ پرونده به کمیته ملی ارسال شده است که امروز با تایید ۴۴ پرونده دیگر،  ۱۴۴ پرونده شهدای مدافع سلامت، تعیین تکلیف شد و این پرونده‌ها در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار می‌گیرد و افتخار و توفیق بسیار بزرگی برای ما است که بتوانیم در خدمت خانواده‌های این عزیزان باشیم که انصافا صفحات زرین دیگری را بر کتاب تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی، به رشته تحریر درآوردند.

فروشگاه زنجیره‌ای شاهد با حضور نماینده ولی‌فقیه در بنیادشهید افتتاح شد

sedayemodafean.org فروشگاه زنجیره‌ای شاهدنماینده ولی فقیه در بنیاد شهید در مراسم افتتاح این فروشگاه گفت:‌ امیدوارم در آستانه مبعث پیامبر اکرم(ص)، راه اندازی این فروشگاه با هدف خدمت به جامعه ایثارگران و مردم منطقه مورد عنایت خداوند و حضرت صاحب الزمان(ع) قرار گیرد. حجت‌الاسلام والمسلمین یوسفعلی شکری همچنین تصریح کرد: این فروشگاه برای مردم خوب کشور توسط خادمان آنها راه اندازی می شود و انشالله خیر و برکت این کار به همه اهالی محله مردم و جامعه ایثارگری برسد. وی خاطر نشان کرد: در این فروشگاه تعدادی از جوانان و تعدادی هم از خانواده شاهد و ایثارگر اشتغال پیدا کردند که این خود نوید روشنی برای اشتغال جوانان است. نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: مردم این محلات هم نیاز به چنین اماکنی برای تهیه نیازهای خود دارند که با راه اندازی این شعبه بطور قطع خدماتی دریافت می کنند. شکری خاطر نشان کرد: در این شعبه تولیدات کارخانجات داخلی به معرض دید و فروش خریداران قرار گرفته که این نوع کارها در جهت تولید ملی و افزایش بهره وری برای کارخانجات داخلی بسیار لازم است. وی درباره اشتغال و سود آوری این اماکن برای ایثارگران گفت: سودآوری این شرکت ها به نفع ایثارگران و فرزندان شهداست که سرمایه گذار اصلی هستند.

یادداشت سردبیر: یک هفته دیگر به آخرین روزها سال ۱۳۹۹ و صده چهاردهم هجری شمسی نزدیک شدیم به امید اینکه در سال ۱۴۰۰ روزهای بهتری را تجربه کنیم. فشار اقتصادی بخصوص در روزهای پایانی سال و در حالی که قیمتها نسبت به عید سال پیش افزایش چشمگیری داشته‌اند قشر محروم و کم درآمد جامعه را در تنگنا قرار داده و متاسفانه بسیاری از خانواده‌های شهدا و ایثارگران هم از همین طبقه کم درآمد جامعه هستند. روزی نیست که با پیامهای شکایت آمیز آنها دلمان به درد نیاید. این در حالی است که تیترهای خبری رسانه‌ها همیشه حاکی از رسیدگی و خدمترسانی به ایثارگران را دارند، متاسفانه در واقعیت اکثر این عزیزان در تنگنای اقتصادی هستند و کمتر رسانه‌ایی از درد دل آنها میگوید.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.