صدای مدافعان در هفته: ۹ تا ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

سازوکار واگذاری خودرو اقساطی به جانبازان و ایثارگران تعیین شد

sedayemodafean.org خودرو اقساطی به جانبازاننمایندگان مجلس شورای اسلامی در شانزدهمین نشست صحن علنی برای بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ و در بخش هزینه‌ای با بند الحاقی ۲ تبصره ۷ ماده واحده موافقت کردند. در بند الحاقی ۲ تبصره ۷ ماده واحده آمده است: وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است از طریق شرکت‌­های خودروسازی ایران خودرو و سایپا از محل تولید محصولات ملی خود نسبت به فروش خودرو به جانبازان بالای ۲۵ درصد دارای محدودیت های جسمی و حرکتی، جانبازان ۵۰ درصد تا ۷۰ درصد با معرفی بنیاد شهید و امورایثارگران با تقسیط پنج ساله اقدام کند. در این بند تاکید شده است: گزارش عملکرد این موضوع هر سه ماه یک بار به کمیسیون‌های برنامه و بودجه و محاسبات و صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

خبر خوش مجلس برای جانبازان و رزمندگان فاقد شغل

sedayemodafean.org رزمندگان فاقد شغلنمایندگان مجلس در نشست علنی نوبت دوم قوه مقننه و در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، با چند بند تبصره ماده واحده لایحه بودجه موافقت کردند. در بند (ب) تبصره (۱۷) ماده واحده لایحه بودجه آمده است: بنیاد شهید و امور ایثارگران مکلف است از محل اعتبارات موضوع ردیف ۱۳۱۶۰۰ جدول شماره (۷)‌ این قانون به جانبازان و آزادگان غیرحالت اشتغال معسر فاقد شغل و درآمد که بر اساس قوانین نیروهای مسلح مشمول دریافت حقوق وظیفه نمی‌باشند، تا زمانی که فاقد شغل و درآمد باشند، ماهانه کمک‌معیشت معادل حداقل حقوق کارکنان دولت پرداخت کند. آیین‌نامه اجرائی این بند به پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور و بنیاد شهید و امور ایثارگران تهیه می‌شود و به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد. همچنین نمایندگان مجلس دولت را مکلف به تشکیل حسابی تحت عنوان حساب حمایت از هزینه‌های درمان ناباروری کردند.

رونمایی از تمبر بانوان شهیده

sedayemodafean.org لشکر فرشتگان تاریخ‌سازعلی کاظمی در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان زنجان با اشاره به برنامه‌های ۲۲ اسفند، روز گرامیداشت شهدا، بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته این برنامه‌ها با مشارکت دستگاه‌های اجرایی استان اجرا می‌شود. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: استان زنجان از جمله استان‌هایی است که جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در سطح شهرستان‌ها نیز برگزار می‌شود. کاظمی همچنین گفت: ۹۱ درصد از گلزارهای مطهر شهدا در سطح استان تکمیل شده است. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان از برگزاری کنگره ملی لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز خبر داد و گفت: این برنامه در راستای تجلیل از ۱۷ هزار بانوی شهیده، جانباز و آزاده کشور پیش‌بینی شده که در ۱۹ اسفند برگزار  خواهد شد. وی با بیان اینکه ۴۱ شهید زن استان زنجان ستارگان درخشانی در دفاع از کشور به شمار می‌روند، ادامه داد: رونمایی از تمبر بانوان شهیده و شناسنامه این عزیزان، تجلیل از خانواده بانوان شهیده در راستای برگزاری این کنگره و معرفی بانوان شهیده از برنامه‌های جانبی این برنامه به شمار می‌رود.

جمع‌آوری اطلاعات بازنشستگان ایثارگر

sedayemodafean.org اطلاعات بازنشستگان ایثارگربعد از تصویب و ابلاغ پرداخت فوق‌العاده ایثارگری به بازنشستگان ایثارگر، پروسه جمع‌آوری اطلاعات بازنشستگان ایثارگر در صندوق کشوری کلید خورده است. در همین راستا، در ششم اسفند، بخشنامه‌ای توسط اکبر افتخاری (مدیرعامل صندوق بازنشستگی) به دستگاه‌های تابعه صادر شده است. در این بخشنامه می‌خوانیم: «با عنایت به بند (۲) نامه شماره ۶۴۰۹۱۶ مورخ ۲۹/۱۱/۱۳۹۹ سازمان‌های برنامه و بودجه و اداری و استخدامی کشور در خصوص احتساب امتیاز ایثارگری برای بازنشستگان مشترک صندوق بازنشستگی کشوری بر مبنای امتیاز جدول بند (۴) بخشنامه شماره ۲۵۹۰۳۷/۲۰۰ مورخ ۲۱/۲/۱۳۸۸ معاونت سابق توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور و بخشنامه شماره ۲۵۹۰۴۷ مورخ ۱۵/۵/۱۳۸۸ سازمان امور اداری و استخدامی کشور، خواهشمند است دستور فرمایید مشخصات مربوط به ایثارگران بازنشسته مشترک این صندوق که بر اساس مستندات موجود در پرونده استخدامی آنان که از مراجع ذیصلاح صادر گردیده و مشمول بهره‌مندی از مزایای ایثارگری می‌باشد را مطابق جدول ذیل تهیه و با شناسه کاربری تخصیصی به دستگاه (کد کاربری ارسال اطلاعات بازنشستگی) در اسرع وقت از طریق درگاه اطلاع رسانی صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی sabasrm.ir و یا cspf.ir ارسال نماید: ردیف…شماره ملی…نام و نام خانوادگی…نوع ایثارگری (جانباز/ آزاده/ فرزند شهید/ رزمنده)…درصد جانبازی…از تاریخ تا تاریخ (ایام اسارت و حضور داوطلبانه در جبهه)…بارگذاری تصویر گواهی ایثارگری…» از سوی دیگر، فعالان صنفی از کلید خوردن روند اعطای یک طبقه به بازنشستگان قبل از ۹۶ خبر می‌دهند؛ ظاهراً روند کار آغاز شده و بازنشستگان ابراز امیدواری می‌کنند احکام اصلاح شده به زودی صادر شود.

یادداشت سردبیر:‌ این روزها چیزی که ایثارگران و جانبازان بیشتر از هر چیز دیگری به آن نیاز دارند تزریق واکسن و پیشگیری از ابتلا به کروناست تا بار دیگر گرفتار موج دیگری از کرونا که در هفته‌های آینده به گفته مسئولین وزارت بهداشت قرار است کشور را فرابگیرد، نشوند. بارها گفته‌ایم که با ورود واکسن به کشور در صورتی که نظارت کامل و صحیح‌تر توزیع و تزریق آن نشود، از موضوع واکسیناسیون هم سوءاستفاده خواهد شد و همانطور که از گوشه و کنار خبرش میرسد، درصدی از واکسن‌ها وارد شده که حق مسلم کادر فنی، کهنسالان و جانبازان کشور است در حال حاضر در بازار سیاه بفروش میرسد. مسئولین وزارت بهداشت همراه با دولت و وزارت کشور هر چه سریعتر باید به این موضوع ورود کرده و جلوی سواستفاده‌ ‌ها را بگیرند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.