صدای مدافعان در هفته: ۲۵ بهمن تا ۱ اسفند ۱۳۹۹

مددجویان، معلولان و ایثارگران از پرداخت هزینه خدمات نظام مهندسی معاف شدند

sedayemodafean.org هزینه خدمات نظام مهندسینمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی یکشنبه مواد ۱۴، ۱۵، ۱۶ و ۱۷ طرح جهش تولید و تامین مسکن را بررسی کردند. در این ماده موضوع نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت در بازار مصالح ساختمانی و تامین آن با قیمت تمام شده متعارف آمده است. نمایندگان ماده ۱۵ را تصویب کردند که به موجب آن هزینه صدور و تمدید پروانه ساختمانی، گواهی پایان کار ساختمان کلی برنامه‌های حمایتی وزارت راه و شهرسازی با ۳۰ درصد تخفیف محاسبه و دریافت می‌شود. همچنین مددجویان، معلولان و ایثارگران با معرفی کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کشور و بنیاد شهید و امور ایثارگران از پرداخت هزینه خدمات نظام مهندسی برای یک بار معاف هستند و مابه التفاوت آن از محل منابع صندوق ملی مسکن، تأمین و در وجه سازمان نظام مهندسی ساختمان واریز می گردد.

اصلاح طرح جهش تولید مسکن پیشتر با ۱۴ پیشنهاد مرکز پژوهش های مجلس به مجلس ارائه شد که امیدواریم دو پیشنهاد دیگر نیز مورد توجه مجلس قرار گیرد. نکته ای که برای صدای مدافعان روشن نشده این است که چرا در این طرح فقط ایثارگرانی که تحت پوشش بنیاد هستند مد نظر گرفته شده اند.

کل بدهی بنیاد شهید و امور ایثارگران به دانشگاه آزاد اسلامی تعیین تکلیف شد

sedayemodafean.org بدهی بنیاد شهیدملک محمد نجفی با اشاره به تلاش‌های معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ماه‌های گذشته برای پرداخت بدهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ۱۰۵۰ میلیارد تومان از بدهی بنیاد شهید و امور ایثارگران در قالب صورت‌جلسه توافق شده به دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت شده است. معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: با اقدامات صورت گرفته مقرر شده است کمتر از ۶۰۰ میلیارد تومان از مبالغ باقی مانده بدهی قطعی و بررسی شده نیز به صورت اسناد خزانه اسلامی توسط سازمان برنامه و بودجه در وجه دانشگاه آزاد اسلامی کارسازی شود. وی افزود: مکانیسم نحوه و میزان پرداخت‌ها بر اساس اسناد موجود در قالب صورت‌جلسه مشترک مورد توافق طرفین قرار گرفته است. نجفی با تکذیب برخی مبالغ مطرح شده در مورد بدهی بنیاد شهید و امور ایثارگران به دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: مجموع بدهی بنیاد شهید و امور ایثارگران به این دانشگاه تا پایان نیمسال اول ۹۹-۹۸ مبلغ ۱۶۰۰ میلیارد تومان بوده است که توسط معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی نیز تأیید شده است.

در سایت صدای مدافعان در خصوص این بدهی بیشتر بخوانید:

درخواست ایثارگران در حوزه اشتغال و مسکن با اولویت پیگیری می‌شود

sedayemodafean.org اشتغال و مسکنعبدالله مرتضوی در نشست مشترک با فرماندار شهرستان پیشوا با اشاره به عمده درخواست ایثارگران در حوزه اشتغال و مسکن گفت: ایجاد اشتغال و تأمین مسکن ایثارگران با نگاه ویژه مسئولان در تمام بخش‌ها امکان‌پذیر است و تحقق آن نیازمند عزم ملی است. وی با تأکید بر الزام بخش‌های مختلف دولتی به اجرای قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران افزود: در قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران به صراحت در مورد اشتغال فرزندان ایثارگران اشاره شده است، مضاف بر اینکه امروز در بحث توانمندسازی و مهارت آموزی ایثارگران در حوزه اشتغال و کارآفرینی، اقدامات خوبی انجام شده است. مرتضوی افزود: در ۹ ماه منتهی به اسفندماه سال جاری و در سفرهای استانی مهندس اوحدی، اهتمام به دو حوزه مسکن و اشتغال با جدیت دنبال شده و در استان‌ها نیز تحقق این امر و مصوبات این سفرها در حال پیگیری است. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران با تأکید بر ارائه خدمات مطلوب و در شأن ایثارگران گفت: ارائه خدمات و نیز رسیدگی به درخواست خاندان معظم شهدا و ایثارگران از وظایف ذاتی و سازمانی ما است و در این امر از تمام ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم.

صدای مدافعان مکاتبات زیادی از ایثارگران و خانواده های معظم شهدا دریافت می کند که حاکی از عدم وفا به وعده هایی است که مسئولین با ادبیات تحسین آمیز در خصوص ایثارگران از آن صحبت می کنند. چرا ایجاد اشتغال و تأمین مسکن برای ایثارگران باید محتاج نگاه ویژه مسئولان و عزم ملی باشد؟ آیا این مسئله تا این حد پیچیده است؟

درخواست پرداخت عیدی به ایثارگران دریافت کننده کمک معیشت از ساتا

sedayemodafean.org سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلححسن نوروزی رئیس فراکسیون فرهنگ ایثار و شهادت مجلس در نامه‌ای به امیر سرتیپ فرشاد نجفی پور مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح، پرداخت عیدی به دریافت کنندگان کمک معیشت از این سازمان را درخواست کرد.

در متن این نامه آمده است: احتراماً همانگونه که مستحضر هستید رزمندگان و جانبازان زیر ۲۵ درصد که از آن سازمان محترم ماهیانه مبلغ ناچیزی (یک میلیون تومان) تحت عنوان کمک معیشت دریافت می‌کنند و با توجه به مشکلات اقتصادی به سختی گذران زندگی می کنند. لذا با توجه به در پیش رو بودن سال نو و در جهت تکریم این قشر عزیز و یادگاران ارزشمند دفاع مقدس، خواهشمند است دستور فرمایید همانند سال های گذشته نسبت به پرداخت عیدی به میزان کمک معیشت دریافتی (یک میلیون تومان) به این عزیزان اقدام لازم مبذول گردد.

صدای مدافعان از این اقدام رئیس فراکسیوت فرهنگ ایثار و شهادت ابراز خرسندی می نماید. با توجه به تاثیرات اقتصادی تحریم ها و پاندمی کرونا بر وضعیت معیشتی شکننده خانواده های شهدا و ایثارگران هرگونه اقدام برای بهبود این وضعیت می تواند کارساز باشد به خصوص برای رزمندگان و جانبازان زیر ۲۵ درصد.

بیشتر بخوانید:

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.