sedayemodafean.org واکسیناسیون جانبازان

صدای مدافعان در هفته: ‌۲ تا ۸ اسفند ۱۳۹۹

واکسیناسیون جانبازان و ایثارگران از هفته آینده آغاز می‌شود

sedayemodafean.org واکسن کرونا سعید اوحدی از آغاز تزریق واکسن کرونا به ایثارگران خبر داد و گفت: وزارت بهداشت از ابتدا اعلام کرد که کادر درمان و سپس افراد دارای بیماری زمینه‌ای یعنی کسانی که آسیب پذیر بوده و ممکن است به دلیل ابتلا به کرونا شرایط خطرناکی داشته باشند، در اولویت دریافت واکسن خواهند بود. رئیس بنیاد شهید افزود: بر همین اساس افراد مسن، جانبازان و والدین شهدا که اغلب سن این عزیزان بالای ۸۰ سال است، در الویت دوم برای دریافت واکسن کرونا هستند. اوحدی با اشاره بر زمان واکسیناسیون این افراد تصریح کرد: هماهنگی‌های لازم با وزارت بهداشت نیز انجام شده و ظرف هفته آینده به تدریج واکسیناسیون ایثارگران و افراد در الویت تحت پوشش بنیاد شهید آغاز می‌شود. وی با بیان اینکه از هفته پیش رو جانبازان عزیز به تناسب شدت آسیب پذیری جسمی خود، واکسیناسیون می‌شوند، خاطرنشان کرد: در همین راستا نیز با هماهنگی وزارت بهداشت، بخشی از آن واکسن وارداتی به کشور در اختیار بنیاد شهید قرار خواهد گرفت و واکسیناسیون این عزیزان آغاز می‌شود. اوحدی درباره تعداد ایثارگرانی که قرار است واکسینه شوند، ابراز داشت: شمار افرادی که واکسن را دریافت می‌کنند، در حال حاضر مشخصی نیست و به میزان واکسنی که وارد کشور می‌شود، بستگی دارد.

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران و صندوق کارآفرینی امید

sedayemodafean.org صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگرانتفاهم‌نامه همکاری بین صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران و صندوق کارآفرینی امید به‌منظور ارائه خدمات به ایثارگران به امضا رسید. تفاهم‌نامه همکاری بین صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران و صندوق کارآفرینی امید در راستای حمایت از ایجاد و توسعه فرصت‌های کسب‌وکار خانگی، خرد و کوچک بازار محور و کارآفرینی اجتماعی برای خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر از طریق اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه از محل سرمایه‌گذاری‌های مشترک به امضا رسید. این تفاهم‌نامه توسط محمدحسن آزما به‌عنوان مدیرعامل و عضو هیئت‌مدیره صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران و اصغر نورالله زاده به‌عنوان مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید امضا شد. از جمله مزایای این تفاهم‌نامه می‌توان به امکان دریافت مشاوره‌های شغلی و کارآفرینی رایگان از طریق واحدهای ذی‌ربط استانی صندوق کارآفرینی امید و استفاده جامعه هدف بنیاد از سایر تسهیلات قابل اعطاء به ذینفعان مطابق ضوابط صندوق کارآفرینی امید در قالب هر روستا یک محصول، روستای بدون بیکار، صندوق خرد محلی و … اشاره کرد.

۱۲ هزار نفر از فرزندان شهدا و جانبازان استخدام می شوند

sedayemodafean.org فرزندان شهدا و جانبازان استخداممعاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران از استخدام ۱۲ هزار نفر از فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد در دستگاه‌های اجرایی کشور خبر داد. محمود پاکدل در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اظهار داشت: در دوره جدید از مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران بازتعریف دو بخش پشتیبانی ستادی و برنامه عملیاتی استانی در سه موضوع گلزارها، اشتغال و مسکن صورت گرفت و خوشبختانه این اقدام نتایج خوبی به همراه داشته است. وی با اشاره به طرح استفساریه ماده ۲۱ قانون خدمات جامع ایثارگران در خصوص تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل شرکتی و قراردادی و همچنین فرزندان رزمندگان داوطلب، افزود: با اجرای این طرح بالغ بر ۸۰ درصد مشکلات نیروهای قراردادی ایثارگر حل خواهد شد. پاکدل اضافه کرد: هماهنگی‌های لازم برای برگزاری آزمون استخدامی ۱۲ هزار از فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد انجام و این موضوع به ۵۰ دستگاه اجرایی نیز ابلاغ شده است. وی با بیان اینکه با سازمان سنجش کشور نیز برای برگزاری آزمون استخدامی فرزندان شهدا و جانبازان هماهنگی لازم صورت گرفته است، یادآور شد: چنانچه دستگاه‌های اجرایی در چند روز اخیر شغل محل‌های مورد نیاز خود را در پورتال این سازمان بارگذاری کنند آزمون استخدامی قبل از پایان سال جاری برگزار می‌شود.

موضوع کمک به صندوق‌های بازنشستگی به کمیسیون تلفیق ارجاع شد

sedayemodafean.org صندوق‌های بازنشستگیمحمدباقر قالیباف در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، بند (و) تبصره (۲) ماده واحده لایحه بودجه درباره رد بخشی از بدهی‌های دولت را به کمیسیون تلفیق ارجاع کرد و گفت: قانون در این باره صراحتاً مشخص نیست و میزان رد بدهی‌ها در این بند به خوبی تعیین نشده است. وی بیان کرد: در جایی از این بند صحبت از همسان‌سازی و سایر موضوعات شده که دارای نکات و همچنین ایراداتی است. در حوزه ساز و کار اجرایی این بند نیز گفته شده که اولویت با مطالبات است اما نیازها به خوبی مشخص نشده است. قالیباف اظهار داشت: به نظر می‌رسد با توجه به مواردی که در این بند وجود دارد، باید به کمیسیون ارجاع شود تا دقت نظر لازم بر آن صورت گرفته و شفافیت ایجاد شود. وی تصریح کرد: اکنون در برخی از صندوق‌های بازنشستگی شاهد ۶۰ تا ۷۰ درصد افزایش حقوق و در برخی از گروه‌ها نیز شاهد افزایش ۳۰ الی ۵۰ درصدی حقوق هستیم و همچنین برخی دیگر هیچ گونه افزایشی را دریافت نکرده‌اند. رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید این بند به کمیسیون بازگردد تا مشخص شود که اولویت‌ها بر چه اساسی است. اولویت‌ها باید بر اساس مطالبات باشد چرا که تبعات بی‌توجهی به چنین موضوعی سبب تجمعات مختلف مانند تجمع در مقابل مجلس و اعتراض به بی‌عدالتی است.

یادداشت سردبیر: مطمئنا بهترین خبری که هفته گذشته در رسانه‌ها بازتاب داشت این بود که در ادامه فاز ۱ واکسیناسیون علیه بیماری کووید ۱۹ و پس از شروع واکسیناسیون کادر درمان، واکسیناسیون سالمندان و جانبازان و کارکنان آسایشگاه‌ها نیز عملا در روز پدر، سالروز ولادت مولای متقیان علی(ع) آغاز شد. در حالی که امید میرود که جانبازان در اولویت قرار گرفته و با توجه به ناتوانی‌های این عزیزان،‌ حقوقشان پایه مال نشود و سودجویان از سهمیه واکسن جانبازان سوءاستفاده نکنند. ما تقاضای نظارت بیشتر بروی واکسیناسیون اقشار محروم و ضعیفتر جامعه بخصوص جانبازان داریم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.